Справочници, схемотехника, теория > Теория на измерванията

Измервания с осцилоскоп

<< < (2/3) > >>

vlindos:
Аз купих Hantek DSO5102. Цената е малко по-солена на Ригола - 500$ (без митническите такси, т.е ддс) с доставката от иБей. За сметка на това осцилоскопа е много по-качествен:
- "Хакваем" до 200 Мхц (и повече с активни проби) от 100 Мхц.
- Голям дисплей - 7"
- По-бързо опресняване
- Работи без вентилатор (не е шумен), но пък има изход за вентилатор(и)
- Доста удобни софтуерни ф-ции
- По-малък физически като обем
- Много "hack friendly". Linux + много отворени портове. Пример: ентуасиаст е добавял мрежов адаптер към него.
- Ф-лност като на аналогов осцилоскоп. Непостоянните импулси избледняват. Също така конфигурируем за колко време да избледнява.

Има и недостатъци, но тези недостатъци присъстват във всички "китайски" осцилоскопи.
- 8битово АДЦ . Това всъщност е Ок, но проблем е шум на сигнала - около 2-5% (вижда се на скрийншотите долу). Идва от евтините компоненти - АДЦ и тези около него. Като цяло е гадно,но не е болка за умиране.
- Дву-сондов модел само. 4 сонди са голям плюс и голямо разочарование, че липсва модел с 4.
- Не е толкова бърз колкото Аджилент/Тектрониксите.

Аджилентите достига завидните 20000 измервания през секунда, Хантек-а е 2500, а Ригола - 800. Добре е да се каже, че има доста повече ф-ции от базовията модел на най-новата серия на Аджилент, която за почва от около 2000$. Също така Ригол-а по никоя точка не е по-добър от Хантек-а.

Повече за сравненията на Хентека спрямо другите китайски играчки може да видите тук.

vlindos:

--- Цитат на: velstar в Ноември 12, 2011, 09:38:46 pm ---Наскоро си купих цифров осцилоскоп на канадската фирма  Rigol. 

--- Край на цитат ---
Каква точно по националност фирма е Ригол не е се знае. На сайта им има контакти за Щатите. Производствения цикъл обаче е в Китай. Това разбира се не е повод да кажем, че Ригола е "боклук" заради това :). Ригол произвежда евтините осцилоскопи на Тектроникс. Можете да потърсите из мрежата за "Rigol strings" във фърмуера на Тектрониксите


--- Цитат на: giunal в Ноември 13, 2011, 09:52:04 pm --- И къде е произведен?

--- Край на цитат ---
Няма значение къде е произведен. Има значение "за къде" е произведен. Разликите са малки, но ги има. Например в захранването на хантек-а за европа се използват по-сигурни кондензатори. Тук

giunal:
Здравейте , прочетох всичко де ,що пише по форумите и се спрях на това:-
http://www.ebay.co.uk/itm/New-Hantek-DSO1062B-Digital-Handheld-Oscilloscope-Multimeter-200MHz-1Gsa-S-/220891997919?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item336e3066df#ht_4449wt_1110

Но за сега само притеглям нещата, че в тая криза нещо не ми се дават май толкова пари!!!! Какво бихте ме посъветвали!!!!Заслужава ли си вложението или да обмислям  друг вариант ????


vlindos:
Незнам подробности за портативния модел. Хората из оня форум казват, че на същия принцип направен както е и DSO5102. Това е портативен модел на същата цена - вероятно да има минуси за сметка на портативността. Със сигурност един минус е малко по-малкия екран. Другото което се сещам е, че софтуерно трудно могат да наблъскат токова ф-ции колкото има стандартния модел, най-малкото защото би се боравило по-трудно с тях. Разбира се това само предположение не съм гледал наръчника му - ти можеш да ги видиш и сравниш. Една екстра която знам обаче за този модел е че има мрежово свързване (управление от компютъра), което го няма в нормалния дискутирания горе Хантек. Струва ли си "риска" обаче с портативен модел? Имам предвид, че горе се беше засилил за Ригол-а - значи не е бил нужен портативен модел?

giunal:
 Имам предвид, че горе се беше засилил за Ригол-а - значи не е бил нужен портативен модел?

Може би съм бил разбран погрешно. Все още на нищо не съм се спрял конкретно!!!! Просто питах от къде го е купил. От доста време умувам върху това дали да си взема нов или да заложа на Second Hand който има по-добри параметри и не мога да се реша конкретно какво да избера. Не ми пасва нищо на душата. :):):) А може би оказва и влияние и това че, в момента имам осицилограф(С1 - 64 - 40МНz) които ми върши що годе добра работа. И за това все отлагам та отлагам !!!!!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия