Автор Тема: За една ангина в повече  (Прочетена 34227 пъти)

Неактивен Orenda

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 147
За една ангина в повече
« -: Октомври 16, 2011, 06:06:29 pm »
 Първо да благодаря на всички, които ми писаха и дадоха съвети
Ето за какво става въпрос, Разболявам се постоянно от ангина (силно зачервено гърло, не мога да преглъщам от болка, 39,5 температура)
Последния Антибиотик, който пих зинат (на всяко разболяване ползвам различни антибиотици,6-7 ангини за 1 година)
Последните 2 ангини ги изкарах през 7-8 дни, като за всяка ангина съм приемал антибиотици по 10 дни.
Сега приемам имуностимуланти, и нещата се подобряват но все пак е рано да се каже. Кръвната картина ще покаже (не съм я правил, защото трябва да мине известно време след приемането на антибиотика)
Похарчих огромни суми за лекарства и зъболекар, понеже ми казаха, че може да е от зъб. Извадих всички пломби (здрави) и ги направих наново, извадих мъдрец, който не беше пробил и куп други неща.(ненужни)
Панорамни снимки на зъбите за да се види дали има някъде нещо - всичко е наред
Друг доктор ми каза алергия и неправилно хранене - спазвам режим за храната, направих основен ремонт на апартамента (тук беше заподозрян Мухала, но и него го няма вече, а ангината си стои :'()
Само да кажа, не съм пушач и не пия твърд алкохол(имам непоносимост започвам да повръщам веднага...), само бира и сега когато е студено Винце.
До преди две години не бях ходил на лекар от 5 години, и единствено съм приемал е Аналгин в крайни случаи.
Сега последния доктор иска да махаме сливиците, но не искам, защото доктора не е на 100% сигурен. А без сливици ще ме удари направо в дробовете.
Отказах се и от бирата защото е газирана.
Кръвните показатели са в норма освен - Антистрептолизинов титър (АСТ) Допустимата му стойност е 200-250 kU/L Моите стойности на АСТ са 800
д-р Михайлов, знам за него той е следващата ми спирка.
Проблем, болестта става все по-начесто и все по тежко го изкарвам
Това е в общи линии
Поздрави и успех на всички
« Последна редакция: Октомври 16, 2011, 08:12:58 pm от altium »

Неактивен miromad

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 461
Re: За една ангина в повече
« Отговор #1 -: Октомври 16, 2011, 06:47:35 pm »
Здравей Orenda.
Има един потребител на форума на 001-lab.com, който твърди, че има устройство, което лекува различни заболявания (възможно е и за ангината да помогне), но трябва да почакаме малко, докато публикува схема и видео с подробно описание на устройството и неговата настройка. Но за хората, които нямат време да чакат е дал своето скайп име, за да могат да се свържат с него и да получат данни по-рано. Ако разбираш добре руски или имаш познат, който говори руски, мога да ти дам скайп името му и да се свържеш с него.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: За една ангина в повече
« Отговор #2 -: Октомври 16, 2011, 07:45:31 pm »
Здравей колега Orenda,

Като човек, който доста си е блъскал главицата със здравословни проблеми, бих ти дал следният съвет:

Посещението на лекар няма да ти излекува хроничното състояние, единствено може да ти облекчи симптоматиката временно и после пак ще има рецидив, т.е. връщаш се в изходна позиция

От всичко което описваш за себе си личи, че от край време си се лекувал неправилно, по указания на докторите. Пил си с години антибиотици, което е направило имунитета ти неспособен да се бори с банални инфекции, а самите бацили са станали резистентни и са се скрили по-надълбоко, там където кръвообръщението е по-слабо и няма да бъдат обезпокоявани. Появи ли се тонзилит, предвещава, че нещата са готови да тръгнат по-навътре по стави и хрущяли, не дай-боже в нерви.

Причината за това състояние е натрупването на благоприятна почва в организма за развитие на микроорганизми, после неправилно лечение, като не се ползва собствения имунитет /да се остави високата температура да си свърши работата/ а ми със страх се прибягва до лесния и порочен начин веднага към антибиотиците. Така след години имунитета закърнява и хроничното заболяване е налице. Това обече не спира, след време се появява друго хронично заболяване. Лекарят изписва още други лекарства.... и така край няма. Това може де ти предложи официалната медицина. Ако сега не ми вярваш, след време сам ще го проумееш, но ще си загубил ценно време.

Вече на 40 год. възраст организма е претъпкан с токсини, мръсотия. А къде живеят бацилите - на бунището. На чиста почва няма бацили!

Мога да ти кажа кой е единствения правилен път, да ти посоча литература, която трябва да научиш /не просто да прочетеш/, но само ако проявиш интерес.

Аз съм се убедил, че хората предпочитат лесния начин - лекарствата и временно да решат проблема, като подтискат симтомите. Но това си е техен избор.

Аз също преди 10 год. имах ринит, тонзилит, синузит, фарингит, целогодишна алергия и мн. други - всичко е заради това, че слушах тъпите лекари. Сливиците се промиват самостоятелно с приспособление, което се прави за 5 мин. Ползват се разни билкови отрови и пр., колоидно сребро, прополис, цитросепт и т.н още много др. Това се прави за да се спасят. Те са лимфен орган и спират инфекциите още горе, за да не отидат по-навътре. Махнеш ли ги вероятноста от бронхити или пневмонии се увеличава в пъти.

Със здраве!


Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: За една ангина в повече
« Отговор #3 -: Октомври 16, 2011, 08:05:59 pm »
Orenda
Пробвай това, чисти много добре - правя го от години когато има нужда, но е добре и профилактично
http://www.zemianazaem.com/archives/176 - Пречистване с олио

Изчиства ти се цялата устна кухина от боклуци, отпушва носа, оправя гърло, стяга венци и т.н. - универсална система. Ако се прави на гладно, след почистване на езика и зъбите и измиване, е най-ефикасно. Може и да караш на вода или плодове по един ден в седмицата и ще си ОК до месец най-много.
Поздрави
« Последна редакция: Октомври 16, 2011, 08:14:47 pm от altium »

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Re: За една ангина в повече
« Отговор #4 -: Октомври 16, 2011, 11:18:04 pm »
Една много ефикасна рецепта за ангина от мен. Смесват се еднакви части пчелен мед и сода бикарбонат, и преди лягане вечер се изяжда 1 супена лъжица като не се пие вода след това. На сутринта ангината си е заминала. Преди години и аз имах същия проблем, гнойна ангина всяка седмица. След като опитах содата с пчелния мед, проблема изчезна :)

Неактивен Orenda

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 147
Re: За една ангина в повече
« Отговор #5 -: Октомври 17, 2011, 12:25:51 pm »
Orenda
Пробвай това, чисти много добре - правя го от години когато има нужда, но е добре и профилактично
http://www.zemianazaem.com/archives/176 - Пречистване с олио

Изчиства ти се цялата устна кухина от боклуци, отпушва носа, оправя гърло, стяга венци и т.н. - универсална система. Ако се прави на гладно, след почистване на езика и зъбите и измиване, е най-ефикасно. Може и да караш на вода или плодове по един ден в седмицата и ще си ОК до месец най-много.
Поздрави

Пробвах пречистване с олио, пломбите които бяха отпред станаха една идея по-бели ;D
От снощи пак започва да ме боли едната сливица, ще пробвам това с меда :)
Аз съм 33 години и съм бил активен спортист повече от 16 години.

Неактивен MrDeath

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 44
  • Пол: Мъж
Re: За една ангина в повече
« Отговор #6 -: Октомври 17, 2011, 02:23:36 pm »
Здравей Orenda,

В много кофти ситуация си :( - съжалявам за което. Следвай съветите на EDM electronics и caduceus и просто се постарай да промениш начина си на живот.
За съвета с олиото - прочетох че си пробвал. Не забравяй, че за да е успешна терапията, трябва постоянсво и еднократен опит едва ли ще ти реши проблемите.

Може да се обърнеш и към хомепатия. От години ползвам усугите на Хирон-мед и съм забравил физиономията на джипито ми, както и какво е това хапче. С цялото ми семейство се лекуваме единствено там.
Тези Хирон са в София - теб не те знам. По принцип има големи шарлатани и неуки хомеопати, така че ако решиш да следваш този път - много внимавай!

Пожелавам ти успешно лечение и никога повече болести :)

Неактивен Orenda

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 147
Re: За една ангина в повече
« Отговор #7 -: Октомври 20, 2011, 12:26:07 pm »
Здравейте,
 Снощи след работа след като се прибрах, всички в къщи бяха болни, вкл. малкия ми син роден на 03.07 тази година, дъщеря ми на 3 години и жена ми.
 Вчера цял ден ме боля гърлото, имах много странно постоянно изпотяване на ръцете. А вечерта ме заболяха гърдите и едвам си поемах въздух. След като отказвам антибиотици ни предписаха хомеопатия, снощи взех първата доза и днес съм чувствително по-добре. Болките в гърлото си заминават, а болката в гърдите се оказа от стрес и нерви.
 След снощния кошмар ви съветвам, всеки ден релаксирайте най-малко по-30 минути и правете нещо което ви доставя удоволствие и ви помага да се отърсите от стреса.
 Ще направя всичко възможно да променя начина си на живот за да бъда пълноценен човек.
EDM electronics - искам да ми посочиш литературата от която да се науча да бъда пълноценен и здрав

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: За една ангина в повече
« Отговор #8 -: Октомври 21, 2011, 09:38:29 am »
Orenda извинявам се за закъснението на отговора, но снощи бях уморен....от мотиката  :D.

Започвам с малко хумор, макар че знам на теб ти се плаче, но нещата не са чак толкова трагични за теб.
От това което казваш личи, че в къщи сте пипнали вирусна инфекция, като някой от вас е заразил другите. Ще се оправите, вирусите се борят от самия организъм, не се изисква антибиотик. Предполагам знаеш какво трябва да прави човек при вирусна инфекция?

Ти така или иначе си имаш хронично заболяване и сега се е обострило повече от вторичната инфекция, но след като ти мине тя пак ще си останеш в равновесно състояния на хипертрофирали сливици и фарингит. Естествено лекарите ще ти предложат да ти ги премахнат, те така лекуват, режат и хвърлят защото нямат право да разсъждават, те трябва да лекуват по учебника, т.е. тях така ги задължават. Естествено прамахмането на сливиците няма да ти повиши имунитета, просто ще се премахне огнището на йнфекцията, но при следващата атака организмът ти отново ще е безсилен да се спреви с банални инфекции и тези микроорганизми ще си намерят друго място където да се заселят в теб необезпокоявани, защото те са както вече казах свръхинелигентни, макар и съставени от една клетка.

Хубавото при теб е, че това заболяване се лекува сравнително лесно но не и мигновенно.

От къде трябва да започнеш /според мен/:

1. Трябва да премахнеш острото състояние и чак след това да лекуваш хроничната равновесно състояние. Острото състояние ще премахнеш като използваш противопаразитни антибиотици/антисептици от естествен произход, понеже те не вредат на тялото, ако се употребяват умерено и правилно. Направи следното:
- Приготви си настойка от прополис: 250 гр. прополис в 700 гр. спирт 65-70 гр. Прополиса сложи във фризер да заякне, после с нож го режеш на тънки люспи, които поставяш в спирта. поставяш в стъклено шише и бълникаш по наколко пъти на ден. За около 2-3 дни вече ще имаш полуготова настойка, а ще стане напълно готова след 20-25 дни. ти не губи време. Вземаш по една капачка от шишето рано сутрин на гладно, като предварително си пълниш устата с вода. Започваш първо да жабуриш, после гаргара на сливиците и гърлото. Това в продължение на 2-3 мин. После гълташ разтвора за да премине и в кръвта през стомаха и червата. Преди употреба разбъркваш прополиса и НЕ ГО ПРЕЦЕЖДАШ.
- Купи си ЦИТРОСЕПТ. Той е щирокоспектърен антибиотик, напълно безвреден и направен от семки на грийпфрут. Много е горчив, съдържа флановоиди. Може да го замениш с пелин, той е най-горчивото растение на земята и е страхотен антибиотик. Правиш като прополиса, но в различно време.
- Вземи си кора от върба, която съдържа силицилова киселина. Там пише как се употребява, гаргари, вътрешно прилагане и пр.
- Купи си колоидно сребро АРМАКС. Започни вътрешно примане, прави и гаргари като прополиса, първо гарагари, после пиеш. Колоидното сребро убива над 600 вида бактерии, НО НЕ УВИВА ВИРУСИ.  http://www.armax.net46.net/

Всичко това приемай паралелно в продължение на 15-20 дни. После почини 7 дни и направи противопаразитно лечение с тройчатка по Хулда Кларк. След това по-долу ще ти дам да си купиш някой книги и след като ги прочетеш ще знаеш вече какво да правиш.

Може да пробваш и с Жива вода и Мъртва вода. Аз не съм употребявал, но от това което чета и най-вече от принципа на действието и ми се струва страхотно средство против нашественици и заздравяване.

2. Много важно е да промиваш сливиците. Там е огнището на ифекцията. Защо: те са орган, който има кухини и е много предразположен към инфектиране, понеже често в тези кухини влиза храна и там се развъждат бактериите. Още повече много от паразитите, като трихомони и др при атака от антисептици се захващат с нещо като ръце и висят без да се намират в кръвопотока и така устояват атаките, както казах много са умни. Как самостоятелно да промиваш сливиците ще ти кажа, ако имаш желание, но на лични!

3 След като премахнеш острото състояние ще лекуваш хроничното. Това става с тотална промяна на начина на живот. не си мисли че като си спортувал и си застрахован. сам го виждаш, че не е така. Едо гладуване е много помече от много години спорт. Това което глада прави нищо друго не го може. Именно за това е залегнал и във всички религии, де се прилага няколко пъти в годината за да бъдат хората здрави.
- Първо пречистваш всички вътрешни органи механично. Описано е как става в книгите доля. После преминаваш постепенно с кратки срокове да се обучаваш в гладуването след солидна теоретична подготовка. Така ще видиш как постепенно си възвръщаш предишното състояние. След като го възвърнеш ти вече ще си друг човек, защото много ще си се променил, най-вече мисленето и ценностната система. Ако продължиш, ще забележиш, че изглеждаш по-млад от връстниците си, с по-добър външен вид, без миризми от тялото и дъха.

Мога още много да напиша, но трябва вече да работя, а и който чете ще е отегчително, защото който няма такъв проблем трудно може да разбере, едва когато яйцето опре на задника!

Най-добрите книги които някога съм чел са:
- "Пълно пречистване от паразити" - Генади Малахов
- "Пълно пречистване на организма" - Генади Малахов


След като попрактикуваш, ако въобще е имало смисъл от това което те съветвам и въобще времето което ти отделих, пиши ще ти кажа и за гладуването. Дано времето което ти отделих си е струвало.

Поздрави!

« Последна редакция: Октомври 21, 2011, 10:32:19 pm от altium »

Неактивен Orenda

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 147
Re: За една ангина в повече
« Отговор #9 -: Ноември 02, 2011, 10:24:16 am »
Здравейте, колеги
 Искам да благодаря на PyroVeso, който ми даде да ползвам запер, ето и резултатите:
Срещнахме се на 21.10 в петък, малко ме болеше гърлото, но като цяло се чувствах добре. Докато се прибера  до вкъщи от студения въздух ли незнам, ме стегна много яко и вдигнах обичайната температура, 39,5. Започнах веднага с процедурите и резултатът беше че, високата температура изчезна, но останах в много лошо физическо състояние, а именно, отпадналост и болки в гърлото. Същата вечер, до сутринта направих общо 3 процедури, всяка от тях от 10 минути по 3 пъти с почивки между тях от 20 минути. На другия ден бях на работа, чувствах се добре само гърлото ме болеше. След още няколко дни болката изчезна, и сега се чувствам чъдесно, бях забравил какво е това чувство.
Паралелно с запера, правих и процедурите по рецептите на EDM electronics, Прополиса си го взех готов от билкова аптека, защото трябваше да действам веднага (сега вече си направих мой) Цитросепса и върбичката си ги пия още, както и процедурите с колоидно сребро (поръчах го онлайн и дойде на същия ден). Закупих си двете книги, и сега ги чета. Ще пиша пак след като направя кръвните проби ;D
Още веднъж, благодаря на PyroVeso и EDM electronics, за положените усилия и помоща, която е безценна за мен, БЛАГОДАРЯ ВИ
 Забравих да напиша, паралелно със всичко това съм на диета която изключва свинско месо, млечни продукти, както и минимално количество хляб. Взимах хомеопатия Беладонна, както и имуностимуланти. Жена ми също се чувства по добре след процедури с запера(но при нея се получава и леко главоболие)
Поздрави и успехи на всички

Неактивен Orenda

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 147
Re: За една ангина в повече
« Отговор #10 -: Ноември 13, 2011, 02:17:16 am »
Ето моя прополис

Seeker

  • Гост
Re: За една ангина в повече
« Отговор #11 -: Ноември 15, 2011, 07:37:26 am »
2. Много важно е да промиваш сливиците. Там е огнището на ифекцията. Защо: те са орган, който има кухини и е много предразположен към инфектиране, понеже често в тези кухини влиза храна и там се развъждат бактериите. Още повече много от паразитите, като трихомони и др при атака от антисептици се захващат с нещо като ръце и висят без да се намират в кръвопотока и така устояват атаките, както казах много са умни. Как самостоятелно да промиваш сливиците ще ти кажа, ако имаш желание, но на лични!


Аз си правя гаргара на сливиците с нишадър (амониех хлорид)  . 5-7 минути след гаргарата почвам да отхрачвам и така се изчиствам.  Течноста е топла, около 50 грама наситен разтвор. Задължително се плюе!!! Не се гълта защото нишадъра не добре за бъбреците. Е, ако глътнеш малко няма проблеми. Гледаш колкото може по-дълго време  да задържиш. Може да имаш напън да повърнеш. После сплакваш устата и готово. Аз използвам метода и при гнойна ангина - изчиства за 2 дена, без антибиотици.
Друг ефективен метод е ако някой друг със сламка ти духне амониевия хлорид директно върху сливиците, но за това се иска търпение и внимание.

Неактивен piton2012

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 274
Re: За една ангина в повече
« Отговор #12 -: Януари 03, 2012, 05:00:09 pm »
Аз нямам ангина, но реших да споделя с вас за един зъбобол / то имаше уж книга и филм за зъбите, но никой нищо не пише за тях /. Та точно сега по празниците ме заболяха 2 зъба. Не знам дали е възможно и дали е от тях, но вдигнах и кръвното над 160. А може и да е от ЕГН-то или пържолите и виното. Както и да е, но се чудих какво да правя със зъбите, на които освен това не се забелязват никакви кариеси. За това първо си направих чай от смрадлика, мислех, че може да ме болят венците. След това взех тънко парченце сланина и го сложих между венеца и бузата. Не знам от какво, но ми мина. Четох, че за зъбобол се ползвал и камфор. Вече не ме болят, но реших да пробвам, да разбера поне вкуса на камфора. И преди малко си лепнах няколко кристалчета с парче дъвка за единия болен зъб. Вкус май няма, но мирише малко гадно. До края на 2012 има още малко време, но , ако тогава изчезнат зъболекарите трябва да търсим алтернативи ;D.

Неактивен sbk1

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 198
    • sgcar.hit.bg
Re: За една ангина в повече
« Отговор #13 -: Януари 06, 2012, 04:34:58 pm »
Честита ви нова годна! Здраве, щастие и късмет на всички  ви желая. Преди много години ми говориха за една глина, която отнема радиация от тялото. Скоро попаднах на минерала за който са ми говорили тогава. Зеолит или клиноптилолит. Находища има при селата Седловина, Бели пласт и с.Мост (община Кърджали).  Вода, обработена със зеолит нормализира кръвното налягане, премахва безсънието, потенето, напрегнатостта. Хората, употребяващи йонизирана със зеолит вода, не познават болести като язви, гастрити, колити проблеми със сърдечно – съдовата и нервната система. Минералът лекува и предпазва от най-различни заболявания – рак, язва, сърдечно – съдови проблеми, стомашно – чревни разстройства, колити, гастрити, хипертония, неврози.

« Последна редакция: Януари 19, 2012, 09:53:45 am от altium »

N9301S

  • Гост
Re: За една ангина в повече
« Отговор #14 -: Януари 09, 2013, 11:32:17 am »
Здравейте всички!

Много успехи и добро здраве през цялата Нова Година!

Тъй като не намерих такава тема представям на вашето внимание минерала ЗЕОЛИТ.
 В нета ще намерите много информация по въпроса и смея да твърдя от собствен опит, че по-голямата част от позитивните мнения са истина.
 Ето един линк за начало:
http://www.standartnews.com/lyubopitno-misterii/rodopsko_chudo_podmladyava_-135947.html
« Последна редакция: Януари 09, 2013, 11:34:43 am от N9301S »