Автор Тема: Експерименти на AVEX за Браунгаз и приложението на водорода  (Прочетена 106444 пъти)

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
PyroVeso
Хем се хилих като четох горното, хем се утеших, че не само аз съм правил ненормални неща  ;D В тоя ред на мисли на десетина години си направих електроскоп от един буркан за компот, жица и станиол, та дори и скала за отчитане на заряда имаше. Да, ама нещо не работеше пущината и си викам твойта мама, няма да бачкаш ли, вързах и набързо една жица и айде в контакта - съответно гръмна яко бушона за ужас на баба ми ;D  А по темата с водорода малко по-късно си правих раничен дирижабъл с модулен твърд корпус /антивзривен  ;)/ от бутилки минерална вода, само дето в легена с двата електрода, фунии за събиране на произведеното и солена! вода пуснах направо променлив ток от мрежата - в резултат взе нещо да бучи яко и водата почерня, изпотих се щото усетих, че става нещо лошо и дотам беше с водорода  ;D Тоя път не гърмях - но е било на косъм май. Кой знае какъв тритий и деутерий са се произвели, а сега разбирам и за протий - абе направо АЕЦ :o За бомбите и ракетите по нататък да не разправям.
Така че, да се радваме че го има тоя форум и нека се упражняваме по-внимателно - нали вече има компетентни съвети от хора професионалисти ;)
Успехи в ядрено-водородното дело!

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 333
За невярващите и незапознатите със законите в РБ и предполагам по света, прикачам една добре предъвкана информация (за да не се затруднява мозъчната дейност)http://www1.bpo.bg/index.php?option=com_content&task=view&id=448&Itemid=389 ;)
Благодаря на PyroVeso, че развесели темата.
« Последна редакция: Март 28, 2012, 12:50:59 pm от Bat_Vanko »

Неактивен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 479
 Дефакто добрата идея , която си споделил е идеята че като се добави водород в горивовъздушната смес на ДВГ той образува с въглеродния окис метан.И понеже има идея в темата , аз я смятам за ценна. В този форум има много теми за хвърковати работи , които не работят и никога няма и да заработят. Обаче с тая пуста радиоктивност , която водорода щял да ...и с този радиоктивен водород убиваш рибата и 100 пъти ти обясняваме , че при електролиза на воден електролит за който е използвана дестилирана вода НЕМОЖЕ да остане дори тежка вода в електролизера. Но ти си знаеш едно и също - радиоктивен , че радиоктивен водород.
 Тази клетка , която ми "обясни" и е много " хубава "..не те обиждам и можем да приемем че не е лоша поне с параметрите които даваш - 83% електрическа ефективност. Такава клетка няма да си направя , направил съм си клетка която разделя водорода и кислорода добре и с прилична ефективност :)Както сам казваш е важно да се добави водород в засмуквания от ДВГ въздух , приемаш че кислорода не пречи ако е миксиран с него и тук грешиш, защото повечето съвременни двигатели ще им се побърка компютъра в какъв режим да ги вкара и се почва с преработка на електрониката и емулиране на сигнали от датчици и изолирането им...

Tomika

  • Гост
 Колега от къде, атомният водород дърпа радиоактивност? Не съм малко дете ама не схващам. Има физика и в раздел квантова
механника ще прочетеш "преминаване на електрон през потинциоална бариера". Брангаза е стабилен. Браунгаза предизвиква трансмутация.

Валентин Иванов

  • Гост
Дефакто добрата идея , която си споделил е идеята че като се добави водород в горивовъздушната смес на ДВГ той образува с въглеродния окис метан.И понеже има идея в темата , аз я смятам за ценна. В този форум има много теми за хвърковати работи , които не работят и никога няма и да заработят. Обаче с тая пуста радиоктивност , която водорода щял да ...и с този радиоктивен водород убиваш рибата и 100 пъти ти обясняваме , че при електролиза на воден електролит за който е използвана дестилирана вода НЕМОЖЕ да остане дори тежка вода в електролизера. Но ти си знаеш едно и също - радиоктивен , че радиоктивен водород.
 Тази клетка , която ми "обясни" и е много " хубава "..не те обиждам и можем да приемем че не е лоша поне с параметрите които даваш - 83% електрическа ефективност. Такава клетка няма да си направя , направил съм си клетка която разделя водорода и кислорода добре и с прилична ефективност :)Както сам казваш е важно да се добави водород в засмуквания от ДВГ въздух , приемаш че кислорода не пречи ако е миксиран с него и тук грешиш, защото повечето съвременни двигатели ще им се побърка компютъра в какъв режим да ги вкара и се почва с преработка на електрониката и емулиране на сигнали от датчици и изолирането им...

За Метана си е така и за всеки двигател трябва точно определено количество оксиводород в зависимост от излишните изгорели газове също установихме, че при новите коли, както казвате в действителност се объркват компютрите им, но ако се дозира точно газта, не се получава объркване, това от опит го установихме. Прекалено много газ пак не е добре.
 За радиоактивността всеки може да си я измери тя е слаба, но се завишава, ако не се промива клетката, гайгер може много лесно да си направите и в домашни условия, пробвайте.

Валентин Иванов

  • Гост
Колега от къде, атомният водород дърпа радиоактивност? Не съм малко дете ама не схващам. Има физика и в раздел квантова
механника ще прочетеш "преминаване на електрон през потинциоална бариера". Брангаза е стабилен. Браунгаза предизвиква трансмутация.

Електроните и протоните много трудно се раздвижват, прикачените неутрони обаче нямат заряд и с много малка енергия могат да се раздвижат, даже да се слеят и с ядрото. Тези неутрино частици се поглъщат от околната среда. Подлага ли са радиоактивна вода на електролиза не помня коя година беше и са предизвиквали студен ядрен синтез, но с други електроди.

Неактивен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 479
 Само не казвай пак с консервена кутия да  правим Гайгермюлеров брояч , имам буркан с буркан не може ли :)
 Само с консервена кутия си я измерил тази завишена радиоктивност , знам че познах! Тя всъщност да не е от радоктивното съдържание на консервата. Неутрони с електролиза не може да ги изместиш и лесно е много относително понятие.

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 333
Колега Иванов, електроните се раздвижват много лесно и това в книгите го наричат електрически ток. Относно протоните сте прав. Виж обаче относно прикачените неутрони - към какво са прикачени, че да не се слеят с ядрото. Да те наистина нямат заряд и имат точно по тази причина имат висока проникваща способност. Ако си дадете труда да прочетете Wikipedia за неутриното ще видите, че то може да мине през стена от олово дебела една светлинна година за да бъде погълната само половината от потока. За студения ядрен синтез - това беше едно от възможните обяснения за получената енергия, но спора продължава.
« Последна редакция: Март 28, 2012, 10:22:29 pm от Bat_Vanko »

Валентин Иванов

  • Гост
Бат Ванко,
 Преди 25 години даскала по физика/бог да го прости/ ми пишеше се шестици за това предвижване на електроните те като мръднат на пред, след тях  се образува дупка с положителен заряд на тяхно място нов електрон и така се предвижва тока.

Ама постоянно ми повтаряше, че един ден ще ме командват проси хора.

Неактивен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 479
Валентин Иванов  - Твое право е да провериш за радиоктивност , ако нямаш електролизер работил с години да го тестваш аз имам такъв ННО от каменната ера , когато се занимавахме с глупости - ННО.Не е радиоктивен , успокой се..и на дестилатора съда в който се събира дестилираната вода след многогодишна експлоатация свети , а дестилираната вода е перфектен изолатор .Тежката вода още при дестилацията остава в дестилатора. За добър тест за радиоктивност и то за много слаба да я хванеш с евтините ампулки не става.Електролизера няма и грам повишена радиоктивност , мерил съм на всякакви железа в последните години и радиоктивност - повишена можеш да засечеш на украинско арматурно желязо , пък може и на неръждаема стомана...не знам защото не ползвам ламарина а фолио и то е произведено на Запад.
 ННО е много лош вариант да се добавя на съвременните автомобили и колкото и точно да го дозираш е беля , знаеш ли че последните модели ламбда сондите им , като подават напрежение към блока за управление на двигателя , той се интересува от разликите в напрежението при различни стойности подавани от дебитомера и датчика за скоростта на въздушния поток и в резултат избира подходяща програма за корличество впръсквано гориво и предварение на запалването.. Такава ламбда сонда не може да се емулира или да и се закове сигнала на една единственна стойност , защото компютъра ще се побърка и не знае каква програма да избере. Дори малко количество кислород сондата ще го хване :) За добавяне на ННО , ЗАБРАВИ!

Неактивен gaco

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 42

 Преди 25 години даскала по физика/бог да го прости/ ми пишеше се шестици за това предвижване на електроните те като мръднат на пред, след тях  се образува дупка с положителен заряд на тяхно място нов електрон и така се предвижва тока.

Ама постоянно ми повтаряше, че един ден ще ме командват проси хора.

Браво, сега да беше жив даскла - да ти обясни какво е това протон, неутрон, масово число, атомна маса, изотоп....
....а ти да му кажеш как в гаража правиш радиоактивна вода с електролиза и мериш радиоактивност с буркан и станиол.... ;D

Валентин Иванов

  • Гост
Валентин Иванов  - Твое право е да провериш за радиоктивност , ако нямаш електролизер работил с години да го тестваш аз имам такъв ННО от каменната ера , когато се занимавахме с глупости - ННО.Не е радиоктивен , успокой се..и на дестилатора съда в който се събира дестилираната вода след многогодишна експлоатация свети , а дестилираната вода е перфектен изолатор .Тежката вода още при дестилацията остава в дестилатора. За добър тест за радиоктивност и то за много слаба да я хванеш с евтините ампулки не става.Електролизера няма и грам повишена радиоктивност , мерил съм на всякакви железа в последните години и радиоктивност - повишена можеш да засечеш на украинско арматурно желязо , пък може и на неръждаема стомана...не знам защото не ползвам ламарина а фолио и то е произведено на Запад.
 ННО е много лош вариант да се добавя на съвременните автомобили и колкото и точно да го дозираш е беля , знаеш ли че последните модели ламбда сондите им , като подават напрежение към блока за управление на двигателя , той се интересува от разликите в напрежението при различни стойности подавани от дебитомера и датчика за скоростта на въздушния поток и в резултат избира подходяща програма за корличество впръсквано гориво и предварение на запалването.. Такава ламбда сонда не може да се емулира или да и се закове сигнала на една единственна стойност , защото компютъра ще се побърка и не знае каква програма да избере. Дори малко количество кислород сондата ще го хване :) За добавяне на ННО , ЗАБРАВИ!

В Испанията изпитанията са ги правили с ламда сонда, На някои автомобили оказва влияния да, но или се откача да мине в авариен режим или се издърпва с една втулка, аз си карам колата повече от година и половина с оксиводород и засега не наблюдавам никакви странични ефекти, само една прекрасна возия и доста усещана икономия, не съм си откачал ламда сондата!
« Последна редакция: Март 31, 2012, 06:52:53 am от Валентин Иванов »

Неактивен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 479
Ламбда сондата представлява автономен източник на ток , т.е. тя произвежда тока който подава към електронния блок а не преобразува такъв..по друг начин казано тя е като батерийка - химичен източник на ток , който произвежда ток в момента в който види кислород и според кислорода който вижда..Затова си има живот и като произведе определено количество ток се амортизира и спира да работи - подменя се като се изчерпи.Да се емулира - имитира сигнала и не е вариант или пък да се изолира и да се вкарва двигателя в авариен режим. Варианта е да се подава не ННО , а само водород и метан както казваш пак ще се получи - положителния ефект го има , отрицателни моменти няма да има тогава. Не може да се подава водород и няма ефект ако това се прави на модерни дизелови двигатели с многократно дефазирано спрямо положението на буталото впръскване на горивото.При тях горивото се впръсква на порции с цел по равномерно нарастване на налягането в подходящи стойности според положението на буталото по време на работния цикъл -горене. При тези мотори водорода изгаря с първата порция гориво , което се впръсква преди горна мъртва точка и за следващите порции при които се впръсква горивото в по големи количества и са същинските няма вече водород.Водорода може да се абсорбира в някакви малки количества от горивата , ако те са позатоплени и се аерира под налягане в тях мисля и може би това е варианта за тези двигатели. Ефекта - икономия при един добър мотор не може да е кой знае колко голям , но ефекта изчистване на газовете със сигурност е много добър..Т.е. водорода добавен е перфектния чистач на изгорелите газове.

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Колегата h2motor е абсолютно прав - при автомобил Citroen C4 HDi - common rail с постепенно впръскване на горивото се получи здраво "биене" при обороти над 2500 и скорости над 110 км/ч именно поради това, че вкараният HHO изгаряше с първото впръскване преди ГМТ - изключително вредно за двигателя! Вместо икономия на гориво и повишена мощност се получаваше преразход и понижена такава. Отделно вредните детонации, за които този двигател не е подготвен. След което прекратихме експериментите...

Та всички, които разправят колко полезно било HHO за двигателя и как му удължавал живота - да но не и в този случай (т.е. на повечето съвременни дизелови автомобили)! На някоя стара издухана каручка може и да мине номера. И въобще - много внимавайте и мислете добре какво правите с колите си, ако искате да ви служат дълго, разбира се.

Ето от такива, чисто практически аспекти трябва да започне да се мисли в случая (ако въобще има с какво...), а не от Деутерия, неутроните и термоядрените реакции...

Валентин Иванов

  • Гост
Ламбда сондата представлява автономен източник на ток , т.е. тя произвежда тока който подава към електронния блок а не преобразува такъв..по друг начин казано тя е като батерийка - химичен източник на ток , който произвежда ток в момента в който види кислород и според кислорода който вижда..Затова си има живот и като произведе определено количество ток се амортизира и спира да работи - подменя се като се изчерпи.Да се емулира - имитира сигнала и не е вариант или пък да се изолира и да се вкарва двигателя в авариен режим. Варианта е да се подава не ННО , а само водород и метан както казваш пак ще се получи - положителния ефект го има , отрицателни моменти няма да има тогава. Не може да се подава водород и няма ефект ако това се прави на модерни дизелови двигатели с многократно дефазирано спрямо положението на буталото впръскване на горивото.При тях горивото се впръсква на порции с цел по равномерно нарастване на налягането в подходящи стойности според положението на буталото по време на работния цикъл -горене. При тези мотори водорода изгаря с първата порция гориво , което се впръсква преди горна мъртва точка и за следващите порции при които се впръсква горивото в по големи количества и са същинските няма вече водород.Водорода може да се абсорбира в някакви малки количества от горивата , ако те са позатоплени и се аерира под налягане в тях мисля и може би това е варианта за тези двигатели. Ефекта - икономия при един добър мотор не може да е кой знае колко голям , но ефекта изчистване на газовете със сигурност е много добър..Т.е. водорода добавен е перфектния чистач на изгорелите газове.

Икономията се достига до 50 процента, както показаха тестовете, днес ще ми изпратят и подробния газоанализ. За ламда сондата с осцилоскоп най добре се вижда и аз съм против ламбдаемулаторите. Но в случая за серийно производство на коли от Тойота не им е проблем да си коригират програмата на компа на колата. При Команреил двигателите се усеща значително завишаване на мощността, трябва точно определено количество газ, това от опит го казвам и се получава добра икономия.