Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Алтернативни горива

Добиване на петролни продукти от отпадъчна пластмаса

<< < (8/13) > >>

Кибик:
Здравейте всички. Нямам намерение да отварям нова тема. По принцип съм читател.
 Попаднах на нещо интересно, но не мога да му разбера подробностите и дали не е просто номер. Тези хора твърдят, че от всичко което съдържа въглерод правят бензин за почти без пари:
http://www.ps-innova.ru/nashi-predlozheniya/alternativnye-istochniki-sinteticheskogo-topliva-aist

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=4INDHGIGfo8

pathfinder:
Ето допълнителна информация. Там е публикуван и патента.
http://ps-innova.ru/nashi-predlozheniya/alternativnye-istochniki-sinteticheskogo-topliva-aist

konba:
Здравейте,
Нов съм в форума. Регистрирах се тук, точно заради тази тема. Някой постигнал ли е някакъв резултат, и ще ми е интересно да сподели какъв. Аз от няколко дни се мъча с една тенджера под налягане. Първо я затворихме с оригиналният и капак, който при тези температури се огъна. По време на процеса използвахме пластмаси от тип 2. Получихме 0.200-0.300 грама чист парафин и на вид и на мирис. Не сме използвали кондензатори, а тръбата беше потопена  директно във вода. Наложи се да спрем, тъй като капака се огъна навътре от температурата и започна да изпуска. След няколко дни правене на фланци и заваряване пробвахме отново с парчета от дограми. Тук получихме солна киселина и никакво пиролизно гориво. Днес опитах отново с полипропилен, но този път използвах буркан, в който тръбата влизаше, след него още един и накрая вода. От около 0.500 гр получих 0.450-0.460 л. пиролизно гориво в 1-вият буркан, което беше много черно - като кока-кола. Във вторият буркан получих около 5-10 мл течност с лимонено жълт цвят. След края на процеса (около 20 мин. загряване и 40 мин самият процес) в тенджерата беше останало само малко сажди. Докато пресипя тъмната течност в някакво шише, втората течност се беше изпарила и бяха останали 3-4 капки. Измерих течността, тежеше 340гр.Като се раздели на мл се получава плътност 740гр на литър, което е тежко за бензин и прекалено леко за нафта. Запалих една капачка с течността, отначало гореше чисто после се появи черен дим, което ме навежда на мисълта , че леките и тежките фракции са смесени. Смесих го 50/50 с биодизел. Цвета си остана черен, но като че ли леко зеленееше. Запалих го, гореше по чисто,черният пушек се появи най-накрая. Измерих му киселинността с лакмус лентичка. Показа, че е доста кисела средата, измерих и на биодизела - беше с неутрално Рн. Един приятел реши да го пробва в колата си Венто дизел, карано само на биодизел, сложихме 250мл от пиролизното гориво смесено с 50 мл биодизел. Извадихме маркучите да смуче само от течността. Колата заработи доста добре от очакването. Двигателят работеше равномерно. Оборотите се вдигнаха малко и при подаване на газ от 3000 оборота нагоре от ауспуха излизаше бял дим. Не миришеше на нищо отзад - много леко на пластмаса и то ако си навреш носа в ауспуха. Загасихме я няколко пъти, за да видим дали ще пали лесно. Колата палеше от раз. Единственото ми притеснение идва от малко повишените обороти и от белият дим, но това си го обяснявам с наличието на бензин в пиролизното гориво. Четох в един чуждестранен форум, че от пиролиза на пластмаса се получава 80-90% нафта +керосин и 10-20% бензин, което е прекалено много, за да се кара в дизелова кола. Керосина не ме притеснява, тъй като той излиза под формата на тежки фракции парафин.
Споделете мнение по въпроса.

Seeker:
За да не се повтарям, прочети  http://mazeto.net/index.php/topic,6461.msg42821.html#msg42821  . Получените вещества трябва задължително да се прекарат през  фракционна колона с три температурни зони.  Полученото гориво с плътност 0,79 е това което ти трябва,  по- леките трябва да отиват на синтез , а по-тежките на крекинг. Така ще получиш по-голямо количество гориво.   Температурата в реактора трябва да е такава, че да не се допуска коксуване. Затова полученото гориво е черно, от въглерода.
Темата е много дълга, прочети  какво e писано във форума по темата за синтезиране на горива. Нишките са няколко.
А, да не забравя да те предупредя - преди пускане, системата трябва да се вакуумизира. Получените горливи газове могат да се взривят при досег с въздух!!! След като заработи системата, налягането ще се вдигне от получените газове и през охладителя ще потече навън течност.

kalin:

--- Цитат ---Двигателят работеше равномерно.Оборотите се вдигнаха малко и при подаване на газ от 3000 оборота нагоре от аспуха излизаше бял дим.Не миришеше на нищо отзаде много леко на пласмаса и то ако си навреш носа в аспуха.Загасихме я няколко пъти за да видим дали ще пали лесно.Колата палеше от раз.
--- Край на цитат ---

Това с повишаването на оборотите се дължи на няколко проблема при диз.ДВГ- по-ранна детонация на горивото, наличие на масло(или парафин в по-голямо количество) в горивната смес съпътствано с бял или леко синкав пушек.
При наличие на бензин няма проблеми с запалването (стартирането) на дизелов агрегат,
а при загасянето (изключването),мотора продължава да работи при по-старите дизели.
В конкретния случаи нямам никаква идея, горе написаното се отнася за нормални(стандартни)
горива :-\

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия