Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Електромобили

Хипотеза за управление на двигателя на автомобила на Тесла

<< < (2/4) > >>

coke2k:

--- Цитат на: key5 в Март 15, 2012, 10:26:36 am --- когато се използват индуктивност какъвто е всеки ел.двигател и капацитет, които да се вкарат в резонанс по ток или напрежение - отделената мощност е  по-голяма от консумираната.

--- Край на цитат ---

Да така е -  буквално не си казал, че резонанса е източник на енергия, но си казал това отгоре. Можеш ли да го докажеш? Аз смея да твърдя , че не си прав. И мога да го докажа.

kaneto:

--- Цитат на: key5 в Март 15, 2012, 10:26:36 am ---...... Идеята която описвам в посоченият пост е: когато се използват индуктивност какъвто е всеки ел.двигател и капацитет, които да се вкарат в резонанс по ток или напрежение - отделената мощност е  по-голяма от консумираната.

--- Край на цитат ---
За съжаление това не е вярно. Просто с добавяне на подходящия капацитет се намаляват загубите вследствие на индуктивността. Справка: http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%BE%D1%89%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82#.D0.9C.D0.BE.D1.89.D0.BD.D0.BE.D1.81.D1.82.D0.B8_.D0.BF.D1.80.D0.B8_.D0.BF.D1.80.D0.BE.D0.BC.D0.B5.D0.BD.D0.BB.D0.B8.D0.B2_.D1.82.D0.BE.D0.BA .

key5:
kaneto и coke2k, погледнахте ли линка и коментарите? Заради този форум съм разрешил коментари на анонимни, мога да ви направя клип за асинхронен двигател в режим на полурезонанс и как вдига мощноста си и запазва тока който консумира.  :)

stealthhack:

--- Цитат на: key5 в Март 15, 2012, 08:11:54 pm ---kaneto и coke2k, погледнахте ли линка и коментарите? Заради този форум съм разрешил коментари на анонимни, мога да ви направя клип за асинхронен двигател в режим на полурезонанс и как вдига мощноста си и запазва тока който консумира.  :)

--- Край на цитат ---
Можеш ли да направиш клипче как се влияе резонансния кръг в двигателя от честотата на напрежението?!?!
Чувал съм че при повишаване на честотата на резонансният кръг се повишава механичната мощност, като се запазва входната електрическа, но не знам дали е истина!?!?

key5:
Размиваш темата с честотно управление лил ШИМ на мощност. Следвайки тази логика КПД-то винаги ще е под 1-ца.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия