Алтернативни енергоизточници > Toroidal Power Unit - Steven Mark

Radoslav's TPU replication

<< < (2/5) > >>

Радeв:
На изхода при три честоти имам 2.7V, 3.7 след грец и 4V при кондензатор след греца, захрамващия адаптер грее, и пада на 9V.


Ето осцилоскоп на изхода (сондата ми е 1:10):


Ето на входа (сондата ми е 1:10):


Ето как свети малката лампичка ;) :


Ще продължа експериментите след като осигуря по-стабилно захранване, но тази конструкция не ми вдъхва особенно доверие и в петък смятам да направя оригиналната на Стиван Марк (цък).

getca:
Здрасти, Радко...Ентусиазма ти заслужава уважение. :) Ти си един от малкото във форума, които се борят за някакви практически резултати, а не си чешат езиците само... ;) Подкрепям те с две ръце, не се предавай. И аз бях скептик когато се захванах с МЕГ-а, но с течение на времето се убедих, че е възможно енергията на постоянен магнит да върши полезна работа. Отрицателният опит или неуспеха също са полезни, ако човек умее да ги анализира. Пиши за проблемите и с каквото мога ще помагам.
Желая успех... ;D

Радeв:
Здравейте
Altium:  входа = изхода, вчера съм бил леко разсеян   ;D, т.е. това което съм дал като вход и изход всъщност е едно и също.

Благодаря за подкрепата ;)

Радeв:
Здравейте!
Със следната конструкция постигнах малко по-добри резултати:


Пробвах да към колектора да свържа какви ли не трансформатори, но единствено работят когато са свързани като повишаващи, в резултат постингнах максимум 26V но тока го нямаще никакъв.
Между другото колекторите ми доста странно бръмчат (последните 2 на снимките), не е от мосфетита, адаптера или каквото и друго да е, установих че колектора леко вибрира и когато го натисна с пръс шума зааглъхва. Все още не е пуцнало :P.

Радeв:
Вече ползвам за захранване траф от един телевизор "Респром" с грец и филтров кондензатор 2200uF. Ето снимка на захранването:


Последни колектор с който пробвах е 1:1 като на ото, ползвал съм двоен силиконов кабел:


Резултатите със всичките колектори до сега, са сходни. като при при предния с плоската намотка са малко по-добри. С новото захранване няма особенна разлика, резултата е същия, захранването е 15В.

Смятам да пробвам с конструкцията с 2-та пръстена.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия