Автор Тема: Бог няма! Има нещо Друго!  (Прочетена 18460 пъти)

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Бог няма! Има нещо Друго!
« -: Ноември 27, 2012, 08:56:16 am »
Отварям тази тема, защото Свободната Енергия - и като философски аспект на нашето разбиране на Реалността - има пряка връзка с разните форми на осмисляне по света на различните явления, обекти и субекти от заобикалящата ни действителност.
Тук можете СВОБОДНО да дискутирате разбирането си за окултните сили (или сидхите - както ги наричат във Ведите), както и всевъзможните проявления на триединството Материя-Информация-Енергия наричани Прана, Чи, Ки, Оргон, Бог, Светия Дух, Чудесата, Парафеномените - телепатия, телекинеза, левитация, ясновидство или проскопия, пророчество и пр.
Има ли ги, и как ги разбирате - освен признатите от науката 4 взаимодействия: слабо, силно, гравитационно и електромагнитно - Менталното и Духовното взаимодействия? И имат ли те всичките нещо общо помежду си?
Очаквам тази тема да стане любима на повечето от нас, защото Менталността, Разумът и Духът имайки в крайна сметка чисто материална основа, са на прага да се себереализират в чисто материални устройства.
Обяснете, ако желаете, какво е Бог според Вас, или ако го наричате с друга дума - какво е това Другото? - и каква е връзката му с това, което тук наричаме Свободна Енергия?
« Последна редакция: Ноември 27, 2012, 09:08:53 am от Maistora52 »

Ctah

  • Гост
Re: Бог няма! Има нещо Друго!
« Отговор #1 -: Ноември 27, 2012, 09:31:34 am »
  Maistora52, според мен, тая тема е излишна за тоя форум!
Съжалявам, има си стотици такива, и който иска да чете ТАМ!
Все пак тук трябва да доказваме и преоткриваме, нали?
Споко!
Нищо лично, ако има други Миховци и Доктори, да пишат ;D
     
        Лек ден!

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Бог няма! Има нещо Друго!
« Отговор #2 -: Ноември 27, 2012, 09:46:41 am »
Ясна ми е ситуацията Ctah, но точно И за Миховците и Докторите отварям тая тема, за да се събира цялата им мистика на едно място, че то виж какво става с темата на Михов, уж за "хидро-гравитационни" алабализми - Доктора се отнесе вече към "Трета Поднебесна"...
Е, ще има и рационални коментари - всъщност - те ще са важните. А въпросите ми са повече от провокация, която ще разкодираме по-нататък.
Споко и ти! Пределно ясно ми е какво става тъдява.

Seeker

  • Гост
Re: Бог няма! Има нещо Друго!
« Отговор #3 -: Ноември 27, 2012, 09:49:12 am »
Наличието на Бог е строго субективно и твърде лично,  за да се коментира има или няма. То не се доказва, защото във виртуалното пространство на съзнанието на всеки един отделен индивид, съществува цяла една Вселена и всеки един виртуален обект си има име според съзнанието на индивида. В този смисъл съзнанието на индивида се явява  Бог за тази виртуална вселена, защото създава и премахва всеки един виртуален обект или закон. 
В настоящия форум би трябвало да се разглеждат обекти и закони, обективно съществуващи извън  съзнанието и проявяващи се независимо от желанията на конкретния индивид. В този смисъл Материята трябва да се разглежда като неделимо съставена от Вещество-Енергия-Информация, защото няма обект във Вселената, който да не е изградена от тези компоненти в различни пропорции. Комплексно трите компонента си взаимодействат помежду си, но и изграждат вселенски връзки на нива отделни компоненти.  Най-малко изучена е Информацията, защото трудно се отделят  генерираните от съзнанието обекти, от индуктираните отвън форми и идеи.  Хората опитно разбрали, че  чрез определено откъсване от обществото (отшелничество и режим на хранене) могат да се регистрират и осъзнаят слабите информационните  полета.   Мисля, че много скоро ще почнем да говорим освен за Свободна Енергия, и за Свободна Информация.

П.С. Предлагам  раздела " Теории и хипотези" да се изведе от от ниво на под-под-раздел  и да се постави в по-горно ниво. Така ще се оформи една логическа линия  за всички постващи като Г.Михов и други развиващи собствени хипотези.

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Бог няма! Има нещо Друго!
« Отговор #4 -: Ноември 27, 2012, 10:49:00 am »
Въпросът ми конкретно за естеството на "Бог" не се отнася към личностно-религиозния аспект. Това няма да осмисляме тук, защото насоката и темата на целия форум "отиват на кино"!
Става въпрос за естеството на проявления (изброил съм някои по-основни от тях), които под една или друга форма имат връзка със Свободната Енергия - т.е. парадират се по начин необясним от науката, и въпреки това са енерго-информационни и то проявления... т.е. става нещо там, мърда, мести се, върти се, просветва и ...(в кръга на шегата) - даже не му тече кръв!
Влезте в дълбокия подтекст на въпросите и оставете мистиците, религиозните и фанатиците да се люшкат както те си могат "на повърхността".
Освен това, не бива да разглеждаме каквото и да било, дори и чисто хипотетично - отделно от Съзнанието и Разума. Тезата тук е, че щом имаме Наблюдение, имаме и Взаимодействие. Така че, идеята е да "разнищим" естеството на тези взаимодействия и да ги впрегнем да ни вършат работа.
А иначе и самата дефиниция - Свободна Енергия - е твърде дискусионна... т.е. има нещо там, Потенциали разни, и дайте да ги точим, или "лети" си някъде из Пространството някаква "енергия" и ние, хоп - правим си устройство за да я "гепиме"... Тук трябва да ровим - във формите на проявленията (феномени и парафеномени), които въпреки че са безкрайно и доста неизследвано множество, все пак могат да бъдат сведени до някои вече общо известни определения, термини и понятия.
« Последна редакция: Ноември 27, 2012, 10:58:45 am от Maistora52 »

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Бог няма! Има нещо Друго!
« Отговор #5 -: Ноември 27, 2012, 09:08:07 pm »
Според теб материята реална ли е?
Съществуват ли други светове в други измерения?

Аз защото от отдавна спрях да вярвам в "случайности'....

Ние като българи имаме невероятна привилегия! ;) Но няма кой да чете и да се интересува явно.... :(

П.С. Ние като жители на триизмерния свят притежаваме триизмерно мислене. С такова мисление не можем да осъзнаем какво е Бог, също така сме ограничени от време и пространство. Което за същества от по-високите светове не е така. Те просто са изминали еволюцията си доста преди нас хората - единствените същества притежаващи свободна воля как да се развиваме и по-кой път да поемем. В това отношение те ни наблюдават и се учат от нас. За тях не съществуват времето и пространството имат и други свтива, които ние ще развиваме в бъдеще. Има и други /бездушевни/ , поели по грешния път и изостанали от горните, който също имат интерес от нас, те се представят за извънземни и какви ли не... използват страховити технологии. В крайна сметка битката е за човека и в момента тя е в напредна стадий, а в близкото бъдеще ще бъдем свидетели на кулминацията....
« Последна редакция: Ноември 27, 2012, 09:28:33 pm от Радeв »

Velektra

  • Гост
Re: Бог няма! Има нещо Друго!
« Отговор #6 -: Ноември 27, 2012, 10:30:38 pm »
Цитат
Ние като жители на триизмерния свят притежаваме триизмерно мислене. С такова мисление не можем да осъзнаем какво е Бог, също така сме ограничени от време и пространство. Което за същества от по-високите светове не е така. Те просто са изминали еволюцията си доста преди нас хората - единствените същества притежаващи свободна воля как да се развиваме и по-кой път да поемем. В това отношение те ни наблюдават и се учат от нас. За тях не съществуват времето и пространството имат и други свтива, които ние ще развиваме в бъдеще. Има и други /бездушевни/ , поели по грешния път и изостанали от горните, който също имат интерес от нас, те се представят за извънземни и какви ли не... използват страховити технологии.

Извинявай, Радев, ама откъде ги знаеш тия неща?
Както се вижда от написаното, Доктора явно има контакти с Господ, а ти със същества от по-високи светове.
Направо ми падна самочувствието.  Много съм изостанал с информацията.

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Бог няма! Има нещо Друго!
« Отговор #7 -: Ноември 27, 2012, 11:04:42 pm »
Ами не, нямам връзка, чета и се опитвам и да разбирам. :)
Връзката със съществата е много лесна - 40 дена пост на топла вода и ти ще се свържеш, стига да ти стиска защото там има всякакви. Ако не си подготвен може и да мръднеш, даже е почти сигурно!
« Последна редакция: Ноември 28, 2012, 04:06:12 am от Maistora52 »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Бог няма! Има нещо Друго!
« Отговор #8 -: Ноември 28, 2012, 04:11:30 am »
Браво! Чудесно! Супер! Хипер!
След по-малко от месец ще ни дойдат на гости божи пратеници от N-тото измерение. И ще ни шибнат в такъв як 4099-дневен пост, че директно ще се превърнем в белоснежни хвъркати ангелчета.

Seeker

  • Гост
Re: Бог няма! Има нещо Друго!
« Отговор #9 -: Ноември 28, 2012, 09:36:37 am »
Мдааа...  Мистиците започнаха да надават глас.  Ако Джеймс Ват (Уат)  беше мистик и го бяха осведомили свише как да направи парната машина, щеше да избайца направо ядрен котел със  суперпарен двигател с КПД >200%.    А пък той взел че направил някаква железария с въглища и КПД< 3% . Направо ми иде да си изям шапката, като слушам нечии дивотии за еН-ски измерения и висши сфери на извънземен разум.... Наистина трябва да се направи раздел за фантастика, а не за теории и хипотези, където да четем романи и повести за разтуха...

Филосовските поветствования  нямат нищо общо с мистиката, а са основани на постиженията на различните науки и правят интердициплинарна връзка за осъзнаване на неоткрити физически закони и взаимовръзки. Това е смисъла на писането в тази нишка. Но като няма разбиране на смисъла на темата, що ли не пия едно вино? "Истината е във виното"
Наздраве.

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Бог няма! Има нещо Друго!
« Отговор #10 -: Ноември 28, 2012, 09:47:50 am »
Според теб 1.материята реална ли е? 2.Съществуват ли други светове в други измерения?
Аз защото отдавна спрях да вярвам в 3."случайности'....
Ние като българи имаме невероятна привилегия! ;) Но няма кой да чете и да се интересува явно.... :(
П.С. Ние като жители на триизмерния свят притежаваме 4.триизмерно мислене. С такова мислене 5.не можем да осъзнаем какво е Бог, също така сме 6.ограничени от време и пространство. Което за същества от 7.по-високите светове не е така. Те просто са изминали еволюцията си доста преди нас хората - 8.единствените същества притежаващи свободна воля как да се развиваме и по кой път да поемем. В това отношение 9.те ни наблюдават и се учат от нас. 10.За тях не съществуват времето и пространството имат и други сетива, които ние ще развиваме в бъдеще. Има и други /бездушни/ , поели по 11.грешния път и изостанали от горните, които също имат интерес от нас, 12.те се представят за извънземни и какви ли не... използват страховити технологии. В крайна сметка 13.битката е за човека и в момента тя е в напредна стадий, а в близкото бъдеще ще бъдем свидетели на кулминацията....

Изпълваш с удовлетворение душата ми, колега Радев. Видно е, че освен професионална и специализирана литература си изчел и осмислил и доста езотерична и окултна такава. Значи с теб можем да говорим на един език.
Подчертаното в цитата, е особено важно, и искам да споделя своите мисли в отговор. И карам подред:
1.Понятията Материя, Пространство, Проявления и Реалност са тъждествени, само думите са различни, за да дадат по-частен аспект на Наблюдаемото. Така че, по-реална от Материята "друга" реалност няма. Друг е въпросът например, на квантово, субквантово и/или на "ниво" космически тела и обекти - какво е Разстоянието между отделните обекти в съотнесеност едно към друго. Огромни "празнини" има и между едните и между другите.
2.Всеки Свят, като такъв, подсъзнанието ни го определя като евентуално УДОБНО място за съществуването на Разумни Форми. Абстрахирайки се от възможността да има и други - освен Родната ни Вселена, в която има доказани само ТРИ реални ПРОСТРАНСТВЕНИ измерения (Насам, Натам и Нанякъде в Координатна система) - да Местообитания (светове) със сигурност има, и с още по-голяма сигурност - Те са също ТРИ-измерни. Някои от тях, може би, вероятно е и да са населени с Разумни форми.
Разсъжденията за множество измерения по-голямо от ТРИ в "настоящата" ни Вселена е само спекулация, фантасмагория, или просто преиначаване на понятия с други думи.
Айнщайн назовава четвърто измерение - Време-Пространствено. Едуард Уитън твърди, че били единадесет измеренията. Има и други предположения и хипотези.
За мен тезата на Айнщайн е спорна - защото Времето е фикция на Разума. Без Разум, в Природата ВРЕМЕ НЕ СЪЩЕСТВУВА! Измеренията като такива, също са фикции - това е много важно!
3. Случайности - не съществуват! Съществуват СВРЪХ-случайности... но за да го обясня това абсурдно твърдение ми трябва цял ден. Така че, приеми го априори.
4.Да, мисленето ни може да се разглежда като три-измерно, но много трудно може да се измерва, защото според мен То е нещо като постоянно изменящ се количествено и качествено енерго-информационен флуид. И не само проявяващ се и действащ вътре в мозъка ни, но често и много по-далече от него.
5.Бог не можем да осъзнаем по простата причина, че и той, завалията, е ФИКЦИЯ на Разума. Затова точно заявявам в заглавието на темата, че - Бог няма! Има нещо друго!
Цялата сентенция просветнала ми в далечната 1976 год. е следната:
Има и Невероятни Неща! Но има и Вероятни! Да предизвикаш Първите и да избегнеш Вторите - значи да откриеш Бога! Бог няма! Има Нещо Друго! Именно То е Бог!
Иначе идеята за величавия "чичко" с дългата бяла брада реещ се нейде из висинето, е адски примитивна простотия.
6.Ограничени сме единствено от неспособността на три-измерните си тела, да съществуват нормално извън екологичната ниша, в която живеем. Други "граници", "граничности" или "ограничения" не съществуват. Съществуват инфлексии и сингуларности, които едва ли някога ще разберем, просто защото не можем (май изобщо) да ги "разчепкаме", да ги анализираме и осмислим.
7.Казахме за Световете. А иначе "по-високи" или "по-ниски" няма, или поне не е правилно да се назовават така, защото те не са "нагоре" или "надолу". А дори и "по-тънки" (квантови и субквантови), или космически (по-"дебели") като астероиди, комети, планети, планетоиди и пр. да ги назовем, някак съвсем фантасмагорично ми изглежда същите тия ДА МИСЛЯТ... това си е тема само за писателите фантасти.
8.Много елементарно е твърдението, че само ние имаме свободна воля. Както искаш го разглеждай - и като общност, и като индивид, Човекът само си мисли, че има свободна воля. Това неговото не е Свободна Воля, а СЛОБОДИЯ, разюзданост, бяс! Свободата и Свободната Воля могат да дефинират и осмислят единици от човечеството - наричаме ги Великите Посветени. А всъщност трябва да ги наричаме Великите ПРОсветлени.
Но дори и те на са Свободни - трябва да ядат, да спят, да пикаят, да акат, да се обличат, да се събличат и прочие три-измерни ограничителни за СВОБОДАТА глупости.
9.Ти, Радев, ако си мислиш, че някой от "ония" ТЕ НАБЛЮДАВА, значи трябва да се прегледаш на доктор! - имаме си и такъв!
10.Те, "извънземните" размитат за нас, с рози и звездни букетчета ни постилат Пътя. Сакън да не ни добарат - че от човечеството ще остане само "акашов" презапис. А под каквато и фантасмагорична форма да се проявяват - жалко за тях - винаги ще са си ТРИ-измерни. И наопаки да ги обърнеш - пак!
Виж - за сетивата съм съгласен, НО, не само "те",братко, имат повече от нас или някакви друго-измерни сетива - просто е - СПОРЕД СРЕДАТА И СЕТИВАТА! - Истината е "под храстчето" - че Човек има 9 (девет) чисто материални сетива, а общо са 12 плюс 1 (12+1) - като това едното, накрая е "в обмен" - не е 13-то.
За да не се чудиш кои са тези сетива, изброявам (само до девето! - другите са в процес на доказване):
Имаме Петте - 1.за Осезание, 2.за Вкус, 3.за Обоняние, 4.за Зрение, 5.за Слух,
Следват 6.за Мисловност, 7.за Любов, 8.за Надежда, 9.за Вяра
Подредени са от 1 до 9 в строга йерархия и не трябва да се объркват местата им!
Обаче, много моля да не се разбират 6,7,8 и 9-то сетива по профанския , неандерталски начин, че сам Иисус ще се обърне в гроба си (същият вече се знае къде е!)
11.Темата за Правилния и Грешния Път е много широка, много обширна, но може да се сведе до кратка и проста дефиниция: Правилно е това, което ти помага да живееш добре, без да накърняваш с действие и/или бездействие Екологичната Ниша на изява на Разума.
В тази Екологична Ниша изглежда страшно абсурдно разрешението да се убие животно за прехрана, но е забранено да се ругае! - това е! Такава е Природата. И "нема мръдане" - мръднеш ли - значи си тръгнал по "грешния път" и нарушаваш Космическия Морален Кодекс.
12.Тая приказка, за "кой като какъв се представя", за "извънземни" дето все ни "кроят шапката" остави на писателите фантасти, сценаристи и режисьори - не си въобразявай за Истина ПОВТОРЕНАТА ХИЛЯДА ПЪТИ ЛЪЖА (в случая - измислица).
13.Битки за завладяване на пространства има - винаги и навсякъде, обаче "битка за човека" ... айде холан, за тоз ли биологичен абсурд ще се трепе някой!? - и тая тема е за фантастите.
Брей, как пък така станаха те 13 въпроса и 13 отговора?! - много ми заприличва тая работа с Месията и 12-те апостоли - 12+1!!!
Поздрави
« Последна редакция: Ноември 28, 2012, 09:57:52 am от Maistora52 »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Бог няма! Има нещо Друго!
« Отговор #11 -: Ноември 28, 2012, 10:34:41 am »
Seeker, както винаги си много прав. Благодаря ти за мъдрите слова. Помагай и ти, както и Velektra, че и други като Вас, да слагаме на мястото им - съответните... леко, тънко, с ирония, със сарказъм, но и с уважение, че "ще избяга зайчето"!!!
Ами тая тема я открих, точно за да събере на едно място мистиците, и някои други пообъркани колеги, както разбира се и присъствието и мнението на нормалните, практични хора... за контрапункт.
Какво го пиеш? Наздраве и от мен! - аз съм само на червено, и чат-пат на бира...
Поздрави!

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Бог няма! Има нещо Друго!
« Отговор #12 -: Ноември 28, 2012, 08:56:15 pm »
Битката не е за човешкото тяло, а за безсмъртната човешка душа. Белите искат тя да еволюира по правилния път, а тъмните искат чрез нея да се доберат до финните светове.
Уважавам мнението ти, опитах се да ти загатна че има нещо повече от чисто материалното което пропускаме. И можеби имам някакво преживяване за да го твърдя.... ;)

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Бог няма! Има нещо Друго!
« Отговор #13 -: Ноември 28, 2012, 10:22:00 pm »
Разбира се, че има нещо повече от материалното, което все повече и по-осезаемо и настойчиво всички пропускаме (с малки изключения). И аз съм бил "там", Радев... и то няколко пъти. Не гледай, че хвърлям тук-там разни "къчове" - то е, за да е по-забавно. Библиотеката ми е от около 3000 книжни тела и е предимно с окултни, езотерични и духовни четива (ако слагаме тук и Йога, включително и Шри Раджниш - Ошо). Сигурно диалогът ни ще стане много по-смислен, ако си щракнеш върху малкото зелено кръгче отдолу под моя аватар - линк към сайта ми  art-omnology-yoga.blogspot.com (който още не мога да завърша поради новите ми интереси тук) - там ще загубиш много от ценното си време - обещавам ти.
После ми пиши на лични, или ако искаш на имейла ми - също е там, под аватара ми.
Поздрави!

amdatlon

  • Гост
Re: Бог няма! Има нещо Друго!
« Отговор #14 -: Декември 07, 2012, 09:25:57 pm »
Доста сте закъснели вече, това отдавна  е дискутирано :)
още цар Давид го е казал в псалтира :
'Рече безумец в сърцето си: "няма Бог".'
« Последна редакция: Декември 08, 2012, 10:58:00 am от Maistora52 »