Възобновяеми енергоизточници, нагревателни и хладилни системи > Термопомпи, земно термични, климатици, хладилни и др.

Обсъждане на цикли на Стърлинг и Карно при термопомпите

<< < (11/11)

gotiniq7:
Значи в това има хляб със сигурност. Доказателството за това е високият КОП на климатиците и в двата режима на работа. За работен флуид е добре да се ползва въглеводорода Бутан, има го в изобилие и кипи около 0 градуса по целзии при нормално налягане. При 2 атмосфери температурата на кипене вече е 20 градуса, което за нашия случай е супер. Номера е след това да се охлади работния флуид и да се завърти отново в затворен цикъл. На същият принцип има действащи геотермални тец които работят от горещи извори на 80 градуса - двойноциклични ТЕЦ. Ние обаче ще ползваме слънчевата топлина.

Vicho:

--- Цитат на: valex в Март 23, 2013, 07:43:04 am ---Може да се ползва тогава пневматична отвертка, но не знам налягането дали е подходящо.

--- Край на цитат ---
Да, може да се пробва с всеки пневматичен мотор, стига да се съобразим с работното му налягане, а това става лесно, просто ще зареждаме фреона бавно, докато високото налягане достигне до това на мотора. Единственото условие е мотора да има вход и изход, за да затворим системата, а не само вход както при гайковертите.

Vicho:

--- Цитат на: Seeker в Март 23, 2013, 09:47:15 am ---За проби може да се ползват пневматични гайковерт или дрелка. Има  дву- или тристъпални модели, херметични и с относително  малък изискуем дебит, около 600 л/мин, при пад на налягането 4атм.

--- Край на цитат ---
Нямам опит с пневматичните гайковери, но това дву-тристъпални, херметични, ми звучи повече от добре. :)

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия