Автор Тема: Статор за вертикален ветрогенератор  (Прочетена 9997 пъти)

митко стоянов

  • Гост
Статор за вертикален ветрогенератор
« -: Февруари 12, 2011, 10:22:04 am »
Здравейте. Някой от вас правил ли е статор за вертикален ветрогенератор
« Последна редакция: Март 04, 2011, 08:30:18 am от митко стоянов »

митко стоянов

  • Гост
Re: статор за вертикален ветрогенератор
« Отговор #1 -: Февруари 12, 2011, 01:17:46 pm »
Здравейте. Някой от вас правил ли е статор за вертикален ветрогенератор
Aз в момента изработвам такъв безчетков. Някой от вас правил ли е такъв

Radoslav70

  • Гост
Re: Статор за вертикален ветрогенератор
« Отговор #2 -: Февруари 12, 2011, 01:58:24 pm »
Не съм правил, но дай малко подробности какво правиш, какво точно ти трябва? Пък ако сложиш и някоя снимка още по-добре. И като правиш нещо се започва от вятъра и перката, не от генератора.

митко стоянов

  • Гост
Re: Статор за вертикален ветрогенератор
« Отговор #3 -: Февруари 13, 2011, 05:28:02 pm »
Aми аз турбината съм я направил витлата, мачта и т.н., остава ми само ротора.
Тук вече идва проблема, намирането на по евтини неодимови магнити. А относно информацията за сега немога да кажа, защото не съм завършил и изпитал генератора за да съм сигурен, че работи, мога само да кажа, че е безчетков тип вертикален видял съм го от ,,Windstuffnow.com", но моя е с малко подобрения.Имам и снимков материал и всичко останало схеми и т.н, но ако не стане така както си го мисля няма да има смисъл да ги побликувам. Изработването на витлата мачта и всичко друго освен ротора не ми е отнело много време и средства, но за тия неодимови магнити си е голям проблем в България са много скъпи, опитах да си поръчам от Китай, но нямат услуга наложен платеж, ако някой знае от къде другаде могат да се намерят нека пише благодаря предварително

От администратора: редактирай си поста според изискванията за правопис. Прочети урока по правопис в началото на форума.
« Последна редакция: Март 04, 2011, 08:29:26 am от митко стоянов »

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Re: Статор за вертикален ветрогенератор
« Отговор #4 -: Февруари 14, 2011, 10:24:16 am »
Tук има по - подробна информация за по - голям генератор. Това е нещо, което ще работи и ще върши работа.
....Стига да има вятър...

Radoslav70

  • Гост
Re: Статор за вертикален ветрогенератор
« Отговор #5 -: Февруари 14, 2011, 03:14:23 pm »
За какво ти е да правиш, както гледам, някои са нахитрели и ползват наготово многополюсен нискооборотен мотор от ново поколение перални - смарт драйв.

http://www.ecoinnovation.co.nz/pdf/What%20is%20a%20Smart%20Drive.pdf

http://docs.zetatalk.com/Motors/PM_Alternators/Fisher_And_Paykel_Smartdrive_Motor_2010.pdf

Един се продаде на старо в ebay.de за 25 Евро преди седмица

Магнити могат да се вземат от доставчиците на магнити (виж темата "Доставчици на магнити") или от някой сервиз за електроника, като се извадят от изгорели магнетрони за микровълнова печка. Те са почти еднакви, по размер даже и от различни модели.

Пусни някоя снимка. Колко ти е работната площ?

« Последна редакция: Февруари 14, 2011, 05:13:18 pm от altium »