Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Системи за обработка на въздуха и горивото

Турбонатор (завихрител на въздуха)

<< < (2/29) > >>

koce93:
Аз съм го сложил под карбуратора. Разтоянието от разпръсквача до дроселовата клапа е от 3 до 5 см. и е недостатъчно за смесване. След карбуратора има повече време за смесване до цилиндъра. За икономия не зная защото карам на къси разтояния на газ, но при двигател 1.3 се чувства по-голяма мощност на Витиня.

koce93:
Мисля, че около 1 л. Като ходя на провинцията, ходя преди Тетевен ще напълня газ и на прибиране пак ще напълня за да разбера разхода. Сложил съм и 6 неодимови магнити на въздуха преди филтъра три реда по 2 и 4 на маркуча за газ преди карбуратора. По 2 по дължина от двете страни. Магнитите са от силните 30/ 25/5мм. Не мога да сложа повече на въздуха, защото намалям прозореца за въздух. Преди тези процедури го засяках до морето миналото лято и разхода беше 8 на 100 газ. Те го дават, че на газ трябва да гори около 1л. повече от бензин.

oniatam:
Тези магнити, има ли значение колко са на брой, колко са голями, какви са, къде са монтирани и т.н.??
Също така, какъв е ефекта от тях?

koce93:
http://forum.mazeto.net/index.php?topic=351.0
От тук прочетох. При намагнитване на въздуха и горивото се получава по добро изгаряне и от там и икономия.  Изчислих лицето на кръга на отвора преди въздушния филтър и поставих колкото може магнити, като не трябва де се намаля лицето на площа за входа на въздуха, ако са по тънки може и повече. При поставянето трябва да са ориентирани с противоположните полюси така, че да са придърпват, а не да се отблъскват. Целта е да се получи магнитно поле през което преминава въздуха. Прочети повече на форума горе. Неодимовите магнити са по силни и може да се поставят на по голямо растояние един от друг.

administrator:
Ето моят вариант

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия