Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Вашите експерименти

Rock Solid Hydro Cell - реализиран проект - електролизер

(1/8) > >>

plam40:
След много месеци сблъскване с проблеми от всеки род ... резултата е на лице :

http://www.youtube.com/v/qwjF37E3SJI?version=3&hl=en_US

Надявам се да ви хареса !

puschi:
Здравей колега! Относно изработката: ПРЕКРАСНО. Относно постигнатото / като ефективност /: ОТЛИЧНО. Сметнато наум / може и да бъркам, но пак казвам че е по трънския курс /, ефективността е около 75% /което клони към максимум за този тип клетка/. Едно нещо не мога да си обясня / това не е критика, заяждане или както искайте го наречете /, защо болшинството от Вас са се ориентирали към така наречената СУХА КЛЕТКА. Моето мнение / което не е изградено въз основа на гледане на видеоклипове в youtube, а на реали експерименти //първата ми клетка е тип СУХА// /, е че сухата и класическата серийна клетка са най-трудни за изработка и най-икономически неизгодни.

vitan:
plam40, поздравления :) !

Но тази торта ще има ли черешка? В смисъл горелка. След като достатъчно излезе въздуха от маркучите, по звука, с който се пали пламъка може да се види, дали има Браунов газ и в какво съотношение е той. По снимка не може да се каже.

А ако ще го ползваш професионално, мисля липсват всички защити. Може и да греша, но не ги виждам. Градуси – супер, но има няколко автоматични блокировки. Бълбучника от какъв материал е?

plam40:
   Клипа е изключително и само с демонстрациона цел. Реалната система не съдържа пластмасови детайли ( с изключение на помпата ). Скоро ще публикувам още материали по темата.
   Относно избора на клетка ще отговоря така - моята гледна точка винаги е била въз основа на масова производство, взел съм предвид доста фактори, именно за това и времето и средствата инвестирини в този проект са в сериозни размери. На първо място стои надеждността и качеството на продукта. Цялата система е комерсиално ориентирана, но целта е нивото на реализация да е възможно най-високото достъпно на пазара.
  Горелката не е основен обект на интерес за дадения проект, но може в близко бъдеще да направим малка демонстрация.

Поздрави на всички!

caduceus:
plam40
Поздравления и от мен! Особено ми допада подхода ти, максимално качество и ефективност, пазарна ориентираност.  Аз също прилагам този подход /доколкото са ми възможностите/ при оптимизаторите за гориво. Нищо направено в един екземпляр, предимно за задоволяване на егото, няма бъдеще.  За мен целта на този форум е именно тази - да даде възможност на добрите идеи да стигнат до пазарна реализация - след масови и разнообразни експерименти на много умни глави наведнъж. Ако изкараме най-добрия електролизер, най-добрия оптимизатор, най-добрата схема на нещо и т.н. - тая страна ще се пооправи...
Отново поздрави и успех!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия