Автор Тема: Ефиродинамичната теория на Владимир Акимович Ацюковский  (Прочетена 7660 пъти)

@praktik

  • Гост
Който се интересува, от нови теории и хипотези във физиката, може да се запознае с трудовете на Владимир Ацюковский и неговата ефиродинамична теория.
http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=naYhZVWLlZU&NR=1
« Последна редакция: Декември 29, 2012, 12:20:10 pm от Maistora52 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Колега,
Нещата са двойни, като даваш едната страна дай и другата. Спазваш принципа "Разделяй и завладявай". Другата теория е кристален (твърд) ефир, в него се възбуждат звукови вълни. "В начало бе словото"... . Тук може да имаш динамични и статични (стоящи) вълни. Динамичната теория е част от кристалната, нещата на парче не водят до желани резултати. Читателят  трябва да знае, че тази теория е 1/2-та от нещата, иначе е добра.
« Последна редакция: Декември 29, 2012, 02:04:25 pm от Maistora52 »

@praktik

  • Гост
Не си гледал всичките лекции на Ачюковски . Фотоните не са вълни в среда, а тороидални образувания от ефир, както и всички други частици. Полетата не са изградени от кванти , а от ефирни потоци според теорията му .

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Добре,
Някакво практическо приложение?

@praktik

  • Гост
Той е добър теоретик, но ми се струва че до момента няма експериментални факти потвърждаващи или отхвърлящи теорията му . Нещо подобно на Канаревата теория , мисля . Интересна е концепцията му за електрона като формирование на тороидален ефирен вихър около ядрото, като съвкупност от много вихри обединяващи се в един глобален вихър, но това при металите, ферма електронен газ. Не съм много на ти с руският , затова и не претендирам да съм разбрал всичко :) Надявам се някой тук да разбира добре руският, и да обясни по добре от мен теорията на Ацюковски ;)
« Последна редакция: Декември 29, 2012, 07:15:20 pm от Maistora52 »

Неактивен oneman

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Направи го за да го разбереш
Тук има две лекции на  Дайнеко В.И. по ефиродинамиката на Ацюковский
част 1: http://www.youtube.com/watch?v=0cKpgJCRnJk
част 2: http://www.youtube.com/watch?v=cq_iQKJfv7w
Основите на теорията са разгледани в 2 лекции на достъпен език.
Надявам се да ви спести време и четене :).

И аз не съм срещал някакво практическо приложение на тази теория.
Интересно защо е така.

@praktik

  • Гост
Просто тази теория е един модел, мироглед във физиката.

Неактивен piton2012

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 274
Мислех, че никой не се интересува от теории. Не съм гледал още видеото, може би е изложение на това в тези книжки. Ако ги има някъде в "мазето", нека майстора ги изтрие, за да не скучае.

Неактивен piton2012

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 274

Неактивен piton2012

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 274
И нещо "древно".

Неактивен fade

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 103
Привет на всички отново!
Колеги имам няколко книги на Ацюковский, обаче са много големи и нямам идея как да ги кача тука.
Нека ако някой има място в някой обществен сървър или някой от администраторите, да каже как да бъдат качени във форума.
Теорията изградена от този инженер е интересна, има цял цикъл от лекции в тубата. Странно е колко много Руснаци в последно време искат преразглеждане на релативистичната теория във физиката.  Въпреки, че като, че ли има и малко типично руско позьорство в това, мисля, че темата е доста интересна или поне е добра дъвка за мозъка!

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Привет, Fade! Добре дошъл!
Могат да се качат само в електронен формат - това е ясно! Ако са много големи - значи ще трябва да се компресират, или конвертират, или разделят на части, а може и да се пуснат в RAR или ZIP формат - зависи от самите файлове.
Проблем ще е ако са на книжно тяло. Трябва някой със скенер да се занимае с тях.
« Последна редакция: Януари 04, 2013, 11:31:53 pm от Maistora52 »

Неактивен oneman

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Направи го за да го разбереш
Сайт на Владимир Акимович Ацюковский http://efir.zaryad.com/
ВЕКОВОЙ БЛЕФ ФИЗИЧЕСКОЙ «ТЕОРИИ»

Неактивен oneman

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Направи го за да го разбереш
« Последна редакция: Януари 05, 2013, 06:03:10 am от oneman »