Възобновяеми енергоизточници, нагревателни и хладилни системи > Енергия от биомаса

ИКОНОМИЧНА, акумулираща печка на дърва - Ракетна печка

<< < (3/12) > >>

valspa:
Здравейте отново,
днес пробвах с пелети, брикети и олио от тигана, печката е супер гори невероятно, само не мога да се справя с конденза.
Поцинкованите тръби ги смених защото бяха големи и не се нагряваха достатъчно, а на края на комина или тръбата,защото нямам комин, монтирах едно вентилаторче за баня.
Тягата е страхотна, истинска горелка за пелети се получи и всички материали ми излязоха около 200 лв.
Ако, някои иска мога да му дам схема и идея как да си направи такава печка, смятам да вкараМ и водна риза.
А ето и един ентусиаст който се е справил доста по добре от мен.  http://www.youtube.com/watch?v=7wqJQmD-eVo&list=UUnSxSWSpUWwHpr_2WKIF9Xg&index=4

valspa:
Преди време четох за един пич който искаше да си отоплява оранжерията, мисля че това е точно за него http://www.youtube.com/user/web4deb?feature=watch

Maistora52:
Valspa, ПРЕД-последният ти линк показва и още нещо, че с вграждането и на скара на входа (първата схема), могат да се ползват и въглища, за което споменах по-горе. Вградил е човека и подово отопление... Сложил е един автомобилен (прилича) радиатор, сложил е и един вентилатор с голяма перка и ги е затворил с допълнителна конструкция. Супер! Даже и температурите е показал - по Фаренхайт и по Целзий!
Къде получаваш конденз? - в изходната част на варела (котела), или след него по кюнците?

ПС! - нарочно ги качих тези схеми (кадри от клипа), че "утре" може този клип да изчезне.

kalinslav:
  Браво момчета, страхотни сте! Това вече е нещо, което може да си го позволят по-широк кръг от хора.
Хареса ми страхотно.

Поздрави!

valspa:
Конденза е по кюнците, сложих и свързваща алуминиева лента и пак тече на свръзките
НАЙ-ЛОШОТО  е през нощта когато печката не работи и конденза се изпарява, на сутринта цялото помещение мирише ужасно
За 10 мин се проветрява и после се греем 8-9 часа с половин чувал пелети и малко дърва 3-4 цепеници.
Утре ще и правя и водна риза за да топля още две стаи
Ще се радвам, ако и някой друг пробва да обменим опит.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия