Автор Тема: Експерименти на AVEX за Браунгаз и приложението на водорода  (Прочетена 105003 пъти)

Неактивен Петър

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 170
"За помощта ставаше въпрос да се разнищи въпроса защо се завишава температурата на пламъка на Оксиводорода  при допир с различни материали,"
 Този въпрос е добре описан в темите за Браунгаз. Завишената температура е заради атомния водород той е причината за повишената температура. Има разлика между водород и атомен такъв.
Поздрави и успехи

МНОГО ВАЖНО
Преди известно време, един колега си направил труда и прочел една книга (на руски беше и за Тесла беше мисля) и какво видял. Аз го четох също, беше дал страниците. Значи .......атомния водород има 10 пъти по голяма енергия при изгаряне, отколкото необходимата за получаването му. Значи ако успеете да получите този (бог знае какъв) водород то вие си имате КОП = 10 (1000%) и то това беше минимума. Това е старо откритие, даже може би преди Тесла и е крито и ще се крие и занапред.

То затова бай ви Илия Вълков изминавал 1600 км с един галон вода. :)

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Колега, я разкажи с какъв точно много токсичен газ е съпроводено изгарянето на метанола, дето предизвиква задушаване и слепота, че ми стана интерсно?  Да не е позитроний? ;)

Хората с него горивни клетки за лаптопи правят...

Или викаш - "метан" и "метанол" звучат твърде загадъчно, и в тях обезателно трябва да се крие ключът към всяка загдка, както несъмнено и най-големите химически кошмари, които могат да ни сполетят?

А това с деутерия и радиоактивния пламък - мухахах! май някой в часовете по природни науки е ходил да пуши цигари и да цомби женки...

Ще ни светнеш ли каква е разликата между 6Н и 7Н и как можем да си ги получим чрез електролиза вкъщи?

Също достойно най-малко за Нобелова награда е методът ти за получаване на Метанол чрез добавяне на бензин или спирт във водата!

Валентин Иванов

  • Гост
Колега, я разкажи с какъв точно много токсичен газ е съпроводено изгарянето на метанола, дето предизвиква задушаване и слепота, че ми стана интерсно?  Да не е позитроний? ;)

Хората с него горивни клетки за лаптопи правят...

Или викаш - "метан" и "метанол" звучат твърде загадъчно, и в тях обезателно трябва да се крие ключът към всяка загдка, както несъмнено и най-големите химически кошмари, които могат да ни сполетят?

А това с деутерия и радиоактивния пламък - мухахах! май някой в часовете по природни науки е ходил да пуши цигари и да цомби женки...

Ще ни светнеш ли каква е разликата между 6Н и 7Н и как можем да си ги получим чрез електролиза вкъщи?

Също достойно най-малко за Нобелова награда е методът ти за получаване на Метанол чрез добавяне на бензин или спирт във водата!

Не газовете при изгарянето на Метанола, ами самия Mетанол е токсиен, може да се получи  с CO плюс 2H2  с катализатор и температура 400 градуса, каквито са условията в този реактор, които ми показахте.

 Не знам каква е разликата между 5H, 6H, 7H  не могат да се получат в домашни условия.

 Добре де разбрах, че си химик, ама всеки случай имай под ръка един противогаз.

Валентин Иванов

  • Гост
МНОГО ВАЖНО
Преди известно време, един колега си направил труда и прочел една книга (на руски беше и за Тесла беше мисля) и какво видял. Аз го четох също, беше дал страниците. Значи .......атомния водород има 10 пъти по голяма енергия при изгаряне, отколкото необходимата за получаването му. Значи ако успеете да получите този (бог знае какъв) водород то вие си имате КОП = 10 (1000%) и то това беше минимума. Това е старо откритие, даже може би преди Тесла и е крито и ще се крие и занапред.

То затова бай ви Илия Вълков изминавал 1600 км с един галон вода. :)

 Ето един човек, където мисли и разсъждава и е абсолютно прав. Те отдавна са го знаели и сега го крият, защото такива като нас ще си направят и водородна бомба, май е по-добре никои да не знай.

Неактивен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 421
 Никакъв атомарен водород не са получили  , сигурен съм в това. Те го описват неправилно и очакванията им за неговите свойства също са погрешни. Не е високоенергиен , той няма енергийна стойност..но е гладен за енергия и може да я поглъща.

Неактивен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 421
  Температурата , която може да се развие при изгаряне зависи от скоростта на процеса и при миксирания в стехеометрично съотношение газ тя е най висока по тази причина.

Неактивен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 421
mzk - Здравей !
 Прочетох , че си мислиш колко безсмислено е да се добавя водород в горивовъздушната смес на ДВГ !
 Как мислиш , къкъв е смисъла от платинените катализатори ?
Според мен би следвало да бъдат заменени с добавяне на водород . Това ще се случи при поява на добра конструкция на подобен апарат.

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 332
Здравейте, колега Иванов,
Хванахте се като удавник за сламка за моето предположение за студения ядрен синтез. Да, това е наистина едно възможно обяснение на високата температура, но имайки в предвид изключително ниското съдържание на тритий и деутерий във водата от една страна и необходимостта от много висока температура и налягане за протичане на някаква реакция от друга, то този процес е повече екзотика отколкото правило.
Според мен в предположението на Orenda и Петър има резон. В случая с атомарен водород няма да е необходимо влагането на енергия за разкъсването на връзката Н-Н. Но веднага се появява логичния въпрос при какви условия като температура и налягане, за колко време и какъв процент от водорода ще остане атомарен. Нека колегата PyroVeso ме поправи ако греша.
Успех!

Валентин Иванов

  • Гост
Колега, я разкажи с какъв точно много токсичен газ е съпроводено изгарянето на метанола, дето предизвиква задушаване и слепота, че ми стана интерсно?  Да не е позитроний? ;)

Хората с него горивни клетки за лаптопи правят...

Или викаш - "метан" и "метанол" звучат твърде загадъчно, и в тях обезателно трябва да се крие ключът към всяка загдка, както несъмнено и най-големите химически кошмари, които могат да ни сполетят?

А това с деутерия и радиоактивния пламък - мухахах! май някой в часовете по природни науки е ходил да пуши цигари и да цомби женки...

Ще ни светнеш ли каква е разликата между 6Н и 7Н и как можем да си ги получим чрез електролиза вкъщи?

Също достойно най-малко за Нобелова награда е методът ти за получаване на Метанол чрез добавяне на бензин или спирт във водата!
   

Забравих да те светна за разликата между 1H, 2H,3H    4…….7H

Да оставим изомерните форми орто и пара водород

Трите естествени изотопни форми са

 1H Протий около ядрото само един протон.

2H Деутерий  около ядрото 1 протон два неутрона.

3H Тритий  около ядрото един протон и три неутрона – Радиоактивен

и т. нат. с добавяне по един неутрон……..4H 5H 6H 7H

Ти ако имаш по хубаво обяснение го кажи.

Протона е с положителен заряд и не може да  се движи свободно.

Неутрона е с нулев заряд и може да си ходи където си иска, включително и да се слей с ядрото и отблъска при стайна температура, това е студения ядрен синтез.  Колкото повече неутрони имаме, толкова е по добре. С нашата електролиза  стигаме до Деутерий, за тритий, не споменавам нищо.

Първия изотоп не ни върши работа, защото няма неутрон.

Но при Деутерия имаме два неутрона, които можем много лесно да раздвижим. И да получим много голяма енергия, пък за Трития да неговорим………

Пробвайте, с електролиза на Деутерий или не си промивайте клетката дълго време, значително намалява консумацията на електричество, а произведения газ се увеличава.

Ако сте забелязали при първоначално зареждане на клетката консумацията е по-голяма, произведения газ е по-малко. След няколко дена консумирания ток намалява, а произведения газ се увеличава.

Ако има някой по-добро обяснение, да го сподели, аз толкова знам

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
mzk - Здравей !
 Прочетох , че си мислиш колко безсмислено е да се добавя водород в горивовъздушната смес на ДВГ !
 Как мислиш , къкъв е смисъла от платинените катализатори ?
Според мен би следвало да бъдат заменени с добавяне на водород . Това ще се случи при поява на добра конструкция на подобен апарат.

Здравей. Първо ще те помоля да поставяш препинателните знаци правилно (в смисъл долепени след думата, и след тях интервал). Почти всички спазват тази практика, а текстът се чете по-лесно.

По отношение на електролизата - от около 2 години престанах да дълбая в тази свера, тъй като вятъра ме насочи в друга посока. Не забравяй, че електролизерът иска грижи - замръзва през зимата, доливане на вода, сложно управление предвид безопасността и т.н. и никой автомобилен производител няма да тръгне да ги монтира. За тази цел има други измишльотини, например тази добавка AdBlue, която я карат тираджиите. Знам, че смъква разхода и емисиите, но повече не помня.

По принцип автомобилните производители трябва да изхвърлят двигателя с КММ и да го заменят в някой по-ефективен ДВГ (ако въобще говорим за ДВГ). Примерно ДВГ на Стефан Стоянов (виж темите във форума).

@Bat_Vanko,
Точно щях да напиша, че атомния водород е малко зор за работа, но реших да се подкрепя с информация преди това. По принцип едно от твърденията е, че при специални електрически режими на работата на клетката, изходния газ е атомен (справка - Боб Бойс). НО! В патента на Илия Вълков е дадено интересно решение, а по-точно използването на ел. дъга на изхода на горелката. За моя изненада се оказа, че има цяла статия в wikipedia по този въпрос:

Цитат
Atomic hydrogen welding (AHW) is an arc welding process that uses an arc between two metal tungsten electrodes in a shielding atmosphere of hydrogen. The process was invented by Irving Langmuir in the course of his studies of atomic hydrogen. The electric arc efficiently breaks up the hydrogen molecules, which later recombine with tremendous release of heat, reaching temperatures from 3400 to 4000 °C. Without the arc, an oxyhydrogen torch can only reach 2800 °C.[1] This is the third hottest flame after cyanogen at 4525 °C and dicyanoacetylene at 4987 °C. An acetylene torch merely reaches 3300 °C. This device may be called an atomic hydrogen torch, nascent hydrogen torch or Langmuir torch. The process was also known as arc-atom welding.
http://en.wikipedia.org/wiki/Atomic_hydrogen_welding

Бях при колегата emm, когато той прави такива опити. Обсъждали сме вида на искрата (правотокова, променливотокова), но не сме постигнали някакъв видим резултат. Все пак мисля, че в този метод има хляб. Сега е ред на по-любознателните да помислят какво още може да се пръкне тук - подсказка - Боб Бойс.

@Валентин,
Първо, ще те помоля да си пишеш коментарите малко по-компактно. По принцип във форума е забранено (добрите форумни практики го изискват) да пишеш по няколко поста един след друг. Обикновено адресираш каквото имаш да пишеш към различните участници, но в един пост. Освен това не е нужно да оставяш нов ред след всяко изречение. Също думи като "знайм" се пишат "знаем" и т.н. Не се заяждам, но подреденият текст изглежда много по-добре.
По отношение за тежката вода, да, така е. По данните от международните форуми съм чел, че при продължителна работа на клетката в долната й част се събира тежка вода. Ще е хубаво да подкрепиш по някакъв начин тази информация, за всички ще е интересно да се видят резултати. Аз лично с процеса не мога да се захвана и да го изчисля теоретично.

Неактивен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 421
 Мисля, че напразно си се отказал от електролизерите! Всеки от проблемите може да се отстрани успешно и е въпрос на конструкция и оптимизация. Тези добавки могат да имитират ефекта от добавянето на водород, но с тях не може да се постигне същия ефект. За препинателните знаци- на мен просто така ми изглежда нечетливо и претрупано. 

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 332
@mzk, пропускаш една подробност - в случая водорода е смесен с кислород е една искра .....

Неактивен gaco

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 42
За мое огромно съжаление нивото в този форум пропада....

@Валентин Иванов, за какви патенти претендирате след като пишете такива откровени глупости:

 
 1H Протий около ядрото само един протон.

2H Деутерий  около ядрото 1 протон два неутрона.

3H Тритий  около ядрото един протон и три неутрона – Радиоактивен

и т. нат. с добавяне по един неутрон……..4H 5H 6H 7H


пише го във всеки един учебник (гимназиален):
протий - ядрото на атома се състои само от един протон
деутерий - ядрото на атома се състои от един протон и един неутрон
тритий - ядрото на атома се състои от един протон и два неутрона
и т. нат. с добавяне по един неутрон....НЯМА!

@PyroVeso, за вас качвам малко инфо за метанола:

Интоксикация с метилов алкохол може да настъпи през устата, инхалаторно или през кожата. Подобно на етиловия алкохол той потиска централната нервна система. Метанолът притежава подчертано невротоксично действие, особено спрямо зрителния нерв и базалните ганглии. Получената в хода на метаболизирането от алдехидехидрогеназата мравчена киселина е инхибитор на митохондриалните цитохром-оксидази, нарушава се клетъчното дишане, настъпва тежка метаболитна ацидоза.
Първоначално приемът на метанол води до промени, сходни с тези при употреба на етиолов алкохол, често с нарушен моторен контрол. След различен латентен период се появяват главоболие, гадене, повръщане, болки в корема. Типично е влошаването на зрението, намаление на зрителната острота, появата на скотоми и сцинтилации до слепота. Последната може да бъде овладяна в хода на лечението, но трайна загуба на зрението не е рядкост. Влошава се съзнанието до степен на кома, смущава се дихателната фунцкия и хемодинамиката. Появяват се гърчове.
Тежката метаболитна ацидоза води до чернодробна, бъбречна, полиорганна недостатъчност, остър панкреатит. Смърт може да настъпи във връзка с остра дихателна недостатъчност и сърдечно-съдов колапс.

Неактивен gaco

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 42
Искрено ви съветвам преди всичко да прочетете някой учебник за 7-ми клас, преди да се впускате в дебрите на
СЕ и получаването на изотопи в гаража!

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
@Bat_Vanko, така е, но в общи линии опира до инженерно решение как да се раздели електродното пространство. Прави се, виждал съм го и не мисля, че е сериозен проблем. Примерът даден в патента на Илия Вълков с деленето на газовете с магнит НЕ работи (в смисъл работи, но не може да се отделят хубаво, поне аз не съм виждал хубава установка.

@h2motor, по принцип имам някои идеи и искам да направя "професионална" клетка (без пробиви между съседните клетки, с качествени материали, грамотно управление и т.н.). Професионална в кавички, защото истинската наука е твърде висш пилотаж. Но ще е по-професионална от тези, които използват в ХТМУ, със сигурност. Ако искаш да помогнеш ми пиши на ЛС с какво горе-долу имаш като възможност. Аз трябва да уточня въпроси с едни колеги преди да започна някаква работа.