Автор Тема: Тема: ФИЛМ [RU] Fantastic weapon - документален 39 мин.  (Прочетена 12910 пъти)

ppg

  • Гост
Документален филм на руския К1. Част от нещата във филма са обект на внимание и на нашия форум.
Интересно е и това, че ще видите някои от колосите на руската наука, които са получили вече възможност да се появят официално в медийното пространство.
http://store2.data.bg/madmaximus/Fantastic_weapon.avi
http://www.bgshare.com/386261/Fantastic_weapon.avi
« Последна редакция: Ноември 14, 2008, 07:38:27 pm от ppg »

Неактивен getca

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 764
  • Пол: Мъж
  • https://t.me/BGfreeman
    • http://analogov.com
Re: Тема: ФИЛМ [RU] Fantastic weapon - документален 39 мин.
« Отговор #1 -: Ноември 05, 2008, 04:56:19 pm »
Здравейте, лелеее, какви работи имат тия руснаци само... :o Микродвигател с 1200000об/мин, ел.магн. бомба, психо- не знам си какво оръжие...Интерееесничко...А онзи дето тежеше само 12кг под хипноза...Бррр...Направо шаш... ;) ;D
Гледайте го, много интересно...

smsi-h

  • Гост
Re: Тема: ФИЛМ [RU] Fantastic weapon - документален 39 мин.
« Отговор #2 -: Ноември 05, 2008, 10:28:56 pm »
Здравейте, лелеее, какви работи имат тия руснаци само... :o Микродвигател с 1200000об/мин, ел.магн. бомба, психо- не знам си какво оръжие...Интерееесничко...А онзи дето тежеше само 12кг под хипноза...Бррр...Направо шаш... ;) ;D
Гледайте го, много интересно...
Такъв двигател бше изобретен в София преди малко повече от двадесет години. Създателят е инженер изобретател, работещ в националното радио. Той имаше идея да повиши оборотите на повече от 1200000 об/мин, като постави ротора "свободно" висящ в магнитно поле, вместо да използва лагери. Това изобретение и сега е революционно. Този филм наистина е интересен във всичките му части.

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Тема: ФИЛМ [RU] Fantastic weapon - документален 39 мин.
« Отговор #3 -: Ноември 05, 2008, 11:45:27 pm »
  Гледах филма и е страхотен и май ще трябва пак да го гледам защото се си мисля че беше казано 120 000 об.мин. а не 1 200 000 об.мин.
  Интересно е не толкова поставянето на ротора върху магнитно поле защото това не е особено сложно в сравнение със издържливостта на материала спрямо центробежните сили. Не е проблем за микродвигател с микро-ротор да има такива големи обороти защото малък диаметър на ротора означава и малко центробежни сили.  Но няма материал които при по-голям диаметър да издържи и да не се разкъса. Определен вариант е ротора да е от живак а статора да е достатъчно як. Чел съм че "Виманите" http://www.fenomenibg.com/modules/news/article.php?storyid=36 - космически кораби описвани в древноиндийската история работели именно със живак който се превръщал във вихър. Вероятно на индукционен принцип със въртящо се магнитно поле със голяма скорост... 
   Реално една микроскопична летателна машинка може да работи или на реактивен(ракетен) принцип или с механика в която ротора ще има нужда от посочените 120 000 оборота но невиждам за каква наша потребност биха били нужни толкова големи обороти освен за създаване на антигравитация. И ако е така, то не е нужно ротора да е в твърдо агрегатно състояние и тук вече има много варианти но те са друга тема за който се интересува. ..

sheki

  • Гост
Re: Тема: ФИЛМ [RU] Fantastic weapon - документален 39 мин.
« Отговор #4 -: Ноември 06, 2008, 12:34:38 am »
малко невероятно ми се вижда ротора да е в течно агрегано състояние, ако е поставен в условия като на магнитна възглавница, не мога да схвана принципа, обикновенно при тоя принцип се получава следното, когато част от намагнитения ротор се привлича от статора друга част се отблъсква за да не се допрат, но ако е течен ротора дори и да е намагнитен , частиците или течния метал така ще се завърти, че различните му полюси да се залепят, тоест става неуправляем, което обезмисля нещата.

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Тема: ФИЛМ [RU] Fantastic weapon - документален 39 мин.
« Отговор #5 -: Ноември 06, 2008, 12:45:32 am »
Идеалният вариант  за магнитна възглавница за ротор е използването на свърхпроводимост.     ако долната и горната част по оста на ротора  е постоянен магнит и срущу тях има постана шайба от свърх-проводник всичко си идва на мястото... Тогава фиксираният магнит в пространството спрямо свърхпроводника се стреми да запази това разположение по такъв начин че нито се привлича нито отблъсква спрямо него. Виждал съм подобни опити в ютубето...

Неактивен johnny_fx

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 118
Re: Тема: ФИЛМ [RU] Fantastic weapon - документален 39 мин.
« Отговор #6 -: Ноември 06, 2008, 08:49:40 am »
Този филм ми е малко странен.
В него изкарват американците водещи и откриватели, а руснаците, разбираш ли само копирали.

Руснаците първи разработват скаларните оръжия още през 60 години на миналия век, по технологиите на Тесла. Тогава Хрушчов, осъзнавайки какво може да стане (както казва и Тесла земята може да се разцепи на 2, като ябълка) свиква среща на големите, защото мисли че и те имат технологията. Но се оказва, че руснаците са първи. Чак по-късно и американците разработват скаларно оръжие, така нареченото HAARP. HAARP е първо поколение, докато Русия вече има 4 поколение.

Ето един филм с много информация за скаларните оръжия:
Russia's secret weapons

Само една забележка имам към филма. В него се говори за Русия, като враг на Америка и действаща независимо. Което въобще не е така. Новият световен ред и елитът, който стои зад него е над държавите. Всичко което се вижда е театър. Войните, размириците, противопоставянията всичко е планирано и е в услуга на НСР. Разделяй и владей, страх и опресия, така най-лесно се управляват хората.

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Тема: ФИЛМ [RU] Fantastic weapon - документален 39 мин.
« Отговор #7 -: Ноември 06, 2008, 05:50:36 pm »
Напълно съм съгласен с теб. Всъщност цялата студена война от миналото и тази която е днес като борба между изтока и запада е театър и донякъде съревнование ( без лични чувства) с цел влияние върху масите. Всичките правителства служат на една цел, НСР но НСР е нищо без подкрепата на масите(обикновените хора). Така че ако в очите на масите има противопоставяне и другата страна е "врага", то тази маса от хора чрез умелото манипулирано чувство на патриотизъм вече подкрепя паразитращата управляваща върхушка на новия световен ред...

Elisavetta

  • Гост
Re: Тема: ФИЛМ [RU] Fantastic weapon - документален 39 мин.
« Отговор #8 -: Август 10, 2009, 08:12:15 pm »
Още информация за американската соларна технология HAARP може да се намери в kolibka.com - "Holes in Heaven" .  
Книгата от Джйин Манинг и доктор Ник Бегич "Angels Don't Play This HAARP" е друго солидно изследване на техническите аспекти на този експеримент.

Пайн Гап е името на още един опасен експеримент използващ други свойства на Тесла-технологията.
Устройството се намира далбоко в австралийския континент. Посредством соларната технология енергията се предава по земята и се смята за причина за някой от земетресенията в този регион.
« Последна редакция: Август 14, 2009, 10:48:37 pm от altium »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Тема: ФИЛМ [RU] Fantastic weapon - документален 39 мин.
« Отговор #9 -: Август 11, 2009, 12:56:14 am »
teofilius, sheki
Извинявам се че пак се намесвам както се казва като на всяко гърне мерудия  :) ама се подразних от проявеното известно невежество в цитирания от teofilius линк за виманите. 1. Авторът на Вайманика Шастра е Махариши Бхарадвайа, доста неточно преведен като Барадвай Мъдрия
2. Текстът превеждан и изучаван от д-р Рут Рейна е "Самарангана Сутрадхара", споменат като два различни текста в писанието от линка - един път като  Самара Сутрадхара и втори път като друг - Самаранганасутрадара
3. Живачните мотори на виманите са били сравнително проста работа, леели са се от желязо в глинени матрици, никакви реактивни и прочие днешни технологии - агни виманите с реактивно задвижване са на друг принцип. Все едно да се каже че слон и мишка са подобни щото са все животни  ;D
4. Въздушният вихър е следствие, създавал се е от въртящото етерно поле и не играе роля за подемната сила. Тя е на базата на засмукване от етерното подналягане над двигателя, създадено при нагряването на долната част на мотора от вид петролна горелка и непрекъснатия процес на изпарение и втечняване на живака.
5. Никакви високи обороти и прочее щуротии. Всичко е статично, с изключение на процесите в херметичния железен кожух. Двигателят е "ревял като лъв", т.е. е вдигал голяма гюрултия и като част от бойната стратегия се е ползвало ниско прелитане над вражата войска с цел да се уплашат бойните слонове  ;D ;D ;D
Сега създадохте ли си впечатление за нивото на техниката тогава - и колко ни е изкривена днешната представа за антигравитацията с тия 120 000 оборота и т.н. живачни въртящи се ротори?
Поздрави
ПП
ако админите решат, нека преместят писанието ми в раздела антигравитация

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Тема: ФИЛМ [RU] Fantastic weapon - документален 39 мин.
« Отговор #10 -: Август 11, 2009, 11:24:55 am »
Знам че някъде бях споменавал виманите но не си спомням нито откривам къде. Иначе изобщо не считам че трябва да има завихряне със  120 000 оборота в минута. Не се интересувам особено от технологията на виманите за да ми  е напълно ясен принципа но мисля че е основана на създаването на етерен вихър нагоре и в посока на полета, създаващ и по-ниска плътност на етерната среда(един вид изкрувяване и усукване на пространството) . И тъй като  завихряният етер - вторично е завихрял и въздуха, то и шума от завихрения въздух е бил доста страшен освен и звука на самия двигател. Завихрения въздух над виманата пък добива формата на торнадо, абе направо се е създавало изкуствено торнадо над летателния апарат. Е има додтатъчно причини гледката и звуците от една такава машина да са страховити , особено за невежите и непросветени...