Алтернативни енергоизточници > Toroidal Power Unit - Steven Mark

Radoslav's TPU replication

<< < (5/5)

plamil:

--- Цитат на: lz1ico в Ноември 27, 2008, 11:43:07 pm ---
Все пак има нещо ново в тези опити което не го пише в дебелите книги то е
Ефект който го видях: трнсформатор с 2 намотки с еднакъв брой навивки на намотките, трансформира различно напрежение на изхода, в зависимост от честотата с която осцилира
Хайде някои да обясни ефекта.


--- Край на цитат ---

Съвсем логично си е. Както има електрически резонанс, така има и магнитен резонанс отнасящ се за магнитните вериги.
Ако честотата на входа на трафа съвпадне с честотата на магнитния резонас естествено е че ще има завишаване на изходното напрежение.
Просто тогава тр-ра работи с оптималното си КПД :)

kogechi:
Radko!
Преди време си бях направил малък електролизер с накрайник от медицинска игла (портативна горелка) и работеше. Пробвай не е лошо.
Мен също много ме блазни да набутам НЕК-а, много съм им насъбрал с това обиране на хората (това ми е основната движеща енергия, де да можех да я реализирам като електричество - щях да се превърна в електроцентрала :) ).

Радeв:
Здравейте!
Освен че работя по "Етерния вихър" пулсирам със същата установка и 2 стандартни ТПУ-та. Едното е схемата с двойния колектор (силно дезинформативна според мене) а другата е с 1 проводник през центъра на бобините.
Ако ТПУ-то се разглежда като ускорител, честотата на пулсиране трябва да е резонансната честота на колектора, за намаляването на която според мене трябва да се постави кондензатор (както прави Боб Бойс) или колектора да е с повече навивки.

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия