Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Вашите експерименти

HHO клетка на staкитору

(1/5) > >>

stan4opojara:
Направих клетка, двойна сух тип 13 пластини. На средата подавам + а на краините две - разстоянието между електродите е 9мм както пише в книгата на г-н Браун. Сега има един проблем тока е много малък, разтвора е 20% сода каустик. Тока е около 5А а количеството газ съответно много малко. Даите съвет да кача ли концентрацията на разтвора или да намаля разтоянието между електродите.

DIDO112:
staкитору
Опитаи с 30% разтвор на електролита, ще се подобри дебита доста.

stan4opojara:
Току що пробвах с 30% разтвор и на трансформатора ми качи 0,5А от 2 на 2,5А. Може би да вдигна още процента. Не знам. Давайте някакви предложения. За сега не искам да я разглобявам защото доста труд и хвърлих. Само дано не съжалявам че я направих по указанията от книгата. 

mzk:
Не знам дали има смисъл от добавянето на още електролит. Това, което знам, е за около до 30%, като имаше малка разлика между натриева и калиева основа.

Дай точни резултати - напрежение, ток, количество измерен газ (за определено време).

Иван Димов:
   Максимум на тока май беше при 38% NaOH. Наливай постепенно и гледай амперметъра - токът ще расте, а започне ли да намалява, значи няма нужда повече от сода-каустик (NaOH).

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия