Алтернативни енергоизточници > Стефан Маринов

Физикът и изобретател Стефан Маринов набеден за болен от неграмотни журналисти

<< < (2/8) > >>

Иван Димов:

--- Цитат на: Иван Димов в Август 29, 2010, 02:33:54 pm ---  Ако някой иска, мога да му пратя "Изыди ..."-то в електронен вид. Стотина файла са.
Прикачвам файла на корицата. Книгата вече може да си я изтеглите от библиотеката на форума:

--- Край на цитат ---
Промяна - книгата вече може да си я изтеглите от тук http://mazeto.net/sm/

EDM electronics:

--- Цитат на: Иван Димов в Април 01, 2011, 03:07:17 pm ---...........може да разберете как Стефан Маринов се е опитвал да популяризира "Тестатика" в България и как може да ви подарят една такава машинка ако се организирате в комуна.

--- Край на цитат ---

    Колега, а Стефан Маринов освен опит за популяризация на "Тестатика", има ли и някакъв опит да представи, да разбули тайната на "Тестатика"? Като например технология за направа на малък тестатик-генератор?
    Аналогия ще направя с Илия Вълков  /Юл Браун/. Той дава такава безплатна технология на народа. Книгата му за генератора я преведе на български VITAN /един изгонен, незнайно и неразбираемо защо от форума/.

    Зная, че Стефан Маринов много знае формулите, но на практика са по-необходими практическите решения, каквито аз не съм видял.
    Колега, като близък и съратник на Стефан Маринов, би ли материализирал суперлативите по негов адрес, като дадеш негови практични решения за Тестаттика.

Щот, аман от теории през тези години.

Иван Димов:
  Стефан Маринов е бил член на комуната Метернита (с. Линден - Швейцария) и лично е разглеждал няколко варианта на "Тестатика", но не е бил запознат с принципа на действието и`. Според мен тайната е в Тесла-технологията, т. е. в наслагването на съпосочни токове в двете бобини на Тесла-трансформатора. Аз даже мисля, че може двете бобини да се заменят с една и да имаме паралелно свързани голям кондензатор С, бобина L и малък кондензатор с. Енергията за поддържането на резонанса се подава откъм малкия кондензатор с като така при големия С се получават големи токове и високо напрежение. Аз доста съм напреднал с тази моя схема и до на лято сигурно ще съм готов - логиката е с малки токове и ниско напрежение да направя големи токове и високо напрежение, а свалянето на енергията е стандартно трансформаторно или от големия кондензатор.

EDM electronics:
В крайна сметка, щом не е знаел принципа на Тестатика, как  е направил такъв генератор? Въобще правил ли го е?

Ако не е знаел принципа-теорията и ако не я е доказал на практика, то кое е това нещо, което го свързва със СЕ?

mito_kupona:
Принципа на Тестатика и на генератора на Капанадзе, както и на други подобни устройства е еднакъв. Процеса е вълнови, но не може да се говори за резонанс, а по скоро за автогенерации, които се поддържат, чрез вливане на енергия от средата или ефира.  Контура започва да генерира енергия на собствената си честота, без значение от честотата на импулсите с който се възбужда, или с други думи, съвсем принципно, работи, като барабан, независимо с каква честота блъскаш по него, а той издава звуци на собствената си честота. И в това е заключена цялата тайна, как да изтеглим енергия от ефира, за да се поддържат автогенерациите. Един от начините да се възмути ефира или да се извади от равновесие е, чрез кратки мощни високоволтови импулси. И в тестатика и при Капанадзе има високо напрежение, така че..... Поздрави!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия