Алтернативни енергоизточници > NEG, импулсни, трансформаторни и резонансни генератори, скаларни вълни

Генератор на Анквич

<< < (3/3)

mzk:
Копайте :)

Достатъчно източници на информация съм посочил, в които е представено взаимодействието и ефектите на радиантната енергия.
Специално за променливия ток- положението е че веднъж създадено магнитното поле около бобината, то вече по някакъв начин взаимодейства с ефира.

Много хора биха казали, че реакцията на ленц е причина трансформатор да работи и да се повишава консумацията на първичната, но някои опити, както и самият Тесла казват, че дефазирането на първичната и вторичната намотка може да доведе до свръхефективност.

Посочих линк към темата, но не го коментирахте. Но както аз написах вече, и както EDM Electronics каза- Тесла е написал какво му е предназначението. Истината стои написана там :)

Но всичките ми писания са провокирани не от Тесла, а от това че с лекота отрекохте руснака. Аз естествено не го защитавам, но дефазирането на първичната и вторичната очевадно води до интересни ефекти.

Отрекохте руснака, но Тесла е правил абсолютно същото - дефазирането (говоря специално за такъв тип трансформатори). Отречете ли Анквич, отричате и Тесла.

Ето това провокира всичко изписано в последния пост.

Същината не е в конструкцията, не е в броя намотки а в един прост принцип L12 >> L21

По какъв начин и защо ще се постигне този ефект, кой го е постигнал и как смята да го постигне са странични неща. Ние трябва да се съсредоточим върху същината, върху принципа и когато копаем да знаем защо. А не да стреляме с оръдие по врабчетата на оградата. В нашия случай направо си взривяваме атомни бомби за да уцелим врабчето.

За Витан:
--- Цитат ---Ако е за фрии енерджи - поне малко Тесла би трябвало да има
--- Край на цитат ---
Посочих линка към т-р на Тесла с магнитен екран. Не малко, а много. Анквич пише следното:


--- Цитат ---Има още и НЧ вариант (400 Hz, трансформаторна стомана, фероконцентратор), но за фирма “Енергия” (вие навярно сте от нея) за космическите кораби особено ценна е именно тази фуко-схема. Ако вие действително сте теоретик, няма да ви домързи да си спомните, какво е div[ExH] в постоянни полета (в цепнатината), (E първ) x (H втор) и ще разберете… Ако активно се заемете да вникнете в това, може и да не изпращате “копейки”.

--- Край на цитат ---

Руснака може и да е изперкал, обаче демонстрира Тесла 1:1 Ако руснака може да няма готов модел, то Тесла със сигурност има.

Това е което исках да кажа. Нека не обръщаме темата, че ще трябва да ги деля пак.

За Анквич е ясно- ще копая в тази насока. Ще пробвам как се отразява при теслов т-р първична плоска и вторична цилиндрична и ще търся дефазиране.

Поздрави и копайте!

Bat_Vanko:
Да си представим една проводима тръба (медна) около която е навита намотка. По тази намотка се пуска импулсен ток и той индуцира в тръбата ЕДН. То е кръгово насочено и тръбата става намотка на късо. Колкото е по-добра индуктивната връзка между тръбата и намотката - толкова по-силен е тока в тръбата и съответно обратното ЕДН. В зависимост от трансформаторното отношение на броя намотки, ще може да бъде постигнат сравнително силен изходен ток при сравнително слаб входен. Освен това ще се създаде надлъжно магнитно поле, което ще се стреми да придвижи електроните в надлъжна посока на тръбата - реално те ще се движат по спирала. Колкото по-силно е това поле - толкова по-разтегната е тази спирала. Но както вече казах при добра индуктивна връзка, слаб входящ ток предизвиква силен вторичен ток на късо и слабо магнитно поле. Т.е зарядите са достатъчно, но няма поле, което да ги придвижи по дължината на тръбата.
Нека сега да свием тръбата до размерите на проводник, без да намаляваме размера на намотката. Ще намалее индуктивната връзка, ще намалеят и токовете на късо. Реално ще останат само вихровите токове по повърхността на проводника. ОЕДН в първичната намотка ще спадне почти до 0 (но не и 0).  Движещи се заряди в централния проводник отново ще има, но те ще бъдат много по-малко и за тяхното постигане ще бъде необходим много по-силен първичен ток. Именно този силен първичен ток ще закривява траекторията на електроните по посока оста на централния проводник, без създаване на реакция на Ленц (като изключим вихровите токове).
До тука изложих теорията на работа на трансформатора на Анквич, това че никой не го е репликирал - не означава, че не може да съществува.
Ако първичната намотка работи в резонанс, при високо напрежение, много намотки и силен ток - то тя би създала много силно надлъжно магнитно поле при много ниски загуби. Съответно ОЕДН е минимално и качествения фактор на бобината би трябвало да е висок.

Bat_Vanko:

--- Цитат на: mzk в Октомври 23, 2009, 07:31:33 pm ---Много хора биха казали, че реакцията на ленц е причина трансформатор да работи и да се повишава консумацията на първичната, но някои опити, както и самият Тесла казват, че дефазирането на първичната и вторичната намотка може да доведе до свръхефективност.
Същината не е в конструкцията, не е в броя намотки а в един прост принцип L12 >> L21

--- Край на цитат ---
Та, както е казал на времето Тесла "дефазирането на първичната и вторичната намотка може да доведе до свръхефективност". Грешката в случая е наша: не става въпрос за дефазиране на токове или напрежения, а за дефазиране на магнитните полета. При такова разположение на намотките както в тази конструкция не се получава магнитна индукция, като познатата ни от трансформаторите. Няма и реакция на Ленц.
Коя конструкция ще бъде по-ефективна: като тази на Капанадзе - външна резонираща бобина с високо напрежение, силен ток и висока честота, с централен проводник или срязана тръба. Или другата, както при генератора на Анквич - централен възбуждащ проводник и многовиткова токоотнемаща външна намотка - това само експериментите ще покажат.
Според мен и в двата случая е необходимо да се работи на висока честота - за създаване на необходимите вихрови токове и свободни заряди. Протичащите токове да създават силни магнитни полета за ускоряване (насочване) на зарядите в правилната посока. И най-важното условие - перпендикулярност на магнитните полета създавани от двете намотки!
Успех!

x_name41:
прилагам схема и описание на генератора на професор Барашенков



Чичо НОНЧО:
Па то ква му е разликата!
Барашенков...Анквич...Има ли значение?...

П.П. Не че имам нещо против Барашенков.

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия