Автор Тема: Експерименти на AVEX за Браунгаз и приложението на водорода  (Прочетена 104998 пъти)

Валентин Иванов

  • Гост
Здравейте,

 Благодаря за въпросите!

Срока 7 години са за цял свят и много пари, които аз не мога да си позволя, иначе за една държава е по-малък, за Испания не знам колко са, колегите движат тези неща.

Подали сме за патент водородния генератор целия, включително хардуера и софтоера и получаването на Метан по описания начин с описаните приложения. Изпитваха ни няколко часа комисия, с присъствието на адвокат, не е толкова проста работата, на момента ни казаха, че продължаваме напред, но предварително бяхме се съветвали с тях!  За тук в БГ не знам как е не съм подавал нищо за патент, защото и да подам не мога да се защитя по никакъв начин, поне така си мисля.

За студения синтез трябва да го докажа, то идеи съвсем никой не патентова, затова попитах дали има някой да ми помогне.

Поздрави!


За хардуера и софтуера не се изразих правилно с възможност за промяна, иначе ще важи за конкретния модел. Целта на патентоването е и друга, не желая да го споделям тук. 

Неактивен emm

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 299
Здравей колега,
опитвам се да разбера какво искаш от хората в този форум. Бих искал да ти помогна с каквото мога.
Но не разбирам каква точно помощ искаш. Бих могъл да ти обясня всички процеси за които говориш, така че от колегиална гледна точка ще те помоля да не правиш изявления какви газове получаваш без да си сигурен, за да не даваме повод на хората да плюят по изобретателите.
Ако искаш да покажеш нещо, го направи.
Има доста хора които се интересуват от това.
Не се притеснявай да кажеш това което си открил, дори да скриваш важни детайли, важното е да опишеш процеса с който ще се помогне на планетата ни.
Запомни че тука има доста учени хора, които не са професори и инженери, а истенски изобретатели като теб.
Успех :D

Неактивен Orenda

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 147
Здравей, колега Валентин Иванов
Това което си описал в предните постове, както вече отбеляза не е ново, правил съм същите опити. А именно с пиролизно гориво от пластмаса, работа на двигател с такъв вид гориво и...
Не е проблем да регистрирам патент за кола на пластмаса, Въпроса е, с какво помагаме на хората? Аз съм описал своите опити, ти ще споделиш ли с нас?
Дай нещо да видим (твое)
Поздрави и успех

Seeker

  • Гост
Оставете човека на мира. Ако е имал нещо да споделя, досега да го е направил.

@  Валентин Иванов
Пълна илюзия е, че патентоването ще ти защити интересите, без значение къде е подадена заявката. Това е начин сам да си издадеш ноу-хауто и  някъде по света специалистите от корпорациите спокойно ще ти реализират изделието с малка промяна, така че да нямаш претенции. И от другата страна на Китайската стена ще започне производство, стига да е достатъчно изгодно.

Валентин Иванов

  • Гост
Здравей колега,
опитвам се да разбера какво искаш от хората в този форум. Бих искал да ти помогна с каквото мога.
Но не разбирам каква точно помощ искаш. Бих могъл да ти обясня всички процеси за които говориш, така че от колегиална гледна точка ще те помоля да не правиш изявления какви газове получаваш без да си сигурен, за да не даваме повод на хората да плюят по изобретателите.
Ако искаш да покажеш нещо, го направи.
Има доста хора които се интересуват от това.
Не се притеснявай да кажеш това което си открил, дори да скриваш важни детайли, важното е да опишеш процеса с който ще се помогне на планетата ни.
Запомни че тука има доста учени хора, които не са професори и инженери, а истенски изобретатели като теб.
Успех :D
За помощта ставаше въпрос да се разнищи въпроса защо се завишава температурата на пламъка на Оксиводорода  при допир с различни материали, аз си го обяснявам с намесването на изотопите на водорода, там вече има електрони, които при раздвижването си отделят енергия, не говоря за енергията за обратното превръщане на водата, Деутерия има два електрона, но където са два, може и на някои да има и три, а това е вече Трития радиоактивен 3H. Питам възможно ли е това, завишената топлина да се дължи на студен ядрен синтез и как може да се установи това. Или намеса на образувал се Хелий при горенето?

 И също преобразуваната вода след изгарянето същата ли е преди разлагането си ? Аз имам съмнения, че не е ?

Вашето мнение какво е ?

Поздрави!

Валентин Иванов

  • Гост
Здравей, колега Валентин Иванов
Това което си описал в предните постове, както вече отбеляза не е ново, правил съм същите опити. А именно с пиролизно гориво от пластмаса, работа на двигател с такъв вид гориво и...
Не е проблем да регистрирам патент за кола на пластмаса, Въпроса е, с какво помагаме на хората? Аз съм описал своите опити, ти ще споделиш ли с нас?
Дай нещо да видим (твое)
Поздрави и успех
Здравей, аз не съм споменавал за патент за кола, там е много сложно и минават години докато се внедри, а и в Япония имат отдавна боклукджийски камиони на подобен принцип.
 Имаш ли клипове и снимки на опитите си? Моите са качени на  AVEX21 You Tube  с подробни обяснени поне до момента, които съм направил сега започвам с други.

Поздрави!

Валентин Иванов

  • Гост
Оставете човека на мира. Ако е имал нещо да споделя, досега да го е направил.

@  Валентин Иванов
Пълна илюзия е, че патентоването ще ти защити интересите, без значение къде е подадена заявката. Това е начин сам да си издадеш ноу-хауто и  някъде по света специалистите от корпорациите спокойно ще ти реализират изделието с малка промяна, така че да нямаш претенции. И от другата страна на Китайската стена ще започне производство, стига да е достатъчно изгодно.

 Колега това го знам, аз не съм искал да патентовам нищо, не ме разбирай погрешно!

 А това за защитаването не можеш да но има хора, които пак гледат на обратната посока, като дойдат с адвокатите си, ама те изчакват да изкараш някои лев….Не бъди толкова сигурен с промените, те си знаят работата.

Валентин Иванов

  • Гост
Здравей, колега Валентин Иванов
Това което си описал в предните постове, както вече отбеляза не е ново, правил съм същите опити. А именно с пиролизно гориво от пластмаса, работа на двигател с такъв вид гориво и...
Не е проблем да регистрирам патент за кола на пластмаса, Въпроса е, с какво помагаме на хората? Аз съм описал своите опити, ти ще споделиш ли с нас?
Дай нещо да видим (твое)
Поздрави и успех

Колега здравей,

 Загледах се в този двигател където го палиш, на това ли му викат Пантон Реактор, където ми го предлагаха. Имаш ли точно обяснение какво става, аз навремето се мъчих да отделя Въглеродния Двуокис, но е много трудно.

 Аз според мен по този начин, който си показал не е само образувалия се HHO причина за движението на двигателя.  Видях, че наливаш в началото малко бензин, това означава, че ще се отдели CO, а с него и 2H2  се получава МЕТАНОЛ , според мен той е причината за продължителната работа на двигателя.
 
Имаш ли идея как може да се отдели CO2 изгорелите газове.

 Ще погледна и за идеята ти за кола с пластмаса, ама моя е и с гума…..)))) това е на майтап!

Поздрави!

Неактивен emm

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 299
Колега, твоите размишления не са напразни за повишаването на температурата. Бих казал, че това с което си блъскаме главите години наред, дори на тепсия да го поднесем на научните среди, ТО ще си остане  само теория.
Има такива съмнения, в атомният център има добри специалисти, които не може на своя глава да проведат лабораторни иследвания без одобрен проект, официално....
Нагряваният с поляризиран окси-водород матерял, има UV излъчване, което продължава доста време след нагряването.
Ако се мери с гайгер се отчита преминаване на частици??? Ама си трябва лабораторна апаратура.
Помисли, как ще се получи още един електрон.

Успех

Валентин Иванов

  • Гост
Колега, твоите размишления не са напразни за повишаването на температурата. Бих казал, че това с което си блъскаме главите години наред, дори на тепсия да го поднесем на научните среди, ТО ще си остане  само теория.
Има такива съмнения, в атомният център има добри специалисти, които не може на своя глава да проведат лабораторни иследвания без одобрен проект, официално....
Нагряваният с поляризиран окси-водород матерял, има UV излъчване, което продължава доста време след нагряването.
Ако се мери с гайгер се отчита преминаване на частици??? Ама си трябва лабораторна апаратура.
Помисли, как ще се получи още един електрон.

Успех

 Здравейте,

Лек по лек се разнищват нещата, Bat_Vanko само ми подшушна, че е възможно да е студен ядрен синтез, за което много му благодаря! Аз поразнищих въпроса и се оказа, че с електролиза на  Деутерий /2H/ , той се получава при дълго време утаена вода в клетката са постигали Студен Термоядрен Синтез, при стайна температура и налягане, но с други електроди.

 Нямам гайгер, искам да измеря радиацията при пламъка при топенето на различните материали, Вие казахте нещо интересно, че има раздвижване на частици.

Да не бързаме да се отказваме!

Поздрави!

Неактивен Orenda

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 147
"За помощта ставаше въпрос да се разнищи въпроса защо се завишава температурата на пламъка на Оксиводорода  при допир с различни материали,"
 Този въпрос е добре описан в темите за Браунгаз. Завишената температура е заради атомния водород той е причината за повишената температура. Има разлика между водород и атомен такъв.
Поздрави и успехи

Валентин Иванов

  • Гост
"За помощта ставаше въпрос да се разнищи въпроса защо се завишава температурата на пламъка на Оксиводорода  при допир с различни материали,"
 Този въпрос е добре описан в темите за Браунгаз. Завишената температура е заради атомния водород той е причината за повишената температура. Има разлика между водород и атомен такъв.
Поздрави и успехи

Стандартното обяснение всеки го знай,

Къде тогава пише, че  с Браунгаз се предизвиква студен термоядрен синтез ?   Атомен Водород е много общо понятие, защото има три изотопа, които коментирах досега, единия е радиоактивен. Аз казвам че с пламъка на Браунгаз се предизвиква студен термоядрен синтез!
 
Ти ми докажи, че не  е !

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Едноатомния водород и кислород са доста спорни и трудно доказуеми, но забравяш пара- и орто-водорода.

А за газ деутерий - те го продават: http://www.spectragases.com/content/upload/AssetMgmt/PDFs/puregases/High_Purity_Deuterium_Gas_121206.pdf

Валентин Иванов

  • Гост
Едноатомния водород и кислород са доста спорни и трудно доказуеми, но забравяш пара- и орто-водорода.

А за газ деутерий - те го продават: http://www.spectragases.com/content/upload/AssetMgmt/PDFs/puregases/High_Purity_Deuterium_Gas_121206.pdf

 Не ги забравям, ако изпаднем в подробности има и 4H, 5H,6H ….., но трудно се получават или невъзможно в естествени условия. Деутерия става за много експерименти, но е токсичен има нйи различни начини за получаване и в домашни условия.

Валентин Иванов

  • Гост
Така е, аз напълно съм съгласен с теб по този въпрос. 99% от продаващите електролизери за автомобили с цел икономия са печалбари и нямат понятие от случващите се процеси. В интерес на истината водородът не може да гори в смеси под 4%, т.е.  при мижавите 0.5 - 4 литра газ в минута (по обявени от различни продавачи данни) тази бариера не може да се постигне. Разбира се условията в цилиндъра са други (не стандартните) - високо налягане и висока температура. Тогава тази граница се смъква. Търсих публикации по този въпрос, но се оказа доста постно. Намерих експерименти на едни французи, които са правили опити до около 400 градуса, но повече подробности (за налягането) не помня. Компресията при бензинов ДВГ (10:1) докарва над 500 градуса, а дизелов - над 600, така че какво точно става с това мизерно количество водород в този момент надали някой знае точно. Може да се наблюдава субективно и да се извади някакво заключение. Поради изложените причини смятам, че монтирането на електролизер в автомобил е глупост (а и поради доста други причини).

Но твоята идея ми се струва по-ползотворна. Обърни внимание на коментара на PyroVeso, защото там има важен момент. GEET реакторът представлява 2 концентрични тръби с плътен кръгъл профил в по-малката от тях. Използват се част от изходните газове (това, което ти казваш). Всъщност аз в началото се запалих точно по него, след което преминах към електролиза. Изглежда комбинацията клетка <--> изгорели газове може да извади нещо подходящо предвид постигнатите резултати на "колегите от БАН" от тия дни...

Поздрави!

Тази идея за водородна клетка и изгорели газове нещо не ми харесва,

Не знам Вашия принцип какъв е точно, но някои си играят да добавят малко бензин във водата или спирт, по този начин се произвежда Метанол и подава кум двигателя, Изгарянето му е съпроводено с много токсичен газ, който води до задушаване и слепота, внимавайте с експериментите!

Поздрави!