Алтернативни енергоизточници > Други устройства на Tesla

Бифилярна намотка

<< < (2/7) > >>

mi68:
По 5 точка виж отрицателна индуктивност където високото постоянно напрежение влияе.Аз пробвах пресечена конусна бобина но никъкви резултати.За това сега ще пробвам правилен  конус 72градуса на върха и 54 градуса на основата(заимствал съм от Мулдашев)и при сбора се получават 9 както се казва важни са пропорциите(съотношенията).Както при анихилацията масата (гравитацията) се преобразува в електромагнитна вълна(гама-лъчи) то и обратно при синтеза на материя(гама-лъчи превръщане в електрон-позитрон) следва,че трикът е в преобразуването на електромагнитните вълни в електрогравитационни(гравитация).За постигане на гравитация не е задължително да има маса пример черна дупка в центъра няма звезда/планета.За създаване на изкуствена черна дупка,по мое виждане,електромагнитната вълна трябва да се превърне в електрогравитационна/гравитационна става по 3 начина:
1събиране на постоянен ток и променлив(параметричен резонанс)
2противоположно движиние:а\бифилярка  б\радиално движение
от 1и2 се получават надлъжни(стоящи)вълни и съответно свободната енергия.

jhonjhon:
В долния сайт, има един елементарен опит с бифилярна намотка на Тесла. Удивителното е, че магнитната сила е два пъти по-голяма отколкото на обикновена бобина със същия брой навивки, като в двете намотки се подава прав ток.
Какво е вашето обяснение за този резултат, като тук не става въпрос за импулси, резонанс и т.н.

http://tesla-coil-builder.com/bifilar_electromagnet.htm

EDM electronics:
     Аз не намирам нищо свръхестествено в това, дори е нормално. Силата на магнитното поле е равна на броя на навивките по силата на протичащия ток през тях. Ако изравним броя на навивките в обикновената бобина с тези на бифилярката, магнитното поле ще се изравни.
     В патента си Тесла е описал какво е преимуществото на бифилярката, там няма извънземни, няма СЕ.

varvarin:
Здравейте,
Искам да попитам дали някой е правил опит да наблюдава какво е влиянието на бифилярна (безиндуктивна) намотка върху полето на постоянен магнит? Отговора на класическата теория ми е ясен - тя не създава магнитно поле следователно няма как да влияе на това на магнита. Интересува ме дали някой е изпробвал на практика как стоят нещата. Благодаря предварително.

Поздрави :)

mi68:
Правих опити с бифилярни намотки свързване тип Тесла и стигнах до разбирането, че имаме явлението биене между две близки честоти. От тук имам много ниска групова(фазова ) скорост съизмерима със скоростта на електроните(1-10 мм/сек) и прехвърляне на енергия имам охлаждане (спорно определено). На практика това е забавяща (закъснителна) система (линия). Тъй като е пръстеновидна то се превръща във вибратор на някъква дискретна честота( относително ниска). Коефициента на пречупване в електротехниката е много голям, за разлика от оптиката n=1-3, на това свойство се гради електронния микроскоп и практически не се ползва резонанса при ниски честоти. От тук смятам за разумно дискретната честота де се понижава. Във вибратора могат да възникнат стоящи или бягащи вълни. При бобини намотани с мед имаме стоящи вълни и по-висока честота на вибрация, при бобина от различни метали (мед и желязо) имам понижена честота и бягаща вълна. На базата на това следващ етап е направата на бифилярен резонансен трансформатор тип Тесла.
П.П. При монохроматична вълна скоростта на разпространение, фазовата скорост и груповата скорост са равни на 300 000км/сек, обратно при несинусоидална вълна скоростта на разпространение е 300 000км/сек, а фазовата и груповата скорост са по-ниски практически до 0 - (стояща вълна). Якото тормозене прави дупка и засмукването е въпрос на експерименти и късмет. Груповата скорост показва с каква скорост се пренася вълновия пакет т.е концентрацията на ефира.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия