Автор Тема: "Електричество и магнетизъм" 2 книги от Густав Ми 1912 г. (рус)  (Прочетена 8544 пъти)

Неактивен oneman

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Направи го за да го разбереш
Цитат
Курсъ Электричества и Магнитизма
Экспериментальная физика мирового ефира для физиков, химиков и електротехников
Густав Ми

Две книги Густава Ми «Курсъ Электричества и Магнитизма» изданные в России в 1914. Это честная и правдивая информация об электричесве, электромагнитных полях, магнетизме и даже об эфире! Увы ничего подобного в современных учебниках и даже в современной научно популярной литературе Вам не найти!

Двете книги на проф. Густав Ми са издадени в Русия 1912-1914г.
В тях се съдържа ясно описана информация за електричеството, магнетизма и ефира.
Нищо подобно не може да се намери в съвременните учебници и научни трудове.


част 1: Електростатика
част 2: Електродинамика
източник: http://zaryad.com/2012/12/22/kurs-elektrichestva-i-magnetizma/

P.S. Книгите са напечатани в стар стил, но се свиква.

P.P.S. НЕ МОГА ДА КАЧА втората част защото е 50MB pdf файл. Свалете я от руския сайт.
Майсторе, помогни да качим втората книга тук.
« Последна редакция: Декември 29, 2012, 04:19:16 pm от oneman »

@praktik

  • Гост
За , съжаление, файловете не мога да ги отворя защото са в дежавю формат, а аз нямам инсталирана такава програма.

Неактивен oneman

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Направи го за да го разбереш
Свали си програмата от тук http://windjview.sourceforge.net/
Безплатна е.
« Последна редакция: Декември 29, 2012, 04:19:55 pm от oneman »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Мнодо добра електротехника. Намерих схема на машина на Голц. В момента чета лекции на Тесла, доста често са споменава, не бях изобщо в час.
Благодаря!

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Oneman, линка е добре дошъл! Изтеглих и двете части - първата се чете с DjVu, а втората е за PDF четец - аз ползвам Nitro. В случая успях да конвертирам файла в Word и стана 28 МВ. - и въпреки че е .txt - системата не го приема.
Конвертирах го отново към версия Word 2003г,  - пак не ще!
Конвертирах го и като .jpg - че те всичките страници са снимки, но и в този формат не го прие.
Сори! - нищо друго не може да се направи с текстови файлове. Освен всеки да си го тегли самостоятелно оттам и да го чете с... аз ползвам Nitro PDF Professional
Друго - в съответният форум съобщават за липса на няколко страници - а аз добавям, че има и кофти сканирани такива - има разни петна, но се чете добре.
Поздрави!

@praktik

  • Гост
Благодаря на oneman, за съдействието . Инсталирах програмата и отворих файла успешно :)

Неактивен oneman

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Направи го за да го разбереш
Втората книга ! ! !

Компресирах pdf файла и май се получи.
Малко се влоши качеството.  :-[
Системата разрешава до 40 МB на пост, за това не можа да се качи в началото на темата.
« Последна редакция: Декември 30, 2012, 09:12:08 am от Maistora52 »

Ctah

  • Гост
oneman!

 Благодаря за дъртата книга! ;)
От няколко годинки се опитвам да жестикулирам с тези "кондензаторни" намотки, без да съм чел или видял нещо подобно
Сега картинката се доизяснява, само малко опити...

  Тенкю Мен! ;)

Seeker

  • Гост
Втората книга ! ! !

Компресирах pdf файла и май се получи.
Малко се влоши качеството.  :-[
Системата разрешава до 40 МB на пост, за това не можа да се качи в началото на темата.

Много интересен материал, обаче липсват страници и точно там където става обяснението на тогавашната теория на относителноста (до Айнщайн)! Липсват страниците от 428 до 445  от втория том.   Дали нарочно са свалени или  случайно, можем само да гадаем. Там е и описание на опита на Майкелсон-Морли, базов експеримент  за отричане на етера.

Неактивен oneman

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Направи го за да го разбереш
Руснаците обещаха да оправят липсващите страници.
Като качат липсващите, ще коригирам файла.
Цитат
Спасибо за замечания. После НГ. Механик собирался в библиотеку за недостающими страницами. К этому времени их нужно все найти..

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Липсват доста повече страници и мисля много важни. И както е в почти всичко написано т.нар. истина е там, но между редовете(не че аз съм я открил). Книгата е много добра когато се чете и осмисля(естествено) в комбинация със статията „Магнитен ток“ на Лидскалнин.

Seeker

  • Гост
Мисля че загубените страници няма да се намерят поради следния факт:  "И теперь Теория относительности Эйнштейна стала эталоном правильности любых других теорий: все они должны соответствовать положениям Теории относительности и ни в коем случае ей не противоречить. Об этом в 1964 году было даже принято специальное Постановление Академии Наук СССР: любую критику Теории относительности  Эйнштейна приравнивать к изобретательству вечного двигателя, авторам разъяснять их заблуждения, а в печать критику Теории относительности не допускать. Потому что это антинаучно."
Възможно след 1964г. да се провел "лов на вещици" и много книги или части от тях да са унищожени като " съдържащи факти за съществуването на етера".

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Това, което казваш Seeker, е абсолютно правилно. Тази "завеса", и то всеобща, отнасяща се не само до ОТО и СТО, бе спусната и у нас, с цел всеобщо въвеждане в заблуждение на подрастващите учени, които не са свързани по един или друг начин с доктрината на управляващата върхушка. При моята лична среща с официалните издания на ОТО и СТО, още през 1985 година забелязах множество - буквално казано - глупости, които, ми се струваше невъзможно да са изказани от Айнщайн. По онова време (1964 г) както знаете вече беше в апогея си т.нар. Студена Война... и я си представете, как би допуснала една  върхушка да се публикува нещо стойностно? - та нали "ония от другата страна веднага ще го използват срещу нас"...
Как всичко идеално съвпада с разработките не само на "НЛО" и космическите програми, но и във всички сфери на науката, културата и образованието...
Затова просто трябва отново да си преоткриваме всичко сами!
« Последна редакция: Януари 05, 2013, 08:43:31 am от Maistora52 »