Алтернативни енергоизточници > Теории, хипотези, физични опити

Свободна енергия чрез "Студен" синтез - Андреа Роси

<< < (18/26) > >>

Радико:

--- Цитат на: juliang в Януари 07, 2025, 10:52:56 pm ---Аз имам един подобен въпрос... някой знае ли какво е налягането преди и след една енергийна турбина, и каква е температурата на парата преди и след нея? Или си мислите че тя парата само минава през турбината и излиза след нея такаква каквато е влезнала?
Само така... за визуализация...:

Парата влиза в средата и излиза в краищата на оста... едно и също количество пара. За да си представите колко пада налягането, а оттам и температурата...

--- Край на цитат ---
Юлияне стана ми интересно, дали знаеш защо парата влиза в средат и излиза в двата края???
Защо не правят турбините парата да влиза в единия край а да излиза в другия?
Много хора не знаят защо ги правят така турбините.

h2motor:
За да няма аксиален товар върху лагерите с правят така.

juliang:

--- Цитат на: h2motor в Януари 08, 2025, 01:41:08 am ---juliang, виждаш ли разликата в размера на колелата, скороста с която излиза парата от последните не е като тази с която е на първите и налягането съответно.

--- Край на цитат ---
Точно скоростта е почти еднаква.

--- Цитат на: h2motor в Януари 08, 2025, 01:41:08 am ---... Иначе 60-70 градуса топлина си е уловима да произведеш с нея ток.

--- Край на цитат ---
Изпитвам съмнение, че ти не разбираш че смисъла на климатика е първо да те топли. Вско произвеждане на нещо си ще доведе до това, че ще топли по-малко.
Сложи един топлообменник в тоя климатик да ти топли вода за къпане като си толкоз ербап. А ел. енергията от ставащия излишен бойлер ще ти е икономията, която иначе ще имаш от турбината.
Но в този пример ти става ясно че тая работа няма да работи както си мислиш, нали? И не е щото няма такива конструкции - наричат се термопомпи и се ползват масово, особено в последните няколко години.

h2motor:
Няма такова нещо. Първо коефициента на преобразуване трябва да се закове. Второ имаме възможност да преобразуваме тази ниска - 60 градуса температура в ток с устройство с много нисък кпд..Точно с известните турбини няма как да стане, малко по различна трябва да бъде и кпд ще бъде 20+ няколко процента 2-3...Съответно за отопление ще се ползва топлината от контура на турбината, който е напълно изолиран от първичния контур в който е компресора и общуват само през топлообменник чрез пренос на топлина от единия към другия контур.
 Нямат ги познанията за да се направят и оптимизират тези части азиатците, иначе да бяха би направили мащините да работят без ток.
Може да се проектира и да се оразмерят нещата оптимално, азиатците ако тръгнат да копират ще трябва да копират и съвсем точно размерите, ако трябва да позная машината и въпреки това ще спира, тръгва и ще излиза от оптималния си режим.
Който иска да се конкурира с 4 милиарда в Азия - прав му пътя както се вика !!! Не искам нашите деца да влизат в такава конкуренция. За сега нещата ще останат така и могат да се раздвижат само ако напълно се отделим. Сащ ако искат да се цалуват и прегръщат с тях - прав им пътя.

Радико:

--- Цитат на: juliang в Януари 08, 2025, 10:20:22 am ---Точно скоростта е почти еднаква.Изпитвам съмнение, че ти не разбираш че смисъла на климатика е първо да те топли. Вско произвеждане на нещо си ще доведе до това, че ще топли по-малко.
Сложи един топлообменник в тоя климатик да ти топли вода за къпане като си толкоз ербап. А ел. енергията от ставащия излишен бойлер ще ти е икономията, която иначе ще имаш от турбината.
Но в този пример ти става ясно че тая работа няма да работи както си мислиш, нали? И не е щото няма такива конструкции - наричат се термопомпи и се ползват масово, особено в последните няколко години.

--- Край на цитат ---

Ами не си прав в грешка си. Климатика ще те топли толкова колкото компресора повиши температурата на флуида загрявайки те тебе чак след това флуида ще достигне едно стеснение след което рязко ще се разшири. Това стеснение може да бъде реализирано по два начина или чрез капилярна тръбичка или чрез турбодетандер. Ако е второто излизайки от него флуида ще произведе и някакво количество електроенергия. Която може да те стопли допълнително или да помогне за въртенето на компресора . И понеже турбодетандера е по ефективен от капилярната тръбичка ще охлади флуида до по ниска температура и той ще може да извлече повече енергия от атмосферата чрез външното тяло. Проблема е че това е сложен прецизен и скъп елемент който подлежи на повреди и съответно ремонти а прираста на енергия нама да оправдае използването му. Докато направата на капилярната тръбичка струва стотинки и отгоре на това няма какво да и се повреди.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия