Алтернативни енергоизточници > MEG, INKOMP, комутатори на магнитни потоци, магнитни усилватели

MEG на Tom Bearden - оригинална схема

<< < (3/3)

epwpixieq-1:

--- Цитат на: Bat_Vanko в Декември 18, 2023, 08:02:40 pm ---Видео с повече подробности:
https://www.youtube.com/watch?v=bNo_TYPK3nE

--- Край на цитат ---
Bat_Vanko, може би трябваше да отбележите че Мъри-Смит, който има някакъв поглед върху тези неща ( върпреки че съм го засичал на няколко пъти че му липсва добра престава относно флуидна динамика ) представя добре балансиран поглед върху "технологията".  Във видеото той обяснява колко малко вероятно е това да е реално работещо устройство и според мен, доста добре логически обосновава съждението си, въпреки че не навлиза в технически подорбности ( все пак той е със силни познания във химията а не в електродинамиката).

С устройството на Томас Биардън се занимавах около 200[6-7] години. Доста се бях задълбочил и в публикациите върху които предполалгаемо работи усторойството ( Биардън има цяла книга за неговата теория която преди време можеше да се свали онлайн). След време моето лично мнение еволюира, базирано на последващите ми разибрания (и основно проучването на трудовете на Хевисайд и Максуел), е че  Томас Биардън греши с неговите разбирания и теорията му е доста грешна и объркана и всъщност показва неразбиране на електродинамиката, въпреки че на много места в неговата теория, Биардън прави референции към Максуел и Хевисайд да осъзнава много от нещата който към които реферира и основно, най-важното спроед мен, прави много екстрапулации които нямат никаква експериментална основа и са базирани на чисто теоретични (неподплатени с експерименти) концепции.

За тези които се интересуват да научат повече ето място от което могат да започнат: https://www.nrc.gov/docs/ML0735/ML073520098.pdf и тук: https://cdn.preterhuman.net/texts/people/nikola_tesla/Bearden%20-%20New%20Tesla%20Electromagnetics%20And%20The%20Secrets%20Of%20Electrical%20Free%20Energy.pdf

Bat_Vanko:
VITAN, ето отново изказване като на политик от висока трубуна - много думи без практически смисъл. Ма не се учудвам - важното е да има реплика на репликата.
П.п. по правилата за изработка на колаж е необходимо поне цвета на косата да съвпада. Ако твоята е червена, то на пролет можеш да добавиш и останалите цветове от дъгата.
maz, според мен при тази схема се цели увеличение на магнитното съпротивление в зоната под управляващата намотка чрез завъртане (преориентиране) на домените. От там и пренасочване на частта от магнитният поток. Съпротивлението на намотките няма никакво значение, важни са потоците.
Пикси, чел съм теорията на Биардън, и на мен ми се струва като изсмукана от пръстите, само и само да има някаква теория. Но има неща които ние не разбираме. На по късен етап, когато разглеждах патента (но на други автори), смятах че това обяснение е фантастично. Енергията беше 100 пъти повече от тази която би следвало да се получи при тези параметри на магнитопровод и намотки за стандартна магнитна индукция. Енергията сякаш извира - което е невъзможно. Сега знам че няма нищо необичайно, всичко си работи според теорията на Максуел. И все още не разбирам реалните процеси които протичат, но тези устройства са работещи. Иначе съм напълно съгласен с тебе че за хора които не разбират динамиката гроздето винаги ще бъде кисело.

VITAN:

--- Цитат на: Bat_Vanko в Декември 19, 2023, 03:11:55 pm ---...по правилата за изработка на колаж е необходимо поне цвета на косата да съвпада. Ако твоята е червена, то на пролет можеш да добавиш и останалите цветове от дъгата....
--- Край на цитат ---
Ако беше по-внимателен, в картинката е вградено логото на аптеки Фрамар.
А и да не беше, Google щеше веднага да разбере, какво искам да ти кажа:
https://psychology.framar.bg/%D0%B3%D1%80%D0%BE%D0%B7%D0%B4%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D0%B5-%D0%BA%D0%B8%D1%81%D0%B5%D0%BB%D0%BE-%D0%B8%D0%BB%D0%B8-%D1%89%D0%BE-%D0%B5-%D1%82%D0%BE-%D1%80%D0%B0%D1%86%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%B7%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F-%D0%B2-%D0%BF%D1%81%D0%B8%D1%85%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D1%8F%D1%82%D0%B0
Гроздето е кисело или що е то рационализация в психологията


--- Цитат на: Bat_Vanko в Декември 19, 2023, 03:11:55 pm ---... но тези устройства са работещи...
--- Край на цитат ---
Е кой каза, че не са? Работят си.

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия