Автор Тема: Центробежните сили - тяга за транспортни средства с КПД>1  (Прочетена 87488 пъти)

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Точно това, което ти казваш имах и аз предвид, Радико...
Целия този "въртеж" само замайва мозъка! - в случая.

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   Майсторе, точно същото задвижване е правил Стефан Маринов преди да го само-убият в Грац, Австрия. Прилагам последната му статия, която той ми изпрати през 1997 г. - тя беше вече тук във форума, но altium я изтри. Аз също повторих успешно този елементарен експеримент и разни "служби" се погрижиха да ми забавят и даже да спрат окончателно дейността ми. Но мина вече доста време, интернет се появи и се видя, че има далеч по-ефективни способи за инерциално задвижване, например този: 
http://www.youtube.com/watch?v=Vnd21DVYY3c     
SAA Inertial Propulsion Marble Test
   Аз не знам това SAA какво означава, но май е име на "Бог", който се е превозвал по такъв начин. Проблемът е, че съвременните "богове" в политиката страшно се опасяват да не би и ние "простосмъртните" да подкараме тези "летящи колесници" и да станем "богоравни". С други думи, опасяват се от конкуренция и вместо да се държат мъжки, ни правят "мръсни номера", криейки се в "храстите".
« Последна редакция: Септември 22, 2013, 11:56:23 am от Иван Димов »

@praktik

  • Гост
   Майсторе, точно същото задвижване е правил Стефан Маринов преди да го само-убият в Грац, Австрия. Прилагам последната му статия, която той ми изпрати през 1997 г. - тя беше вече тук във форума, но altium я изтри. Аз също повторих успешно този елементарен експеримент и разни "служби" се погрижиха да ми забавят и даже да спрат окончателно дейността ми. Но мина вече доста време, интернет се появи и се видя, че има далеч по-ефективни способи за инерциално задвижване, например този: 
http://www.youtube.com/watch?v=Vnd21DVYY3c     
SAA Inertial Propulsion Marble Test
   Аз не знам това SAA какво означава, но май е име на "Бог", който се е превозвал по такъв начин. Проблемът е, че съвременните "богове" в политиката страшно се опасяват да не би и ние "простосмъртните" да подкараме тези "летящи колесници" и да станем "богоравни". С други думи, опасяват се от конкуренция и вместо да се държат мъжки, ни правят "мръсни номера", криейки се в "храстите".

Здравей Иване, този инерцоид на Маринов ме заинтригува. Дай схемата с обяснения за построяването на инерцоида, тези документи дето си ги пуснал, са на Английски, а аз не го разбирам.
Успехи.

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   @praktik, принципът е същия като на Велико Милкович. Имаме въртене на тежест по окръжност като от едната страна скоростта на тежестта е по-малка и следователно центробежната сила е по-малка. С други думи, от едната страна на окръжността центробежните сили са по-големи в сравнение със същите от другата и` страна. При Стефан Маринов обаче въртенето е в хоризонтална равнина като забавянето на въртенето от едната страна става с лостче и пружина. Може и по-друг начин да се измисли, важното е скоростта на въртене отпред да е по-голяма от скоростта на въртене отзад.
   И все пак SAA Inertial Propulsion Marble Test, споменат по-горе, е по-добър вариант. Също и задвижването тип GIT e лесно за репликация.
« Последна редакция: Септември 22, 2013, 12:43:13 pm от Иван Димов »

@praktik

  • Гост
   @praktik, принципът е същия като на Велико Милкович. Имаме въртене на тежест по окръжност като от едната страна скоростта на тежестта е по-малка и следователно центробежната сила е по-малка. С други думи, от едната страна на окръжността центробежните сили са по-големи в сравнение със същите от другата и` страна. При Стефан Маринов обаче въртенето е в хоризонтална равнина като забавянето на въртенето от едната страна става с лостче и пружина. Може и по-друг начин да се измисли, важното е скоростта отпред да е по-голяма от скоростта отзад.
   И все пак SAA Inertial Propulsion Marble Test, споменат по-горе, е по-добър вариант. Също и задвижването тип GIT e лесно за репликация.
Нали разбираш, че за да се направи и най елементарното нещо, е необходим някакъв чертеж. Затова и питам, дали може да начертаеш установката, аз съм завършил училище по шлосерство, и по нататък ще ми е ясно.  ;)

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   Нямам чертежи, ще трябва да импровизираш. Сега съм се захванал с друг експеримент и нямам време да чертая за мен морално остарели неща. Проектирането е много времеемко занимание, то с готови чертежи и "баба знае"! Аз имам един девиз: "Ако наистина искаш - ще успееш!" Така че, пари няма - действайте!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Цитат
  Нямам чертежи, ще трябва да импровизираш. Сега съм се захванал с друг експеримент и нямам време да чертая за мен морално остарели неща.
Ееех Иване Иване И ти ли стана Лъгльо като някой други.
Няма морално остарели концепции за С.Е. Има морално умрели концепции тоест неверни. Тази също недей да подвеждаш хората само.
НАМАЛЯВАНЕТО НА СКОРОСТТА ПРИЧИНЯВА РЕАКЦИЯ НА ОПОРАТА КОЯТО ПРОТИВОДЕЙСТВА НА ЦЕНТРОБЕЖНАТА СИЛА И ЕФЕКТА Е НУЛА.
ЗАГУБЕНА КАУЗА

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   Радико, тази "ЗАГУБЕНА КАУЗА", където си я написал за цялата ми тема ли се отнася или само за Велико Милкович? Защото аз не говоря празни приказки - който има очи нека гледа. Пък дали ще види нещо си е негова работа. Както казах, принципът работи, доказано от Робърт Кук, Стефан Маринов и много други. А и НЛО-та хвъркат - има разсекретени официални видеофайлове.
   Аз лично не мисля да повтарям Милкович, но SAA-то е 100% работещо. Ако си достатъчно наблюдателен, ще видиш, че там едната тежест удря другата и така има обмен на енергия - едната спира, другата се ускорява. При този обмен платформата има твърде малко участие за да се нулира тягата. Пък ако това ви се струва съмнително, правете GYROSCOPIC INERTIAL THRUSTER (GIT).
   Аз обаче обещавам да НЕ возя на моето НЛО съмняващи се в принципа на задвижването му.

@praktik

  • Гост
   Радико, тази "ЗАГУБЕНА КАУЗА", където си я написал за цялата ми тема ли се отнася или само за Велико Милкович? Защото аз не говоря празни приказки - който има очи нека гледа. Пък дали ще види нещо си е негова работа. Както казах, принципът работи, доказано от Робърт Кук, Стефан Маринов и много други. А и НЛО-та хвъркат - има разсекретени официални видеофайлове.
   Аз лично не мисля да повтарям Милкович, но SAA-то е 100% работещо. Ако си достатъчно наблюдателен, ще видиш, че там едната тежест удря другата и така има обмен на енергия - едната спира, другата се ускорява. При този обмен платформата има твърде малко участие за да се нулира тягата. Пък ако това ви се струва съмнително, правете GYROSCOPIC INERTIAL THRUSTER (GIT).
   Аз обаче обещавам да НЕ возя на моето НЛО съмняващи се в принципа на задвижването му.
Иване, като си толкова убеден, направи едно работещо и го пусни тук записано на клип, дай чертежите, за да може някой да го направи и да се убеди в това което казваш.

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 333
Както казах, принципът работи, доказано от Робърт Кук, Стефан Маринов и много други.
...Аз обаче обещавам да НЕ возя на моето НЛО съмняващи се в принципа на задвижването му.
Адаш никой не се съмнява, че принципа работи! Дори много от нас си спомнят пералните "Перла", които работеха на същия принцип, и сами ходеха до терасата за да простират прането. Проблема, е че ако с подобно превозно средство тръгна на море със сигурност ще пропусна сезона! И Радико е прав - всичко това е само атракция, без някаква реална переспектива.
... И не намесвай тука НЛО - със сигурност не работят на този принцип!!!
« Последна редакция: Септември 23, 2013, 07:34:11 am от Maistora52 »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
 ;D ;D ;D
сами ходеха до терасата за да простират прането.
И Радико е прав - всичко това е само атракция, без някаква реална переспектива.
... И не намесвай тука НЛО - със сигурност не работят на този принцип!!!
Изключително добре казано!!! Най-важното е, не само да дерзаем, а да дерзаем в правилната посока... Разбира се, че има много и най-различни интересни и работещи принципи, но не всички имат добра икономическа обосновка... да не говорим за социалния ефект!!! - всички ще си се разхождаме по улиците като сомнамбули!!!
Представям си автобус (като посочената пералня), който много интензивно лашка насам-натам пътниците в салона и само за едно спирка разстояние ги превръща в извънземни!
 ;D ;D ;D
« Последна редакция: Септември 23, 2013, 07:45:27 am от Maistora52 »

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   Нали знаете, че който се смее последен, най-добре се смее!
   В изтритата тема преди време бях писал, че според моите точни сметки, машинката на Стефан Маринов не би трябвало да се движи. Но на подобен принцип се движи и такава на Шипов и др. Всички те се движат на подскоци, но тяга в посока има.
   GIT задвижването обаче е дошло в интернет от изтекла информация на очевидец на падналата "чиния" в Розуел - това го пише във файла GIТ.zip по-горе. Пък и не е нужно много-много да се чете, то се вижда в експериментите във ваната - GIT работи. Поне десетима са повторили успешно експеримента. А за да подкарате автобус, трябва да направите ГОЛЯМ GIT и да си "джиткате". Аз ви гарантирам, че не само няма да тръска, а и ще "залепнете" за седалките докато се ускорява. Пък може да помислите и да усъвършенствате машинката, важното е, че ПРИНЦИПЪТ РАБОТИ.

п.п. Майсторе, направете така, че да се виждат "Последните публикации" за поне последните 3 (три) дни. Защото влизам и понякога не мога да видя дори всичко от вчерашния ден. А нямам време да се разхождам по целия форум за да не пропусна СЕ-то, което някой се е се-тил да публикува!
...
Форумът е обезпечен софтуерно да се виждат всички последни публикации от момента на последното влизане на потребителя - виж най-отгоре вляво под ник-нейма си. Освен това - в Начална страница, най-отдолу има списък по дати и по теми на последните публикации.
модератор
« Последна редакция: Септември 23, 2013, 12:00:46 pm от Maistora52 »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Освен това от личните настройки можеш да си зададеш колко да е броят на последните публикации които виждаш. По подразбиране май бяха 10, аз си ги увеличих на 20 и нямам вече този проблем.

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Да не би да премигваме 50 пъти или 25 в Секунда, ама са май 50, за да разберем, че  тока е DC или AC. А бе странни човешки усещания. 

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Цитат
Да не би да премигваме 50 пъти или 25 в Секунда, ама са май 50, за да разберем, че  тока е DC или AC. А бе странни човешки усещания.
Тук изобщо не разбрах за какво иде реч.