Автор Тема: ИНФОРМАЦИЯ за Никола Тесла  (Прочетена 24489 пъти)

administrator

  • Гост
ИНФОРМАЦИЯ за Никола Тесла
« -: Юли 28, 2006, 11:03:14 am »
Намерих наскоро тази страница в Wikipedia, посветена на Никола Тесла.

vitan

  • Гост
ИНФОРМАЦИЯ за Никола Тесла
« Отговор #1 -: Октомври 22, 2007, 04:07:30 pm »
В книгата "Изгубените открития" на Джери Василатос има детайлно описание на половината от живота му и малко за по-нататък. Втората половина била за цяла книга, но по това време са и много патенти които той сам унищожил, заради недораслото човечество или "засекретени" от патентното ведомство.

smsi-h

  • Гост
Re: ИНФОРМАЦИЯ за Никола Тесла
« Отговор #2 -: Ноември 08, 2010, 08:46:03 pm »
Марк Сейфер - Никола Тесла. Повелитель вселенной.

http://ezobookslibrary.ru/news/mark_sejfer_nikola_tesla_povelitel_vselennoj/2010-11-03-442

Приятно четене на всички!
« Последна редакция: Ноември 15, 2010, 10:48:08 pm от mzk »

Seeker

  • Гост
Re: ИНФОРМАЦИЯ за Никола Тесла
« Отговор #3 -: Ноември 09, 2010, 07:39:22 am »
Намерих наскоро тази страница в Wikipedia, посветена на Никола Тесла.
От там има един линк към Ернст Мах - работил по скоростта на звука и вълновите ефекти при достигането и (вълнови кризис и скокове на уплътнение). Теориите му представляват интерес за колегите от форума, които работят по приграничните ефекти на физиката.

vitan

  • Гост
Re: ИНФОРМАЦИЯ за Никола Тесла
« Отговор #4 -: Ноември 10, 2010, 12:10:20 pm »
@smsi-h, благодаря! Тук има работа за целия китайски народ :)

„Видни теоретици”, „видни практици” на Етера/Ефира и UFO-лози трябва да си коригират/коригираме мерника по доста въпроси.

Един як тесла-траф (заради напрежението) и една райф-машина (заради свободното изменение на честотата) биха били много от полза за много експерименти. :) Това е сред най-добрия инструментариум за „бъзици” с Етера. Иначе летяща чиния с джобни пари не се прави по никой начин, дано това поне да е ясно. Както и с мислене според съвременните схващания за "науката" физика (във висшата и част) :)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 539
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: ИНФОРМАЦИЯ за Никола Тесла
« Отговор #5 -: Ноември 10, 2010, 03:32:39 pm »
Дааа...., нека се коригират UFO-лозите - мерника. Те смятаха, че дисколетите на Хитлер са открити посредством получена информация от немското окултно общество "Ананербе", чрез контактьора Зигрун. Той получил схемите от една планета, (забравих и името) и после ги дали на Шаубергер, демек контактувал със същества от друга планета, по телепатия!

Но всички знаем, че Тесла макар и православен християнин, син на свещенник, мнооого се увличал от източните религии и доста често говорел за извънземни. Често го мислили за странен и смахнат. Самият той не можел да си обясни как всичките тия неща му идвали на ум, сякаш някой с фуния ги наливал. Мен това ми изглежда като способностите на Зигрун. По онова време средствата за придвижване били с животинска тяга, а той, Тесла вече правел летящи чинии  ;D.

Има тука нещо дето не се връзва с нормалното!!!  ;D

vitan

  • Гост
Re: ИНФОРМАЦИЯ за Никола Тесла
« Отговор #6 -: Ноември 10, 2010, 04:01:04 pm »
Що? :) Всичко си е на мястото, макар и да изглежда не на място. Немските летящи чинии са имали надпис отвътре TESLA (както старите ни лампови телевизори навремето). :)

Той, Тесла де, смятал, че хората са „космически автомати”. И от тях на практика не зависи нищо. По това си схващане е типичния екстрасенс (контактьор/маг/окултист/кабалист/нумеролог и пр.). Виновни са зодиите, извънземните, духовете и пр. и пр. Мен обаче ме интересува истината за Ефира/Етера… т.е. учения Тесла. Другото е за други форуми.

Обаче не всички са „космически автомати”, не всички. При другите нещата изглеждат още по-ненормално, но пък кога общата маса хора е била критерий? Нея я клатушкат световните стихии, завихрени от кукловодите на Новия световен ред (по настоящем).
Добре е нещата да си останат в сферата на науката, защото има книга (която редактирам), която би озъбила дори въпросните свободомислещи форуми :) Ако трябва доказателствен материал, намира ми се такъв :)
Признанията и/или последствията от бивши/настоящи екстрасенси, магове, контактьори и окултисти не са шега работа.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 539
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: ИНФОРМАЦИЯ за Никола Тесла
« Отговор #7 -: Ноември 10, 2010, 05:09:23 pm »
Тесла - типичния екстрасенс (контактьор/маг/окултист/кабалист/нумеролог и пр.) - съгласен  :). И аз това съм си мислил за него. Толкова много патенти, за толкова кратък живот.............. Ми ние не можем едно от нещата му, като хората да повторим с години, дори всички заедно не можем да се равним с част от труда му, а той патентовал, патентовал, дори без да експериментира много от нещата си, правел мислени ексеприменти, това не го намирам за нормално.

Дали в немските дисколети е пишело Тесла, досега не съм го срещал някъде. Кой е влизал в немски дисколет ?  ;D

Доколкото засягаме неща дискутирани в "други" форуми, добре е да не се споменават думите UFO-лози и летящи чинии. Но то е същото, като да се споменават в този форум думи, като СЕ и Етер.

vitan

  • Гост
Re: ИНФОРМАЦИЯ за Никола Тесла
« Отговор #8 -: Ноември 10, 2010, 05:27:56 pm »
Нещата за технологиите и теориите на Тесла си ги пише в книгата. И това как "летящата" част от тях попада у германците.... :)

Пресполових книгата, има много интересни неща за почти за всеки с нашите интереси. Незаменимо за практици, теоретици и уфолози ("чиниестроители" и историци) :)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 539
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: ИНФОРМАЦИЯ за Никола Тесла
« Отговор #9 -: Ноември 10, 2010, 05:38:59 pm »
А от къде са източниците на автора, може книгата да е худ. произведение?

Например за проекта Филаделфия за който има и филм, в който участва и Тесла има толкова писано, че не мож разбра кое е вярно и кое не. Василатос пише откъде е дошъл ефекта на огъване на пространството, но пък други автори друго обясняват. Впрочем, приемаш за вярно това, което на тебе ти се иска, според мирогледа ти. Няма как да си сигурен.


vitan

  • Гост
Re: ИНФОРМАЦИЯ за Никола Тесла
« Отговор #10 -: Ноември 10, 2010, 05:51:04 pm »
А от къде са източниците на автора, може книгата да е худ. произведение?
По този въпрос всичко си пише, включително и книги, които са издирвани и ги има в много малко екземпляри (стари разбира се). Не карам никой да ми вярва, но без четене няма как да стане :)

Книгата е в духа малко на Дж. Василатос. Описва много подобни неща, дори засяга и трансмутациите.

На високо ниво. Не казвам научно, щото няма как. За математиката се говори, но без много-много формули. По-скоро е задълбочено историческо иследване. Определено е четиво, за всеки уважаващ себе си физик и/или електричар. Особено, ако човека мисли, че Айнщайн е черешката на тортата :)