Алтернативни енергоизточници > Стефан Маринов

Физикът и изобретател Стефан Маринов набеден за болен от неграмотни журналисти

<< < (8/8)

mi68:
Здравей колега Димов,
Стефан Маринов има едно изказване, което ми харесва: "40 години ми трябваха, за да разбера скаларното поле, а на човечеството 200". Математически формулата му е добра, доста не линейна, има степени на куб и на квадрат. Явно математиката му върви но практиката куца.
Вижда се и при теб, лоша практика CLc резонанс. Това е поредното разочарование. Енергията може да дойде от L, спинова индукция, заради едноименноста на спиновата индукция. Целта е да се ползва малък разпределен капацитет за увеличаване на КПД на системата. При променливо токови мотори всичките са с разпределени индуктивности на фазите. Ако това го разбереш се качващ на следващо стъпало и се приближаваш към целта.

mzk:
EDM Electronics, не знам кой го твърди това, но Маринов и Тесла са доста различни според мен. Маринов се хваща и ревизира голяма част от теорията, прави някои експерименти и т.н. Тесла е конструктор-изобретател и откривател и по-малко теоретик. Може би единственото нещо, което доближава двамата (и със сигурност обществото не го знае) е устройството му MAGVID, което е щял да представя, но точно преди това го "самоубиват"  ???


--- Цитат ---Всъщност не са важни перипетиите на Ст. Маринов. За мен и предполагам останалите е важно, че в крайна сметка труда на Ст. Маринов остава само в предположенията, в хипотезите. Т.е. той няма реално доказателство на теориите си.
--- Край на цитат ---

За тези, които те интересуват теб конкретно (СЕ) - да, мисля, че няма. За Тестатика със сигурност казва, че не му е ясен принципа. За един от неговите мотори твърди, че би имал СЕ (мисля, че Сибирски Кольо), но не знам дали има работещ прототип. И все пак Стефан Маринов може би има над 10 книги и множество публикации, които със сигурност не се изчерпват само с един въпрос :)

Посочих Айнщайн, защото когато имаш един mi68, винаги можеш да го обявиш за несъстоятелен. И това е така, експериментите отхвърлят или потвърждават дадена хипотеза. Но Айнщайн не се различава много много от mi68, само че колко хора ще се осмелят да го критикуват? И какви са причините за този двоен стандарт към различните учени?

По-рано споменах за един от проблемите в неговата теория. Разбира се, аз черпя тази информация от съответните източници (всеки може да потърси критика в нета). Ето ги разясненията:

--- Цитат ---Принцип на относителността: Законите, по които състоянията на физичните системи претърпяват промяна, не се влияят от това, дали тези промени на състоянието се отнасят към една или друга система, намиращи се в равномерно транслационно движение една спрямо друга.
--- Край на цитат ---

Т.е. втори закон на Нютон си е същия навсякъде - F = ma. В параграф 10 четем (формулите не са номерирани):

--- Цитат ---With the help of these equations we transform the above equations of motion from system k to system K, and obtain
--- Край на цитат ---

--- Цитат ---С помощта на тези уравнения трансформираме горните уравнения на движение от система к към система К и получаваме
--- Край на цитат ---
m beta^3 (d^2 x / dt^2) = eX = eX'

А малко над тези формули четем:

--- Цитат ---From the above assumption, in combination with the principle of relativity, it is clear that in the immediately ensuing time (for small values of t) the electron, viewed from the system k, moves in accordance with the equations
--- Край на цитат ---

--- Цитат ---От горното предположение, в комбинация с принципа на относителността, е ясно, че в следващия момент (за малки стойности t), електронът, гледан от системата k, се придвижва според следните уравнения:
--- Край на цитат ---
m (d^2 x / dt^2) = eX'.

Очевидно, за да е правилно първото уравнение, beta^3 = 1.

EDM Electronics, имам афинитет към честни хора, особено пък към работилите в нашата сфера (СЕ) и изпитвам неприязън към тези, заради които науката не се развива. Не се обиждам, иска ми се усилията ни да не са насочени против малкото, дръзнали да помогнат за СЕ.

Иван Димов, ще прочета и ще пиша на лични!

EDM electronics:

--- Цитат на: mzk в Февруари 06, 2013, 12:10:32 am ---Но Айнщайн не се различава много много от mi68......

--- Край на цитат ---

 ;D

Иван Димов:
   Честит първи април на всички професионални лъжци - те в България са много. Аз пък днес реших да "пробутам" една истина. Понеже някои хора освен с лъжа се занимават и професионално с крадене, в това число и на книги, нека им "рекламирам" една. С автограф от Стефан Маринов е. Прилагам два файла за сравнение на почерка. Интересното е, че колкото по-беден духовно е един човек, толкова повече му се иска да се обгражда с вещи на велики личности. Даже някои "археолози" правят "разкопки" като тези в "Римска баня" на Станислав Стратиев. А Стефан Маринов ми пожелава да стигна до звездите като ме предупреждава и за тръните.

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия