Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Електровелосипеди

Как да сглобим евтин ел. велосипед

<< < (2/31) > >>

tosho:
Още по-добър вариант ще е да монтирате кит за задно задвижващо колело на велосипед 20инча със скорости,понеже при предното задвижване се появява прибуксуване при рязко подаване на газ или при изкачване на нагорнище с по-голям наклон на черен път.Наличието на скорости ще ви помогне за едновременно каране на ток и педали,за да можете да настигате скоростта на която се движи на ток.Този вариант ще ви излезе значително повече но ще е по удобен.

Радeв:
E, много добре! Благодаря ти за споделения опит!
Аз обичам и да въртя, не смятам да местя хъб мотора. Но пък имам едно 600W електромоторче - безчетково, Ако му заравя един малък венец с верига директно зацепено за задната капла ще стане супер.
Наскоро си поръчах по интернет MC33035 за да му направя контролер.

Относно акумулаторите - геловите за нищо не стават! За да имат някаква по-добра ефективнот трябва да се преоразмерят доста, т.е. поне 60Ач да сложиш. Но тогава теглото става значително ....
Литиевополимерните имат най-добри показатели, но са прекалено скъпи и капризни. Аз съм за кадмиеви акумулатори! Ако периодично им се осигурява пълен разряд  до 0 са вечни на практика! :)

Радико:
Ето това тук са необходимите батерии но е необходимо да се направи някаква колективна покупка защото дават по 1000 най малко.
Това са елементите от който са изградени повечето мощни нанофосфатни батерии.
http://optimum-china.en.alibaba.com/product/431693284-200128904/rechargeable_LiFePO4_battery_3_2V_5Ah_for_all_electric_products.html

tosho:
Темата е как да направим евтино колело,знам ,че всички други батерии са по-добри от гел-оловните но не се вписват в темата.Впрочем аз го карам от 2години с тези и все още издържат около 15км по равно. 

tosho:
Особеното при гел-оловните батерии е,че не трябва да се изразходват до край.Винаги оставяйте  малко заряд в тях,защото пълното изразходване им съкращава живота значително.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия