Автор Тема: Схема на пулсов модулатор за HHO  (Прочетена 15798 пъти)

erolchy

  • Гост
Схема на пулсов модулатор за HHO
« -: Февруари 04, 2013, 10:13:21 pm »
Здравейте интересувам се дали някой има схемата на пулсов модулатор, нещо от сорта на тези устройства тук                           http://water-power.us/electronics.html
Тъй като искам да оптимизирам работата на водородната ми клетка.... :)

radonen

  • Гост
Re: Схема на пулсов модулатор за HHO
« Отговор #1 -: Февруари 04, 2013, 10:41:46 pm »
Прост PWM бе пич... Ако не ти е ясно какво е това, хич не се занимавай...

erolchy

  • Гост
Re: Схема на пулсов модулатор за HHO
« Отговор #2 -: Февруари 04, 2013, 10:52:31 pm »
Можеби имате предвид ШИМ, бихте ли ми предложили някоя схема 12V, 10-12A , аз и не знам каква трябва да е честотата, за водородна клетка....?
Тази схема само че с по мощен транзистор ще ми върши ли работа ?
http://www.reuk.co.uk/LED-Dimmer-Circuit.htm
« Последна редакция: Февруари 04, 2013, 11:01:08 pm от erolchy »

erolchy

  • Гост
Re: Схема на пулсов модулатор за HHO
« Отговор #3 -: Февруари 05, 2013, 07:13:56 pm »
Аз ви благодаря за така изчерпателният отговор, ще се опитам да пречертая схемата, но  нищо не обещавам, тъй като ползвам винаги готови схеми и не знам дали ще се справя с програмата :)
« Последна редакция: Февруари 06, 2013, 10:15:58 am от Maistora52 »

radonen

  • Гост
Re: Схема на пулсов модулатор за HHO
« Отговор #4 -: Февруари 07, 2013, 12:26:02 am »
За 10-12 Ампера не ти трябва ШИМ. Няма какво да оптимизираш, ще се произвежда много малко газ. Виж, ако клетката дърпа 30-50 А тогава е друго.

erolchy

  • Гост
Re: Схема на пулсов модулатор за HHO
« Отговор #5 -: Февруари 07, 2013, 10:20:35 am »
Моята ще работи на 20A и по моите изчисления ако стане както трябва, ще получа около 1,7 литра за минута без тази схема, с нея се надявам поне 2 литра да стане, само не разбрах къде да постна схемата имам я в точни размери за разпечатване

radonen

  • Гост
Re: Схема на пулсов модулатор за HHO
« Отговор #6 -: Февруари 11, 2013, 10:23:49 pm »
Че как така си мислиш да намалиш тока (широчината на импулса), а да получиш повече газ....?!?

erolchy

  • Гост
Re: Схема на пулсов модулатор за HHO
« Отговор #7 -: Февруари 13, 2013, 01:14:05 pm »
Ако не се лъжа с тази схема консумацията на ток е по-малка и получаваш същото количество газ, което значи че като увелича малко площта колкото без тази схема и така, не знам дали ви стана ясно. Примерно без схемата ми 200W и получавам 1,7л, а със схемата консумира 180W и аз ще го оразмеря така че със схемата да ми консумира отново 200W само че вече ще получавам повече газ

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 506
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Схема на пулсов модулатор за HHO
« Отговор #8 -: Февруари 13, 2013, 01:51:14 pm »
Според мен за да няма двусмислици хората са измислили начин да мерят ефективността на системата. Измерват количеството газ и мощността, която е необходима за производството й. Определя се Wh/l ( ватчас на литър газ ) или  mmW ( милилитър за минута за ват ).  Така могат да се сравняват различни системи за производство на газ. Ето калкулатор:
http://www.hho-generator.de/en/hho-mmw-calculator.htm

erolchy

  • Гост
Re: Схема на пулсов модулатор за HHO
« Отговор #9 -: Февруари 13, 2013, 08:24:11 pm »
Ехе... готин калкулатор благодаря, имам още едно въпросче, каква горе долу е средната ефективност която се постига чрез суха или мокра клетка ?

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 506
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Схема на пулсов модулатор за HHO
« Отговор #10 -: Февруари 13, 2013, 08:51:10 pm »
Немога да ти кажа конкретни стойности. Трябва да се потърси в форума или в нета. Имаше един инжинер, който беше постигнал най-добра ефективност и се отопляваше с ННО.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Схема на пулсов модулатор за HHO
« Отговор #11 -: Февруари 13, 2013, 09:53:51 pm »
Здравейте, във форума има отделна тема + софтуер за ефективността на електролизата. Моля използвайте търсачката.