Алтернативни енергоизточници > Теории, хипотези, физични опити

Свободна енергия чрез "Студен" синтез - Андреа Роси

<< < (5/26) > >>

velstar:
Това никелово топче, топи леда и го изпарява, поради термодинамичен ефект на високата разлика в температурата.  Това няма нищо общо с технологията на Андреа Роси и може да се осъществи със всеки друг трудно топим метал. Осъществяването на студен ядрен синтез в домашни условия не е реално за момента. Това е възможно само в специализирана лаборатория и ще струва много пари.
 Свободната енергия, много скоро ще стане реалност в България, но не чрез ядрени реакции, а със съвсем нови технологии!   ;)

@praktik:

--- Цитат ---Свободната енергия, много скоро ще стане реалност в България, но не чрез ядрени реакции, а със съвсем нови технологии! 
--- Край на цитат ---
радвам  се 

Радико:
Ей,
омръзна ми от бленувания по тази тема. На хората имащи интереси против свободната енергия мед им капе на сърцето като четат за какъвто и да е ядрен синтез. Защо ли
Защото по принцип има много начини за "студен" "леден" "горещ" "свръхгорещ" и какъвто искате го наречете синтез, но има едно малко препъникамъче.  За входна суровина водорода не е подходящ ама изобщо, защото на изхода се получава хелий. Хелият е с атомно число 3 или 4, а пък водорода е с атомно число 1. Е как може някакъв "гениален специалист" да ви твърди, че 1+1=4 или поне на 3 и всички да му ръкопляскате вкупом и да ми се радвате като малко дете когато му покажат бонбонче. На това бонбонче могат да се радват само енергийните монополисти защото специфичният карамел от който се произвежда, а именно водород с атомно число 2 "наричан още деутерий" го има в изобилни количества най близко на луната. Е при малко повече късмет може през 2036г. да дойде на земята по сериозно количество суровина под формата на тежка вода. Донесена от Апофис разбира се.       

Seeker:

--- Цитат на: Радико в Март 09, 2013, 10:36:30 am ---Защото по принцип има много начини за "студен" "леден" "горещ" "свръхгорещ" и какъвто искате го наречете синтез, но има едно малко препъникамъче.  За входна суровина водорода не е подходящ ама изобщо, защото на изхода се получава хелий. Хелият е с атомно число 3 или 4, а пък водорода е с атомно число 1. Е как може някакъв "гениален специалист" да ви твърди, че 1+1=4 или поне на 3 и всички да му ръкопляскате вкупом и да ми се радвате като малко дете когато му покажат бонбонче. На това бонбонче могат да се радват само енергийните монополисти защото специфичният карамел от който се произвежда, а именно водород с атомно число 2 "наричан още деутерий" го има в изобилни количества най близко на луната.       

--- Край на цитат ---
Ей Радико, що пишеш смешки?  Деутерий има и на Земята в неограничени количества. Има утвърдени технологии за добив на деутерий, щом през 1950 са получавали тежка вода, значи не са необходими космически технологии за добива му.
Темата на нишката е "Свободна енергия чрез "Студен" синтез - Андреа Роси"  и има конкретно устройство, което да се разисква. Синтеза е студен, защото температурата на корпуса на уреда не надхвърля 1000 градуса. При синтеза не се получава хелий, а мед. Входни вещества са вода и никел.  След успешната демонстрация на 400кВт установка, Роси изчезна в Тексас, последно трябваше да подписва договор с Нешънъл Инструментс за продажба изобретението. И повече не се чу  нито за него, нито за устройството.
 

Seeker:
Не му трябва тритий, обикновен водород също върши работа, поне така показва реакцията. От Никел(28 протона) + 1 протон става Мед(29 протона). В зависимост от никеловия изотоп се получава мед 63 или 65. Техническия принцип обаче за сега е забулен в тайна, според патента, високото напрежение ускорява протоните и те се сблъскват с ядрата. Отделената енергия се поглъща от водата и се получава прегрята пара. Реакцията е с отрицателна връзка, при започване на лавинообразен процес отделяйки голямо количество топлина  водата се изпарява и прекъсва доставката на протони. Така процеса се саморегулира. 

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия