Автор Тема: Имам нужда от помощ  (Прочетена 9926 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Имам нужда от помощ
« -: Юли 22, 2012, 10:20:10 pm »
Необходим ми е за другите ми експерименти малко по особен електролизер. Независимо какъв точно вид. Важното е  да работи сигурно, и една малка подробност: Трябва така да я конструираме, че да отделя част от кислорода и на изхода да се получи обогатена на водород смес. относно количеството получен газ: Смятам да го ползвам основно като заваръчен апарат.   

eiffel65

  • Гост
Re: Имам нужда от помощ
« Отговор #1 -: Юли 22, 2012, 11:36:11 pm »
Серийна клетка с прегради за отделяне на двата газа. Няма да има компактен вид но ще имаш отделяне на газовете.

amdatlon

  • Гост
Re: Имам нужда от помощ
« Отговор #2 -: Юли 22, 2012, 11:38:53 pm »
В момента съм на подобно положение, да си доработя клетката с цел заварки ( малки).
Но количеството газ е малко( 2 л/мин) и си мисля за добавка на кислород, както при "резаците".
Ще се радвам на всяка идея за разделянето на част от кислорода.

eiffel65

  • Гост
Re: Имам нужда от помощ
« Отговор #3 -: Юли 22, 2012, 11:46:09 pm »
В момента съм на подобно положение, да си доработя клетката с цел заварки ( малки).
Но количеството газ е малко( 2 л/мин) и си мисля за добавка на кислород, както при "резаците".
Ще се радвам на всяка идея за разделянето на част от кислорода.

двата електрода се повдигат от дъното и се разделят с преграда до капака. Преградата започва от нивото на електродите останалата височина е за електропроводимост. И имаш отделно кислород и отделно  водород.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Имам нужда от помощ
« Отговор #4 -: Юли 23, 2012, 08:10:38 pm »
@eiffel65
Това си е най обикновен Хофманов апарат. Все си мисля, че тук в този форум могат да се родят по съвършени решения с повече от два електрода даващи добър добив на газ. 

eiffel65

  • Гост
Re: Имам нужда от помощ
« Отговор #5 -: Юли 23, 2012, 08:32:54 pm »
@eiffel65
Това си е най обикновен Хофманов апарат. Все си мисля, че тук в този форум могат да се родят по съвършени решения с повече от два електрода даващи добър добив на газ.

Нестава дума за количеството а как да раздели произведените газове при производството.Казвам двата елетрода с мисълта че ме разбирате + и - ,а тяхното количество /бройки и размери / зависи от вас доколко можете да захраните и да изградите кутия.

Неактивен пламгаз

  • Експериментатор
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 103
  • Пол: Мъж
  • не взимай повече отколкото можеш да платиш!!!
    • plamgaz.com
Re: Имам нужда от помощ
« Отговор #6 -: Юли 24, 2012, 05:36:00 am »
  Трудно е да се отдели водорода от кислорода при сухите клетки, а и не виждам смисъл да се добавя кислород към каквато и да е заварка.  Самото име на резака определя функцията му и с него трудно се постига добра заварка. За качествена заварка на различните метали се добавят различни флюсове и се правят в различни газови среди (СО2 или аргон). Повишено количество кислород само ще влоши качеството на заварката.

eiffel65

  • Гост
Re: Имам нужда от помощ
« Отговор #7 -: Юли 24, 2012, 05:00:11 pm »
пламгаз
Идеята на автора е не да увеличава ами да намали кислорода за да има по богата смес на водород.Според мен иска да каже, че нужният кислород ще си набавя пламъка от въздуха.
И това не може да се случи с т.н. суха ами серийна.Със проби съм установил, че в клетка с повече елтроди ---- І ++++ -във един общ басийн разлагат еднакво с преграда по междуим така, че автора изглежда както и да му го кажа няма да ме разбере, че повдига преградата от дъното за електропроводимоста на клетката. Както и не се притеснява, че са на 5 см или на 5мм - от +. Пеградата достига до капака изолирана само за единият газ О/НН .Затова казах, че няма да има компактност но ще има чист водород от клетка. По простичко няма как да го обясня а и по лесен вариянт незнам за това му начинание
« Последна редакция: Юли 24, 2012, 05:16:24 pm от eiffel65 »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Имам нужда от помощ
« Отговор #8 -: Юли 24, 2012, 08:59:49 pm »
По точно искам да кажа, че допълнителния нужен кислород ще се набавя от окисите на заваряваните детайли,
Т.Е. излишния водород ще редуцира металните окиси до метал и ще играе ролята на флюс. 

velstar

  • Гост
Re: Имам нужда от помощ
« Отговор #9 -: Юли 24, 2012, 10:32:26 pm »
Премахването на кислорода от водорода може да се извърши по няколко метода. Най лесният е да вкараш газовата смес в един буферен съд, като в долният му край (на дъното) има тръбичка през която кислорода ще излиза, а в горния край също има тръбичка, но през нея ще излиза само водорода. Водорода е по лек от кислорода и от въздуха и винаги заема високите места на буферния съд. Трябва само да знаеш, че този буферен съд трябва да е добре обезопасен, тъй като в него ще се събира взривоопасна смес  :)

eiffel65

  • Гост
Re: Имам нужда от помощ
« Отговор #10 -: Юли 25, 2012, 01:37:44 am »
velstar
Заинтригува ме буфера правено ли е нещо от сорта?? Това ще ми е интересно да го видя, че се случва без разни магнити и намотки само едни изходи от долу и от горе.