Алтернативни енергоизточници > Други устройства на Tesla

Бифилярна намотка

<< < (3/7) > >>

vitan:

--- Цитат на: GMG в Септември 25, 2010, 12:00:52 am ---Понеже не съм на Ти с лампите, би ли дал или
нарисувал действаща схема на лампов мултивибратор...?
--- Край на цитат ---
За простите и не толкова прости неща има услужливи тъсачки.

--- Цитат на: GMG в Септември 25, 2010, 12:00:52 am --- П.П. Преди няколко години, видях СЕ в подобна схема...
--- Край на цитат ---
Ъъ, дай и ние да видим тоя хай-тек.

Алтиум те пита нещо, но можеш и моя въпрос да прескочиш.

GMG:
  vitan, наясно съм, че в нета има много и разни схемни решения,
ама ако някой с няколко натискания на мишката и клавиатурата
предостави тествана схема, ще съм щастлив.
Не съм от тези, които висят по цял ден пред монитора (не е здравословно) :(
А за това дали съм видял или не СЕ, това е много стара и дълга за
обяснение тема, за което сега ме извини, но не си мисли, че
който и да било, ако има, ще ти я поднесе на тепсия...

EDM electronics:

--- Цитат на: GMG в Септември 26, 2010, 12:27:28 am ---  ..........ако някой с няколко натискания на мишката и клавиатурата
предостави тествана схема, ще съм щастлив.

--- Край на цитат ---

Някъде тук беше написано какво е нивото на форума. Това да търсим тествана схема на мултивибратор с товар паралелен трептящ кръг, изграждащ синусов генератор показва нашето ниво. Схемата на мултивибратор е стандартна и е еднаква за всички активни елементи, без значение дали е лампа, мосфет и т.н. Няма такова нещо тествана схема. Една и съща схема реализирана с различни транзистори може и да не проработи. Достатъчно е човек да отвори справочника за лампи/транзистори и да определи анодното/колекторно напрежение и решетъчните /базови/ времезадаващи вериги. А в конкретния случай, честотата ще се определя единствено от трептящия кръг, не и от базовите вериги. Нито ни е необходим НЕТа, нито акъл от когото и да било. Тези неща са на ниво пионерски кръжоци. Там се изучават мултивибраторите.

Ако е за акъл по тая схема, то МИ68 каза: "Схемата трябва да се модифицира" - как обаче не се разбра, чакаме да чуем. "Имаме интерферентен максимум на минералната вода от Девин до Горна баня". - откъс преди цензурата!!! :D    Да смешно е, няколко човека ми се обадиха заедно да разтълкуваме този непонятен научен анализ.

GMG не каза и в какво се състои надеждата в схемата, откъде ще дойде СЕ, вероятно оттам откъдето доиде и от първата твоя схема  :D, която разбира се доказа, и ние се убедихме че е така.

Ще кажат сега администраторите, ама ти се заяждаш. Не, не е така, 68-ми набор прави 42 год., пубертета отдавна е преминал. Ако някой иска да каже нещо по темата - как се извлича СЕ, нека не е с недомлъвки, не провокира излишни въпроси, не говори глупости, не се прави на интересен, не преразказва учебници по ОЕ за средния курс, или пък да бъде само читател.

giunal:
Ето линк на експеримент направен с  Тесла бифилярна намотка и обикновенна бифилярна  намотка.Резултата е очевиден. - http://www.youtube.com/watch?v=mvb39SwTXBE. 
И още един на които ясно се вижда какво става когато се постигне резонанс в Тесла бифилярна намотка. - http://www.youtube.com/watch?v=ibSG9JBe_XY

EDM electronics:

giunal, какво имаш предвид под "Резултата е очевиден" и "ясно се вижда какво става когато се постигне резонанс в Тесла бифилярна намотка".

Аз като гледах клиповете не забелязах нещо съществено, неестествено.


Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия