Възобновяеми енергоизточници, нагревателни и хладилни системи > Други нагревателни устройства

Преобразувател на оргон в енергия

(1/3) > >>

piton2012:
Здравейте колеги,
Прочетох във форума за различни топлинни устройства / кавитационни, резонансни, микровълнови т. н./ .
Никъде обаче няма преобразуване на оргон например в топлинна енергия. Но нека не е само оргон, а каквато и да била друга свободна енергия. Може да звучи глупаво, но питането ми е дали е възможно да се променя дължината на дадена вълна. Защо да може / Тесла например / да се получи електричество от свободна енергия, а да неможе да се получи топлина? Не съм физик и имам доста неясни неща. Моля администраторите, ако сметнат, че темата е некоректна или е за друг раздел, да я преместят или изтрият.

vlindos:
Въпроса е много общ и като такъв не може да бъде даден адекватен отговор.
За какъв точно оргон се говори? Оргони много по дефиниция е енергия с неясен произход и свойства, едно време електричеството е било считано за оргон.

caduceus:
vlindos
Оргонът е само един - лъчиста енергия, изпълваща пространството /од, чи, мана, прана, луминофорен етер и т.н./ Няма много видове, има много теории  :)

piton2012
Още акад. Пьотр Капица в края на живота си е извършвал успешни опити за топлинно преобразуване на сгъстен оргон/етер във вид на постоянно разпадаща се кълбовидна мълния, създавана чрез ВЧ насочени вълни в затворена кварцова камера. Нашият сънародник Кирил Чуканов го направи в банята си с установките Хелиос 1 и 2, базирани на ВЧ генератор и кварцов балон-резонатор, като КПД по негови думи е над 300 %. Вкарва се на входа ток, изкарва се топлина - точно това за което питаш. Избяга навреме оттук в Сан Франциско и разви технологията, в момента работи в Канада. Имахме малка кореспонденция докато беше в Б-я

Поздрави

piton2012:
Оргона го дадох като пример. Колко вида има не знам, тъй като аз не съм видял нито един. Мисля обаче, че винаги се има в предвид предполагаемият етер, енергията която преминава през Вселената и която има много имена. За някои това е несериозно, други са твърдо убедени в съществуването му.   Някои съфорумци го мерят с махало. Очаквах някакъв отговор от инж- землянина, но може би отговор няма, а може и въпросът ми да е зле поставен.
Най общо - не искам да включвам нищо в контакта, водопровода, парното и т.н. , а да получа топлина от други източници / светлина, звук, земна енергия, комическа енергия..../ . Затова и попитах дали може да се променя дължината на вълната. Може би е невъзможно и затова въпроса ми да е неясен и дори некоректен.
Иначе нещото, което и аз знам е, че топлината е лъч / вълна с определена  дължина попадаща в невидимия за нас спектър/ . Знам, че голяма част от вас харесват " Изгубените открития". Там също се споменава, че когато намерили мъртвия Н. Стъбълфилд стаята му била топла, въпреки, че в нея нямало друго освен двете обърнати едно срещу друго вдлъбнати огледала. Разбира се никой не казва, че топлината е излязла от тях. Може да е имало устройства в ъглите, направени от кристали, стружки и др., подобни на тези с които нашият колега от Ловеч гони облаците. За съжаление аз имам само предположения, идеи и нищо материално. 

piton2012:
Благодаря Caduceus,
бях написал вече горното, когато видях отговора от теб.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия