Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Електромобили

Рено 5 - електричка

<< < (3/4) > >>

scarface:
Пробвах го вече с този мотор и не останах доволен. Сега монтирам един един трифазен. От колата махнах почти всичко излишно. Само седалка и табло има вътре. Няма аспух, резервоар и каквото намерих излишно отдолу.

mzk:

--- Цитат на: scarface в Март 28, 2011, 07:11:31 pm ---Пробвах го вече с този мотор и не останах доволен. Сега монтирам един един трифазен. От колата махнах почти всичко излишно. Само седалка и табло има вътре. Няма аспух, резервоар и каквото намерих излишно отдолу.

--- Край на цитат ---

Мощността на автомобилите обикновено се мери на колелата, на коляновия вал (с, без агрегати) и пр. В този смисъл, ако моята кола е 40 кВт, излиза, че ми трябва поне 15-20 кВт електромотор (който може моментно да се претовари). Можеш ли да потвърдиш, че с първия мотор, който ползва, движението на колата е незадоволително? В смисъл, "става ли за нещо"?

stealthhack:
Със сигурност движи колата, но много енергия отива, около 82%(на електродвигателя) е ефективността, сам можеш да се досетиш къде отива останалата, има наличие на триене и в четките(4 на брой), но поне се улеснява от към управление, токът от край до край е DC - - PWM - - DC!
И според мен е най-добре с един трифазен мотор, но пък DC - - AC конверторите не са много ефективни!

scarface:

--- Цитат на: mzk в Март 28, 2011, 11:04:17 pm --- Можеш ли да потвърдиш, че с първия мотор, който ползва, движението на колата е незадоволително? В смисъл, "става ли за нещо"?

--- Край на цитат ---
Определено не съм доволен от правотоковия. Поне този който съм ползвал не става за тази цел. Малко трябва да се пренавие :) 

Днеска сложих един трифазен около 5-6 квт 1500 об. Не съм сигурен за мощноста понеже е изтрита плочката с надписите, но имам един 7.5 квт дето е малко по-голям. На теста много ми хареса. Колата въртеше гуми от първа до четвърта, за пета нямаше кабел :) понеже го пробвах от мрежата. Сега остава да си донаправя контролера и да я пробвам нормално.

monty:
scarface, този двигател - трифазният, не е с навит ротор, нали? Пиши дали има напредък в проекта и дали реши начина на управление на трифазния двигател.
Проекта е страхотен...не се отказвай!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия