Автор Тема: Моите резултати (електролиза) - I етап  (Прочетена 50836 пъти)

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Моите резултати (електролиза) - I етап
« Отговор #15 -: Юли 26, 2008, 08:08:44 pm »
Не е точно така.

Реално има грешка в изчисленията. Взел съм 2.34 вата за литър водород. Реално погледнато би трябвало да е 2.34 вата за литър газ (оксиводород), т.е. 2.34 вата са и за кислорода и за водорода. Взимаме целия обема изходния газ от електролизера за тази мощност :-)

Калкулатора трябва да се замени 0.67... с единица (1) в най-горната клетка за отношението.

Ще гледам да го сменя до довечера.

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Re: Моите резултати (електролиза) - I етап
« Отговор #16 -: Юли 26, 2008, 08:44:50 pm »
имам предвид че твоя електролизер е успешен 50 волта/4 ампера=200 вата-литър на минута http://www.browngas.com/eng_bestkorea/product_2.htm   точно такова съотношение мощност-газ има генератора на B.E.S.T Korea

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Моите резултати (електролиза) - I етап
« Отговор #17 -: Юли 26, 2008, 08:51:06 pm »
Да, прав си :)

Ще гледам да пробвам и с кондензатора- кондензатор след греца последователно на клетката. Честота- 100 херца от греца.

Доколкото разбрах това е с цел редуциране до необходимото напрежение без загуби, но на графиката беше преди греца.. Ще видим какво ще се получи.

Освен това смятам да започна втора фаза- кондициониране на плочите, защото електролитът след 2-3 часа работа при около 5 ампера е бистър след това. Ще премеря пак ефективността и после ще го мисля.

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Re: Моите резултати (електролиза) - I етап
« Отговор #18 -: Юли 26, 2008, 09:21:14 pm »
Според мен,ако се подава постоянно чист електролит,ефективността ще се повиши доста. С твоята конструкция трябва да измислиш нещо като обърната фуния отдолу,и да подаваш гравитачно. Излизащия газ ще завърти водата. Допълнителния резервоар е някаква яка пластмасова туба,от дъното маркуч до дъното на електролизера,а от изхода на електролизера-до средата на тубата,малко под нивото на електролита. На входа,и на изхода-магнити. Казват 20 пъти над Фарадей....
« Последна редакция: Юли 27, 2008, 11:31:06 pm от gotiniq7 »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Моите резултати (електролиза) - I етап
« Отговор #19 -: Юли 28, 2008, 11:56:37 am »
Според мен,ако се подава постоянно чист електролит,ефективността ще се повиши доста. С твоята конструкция трябва да измислиш нещо като обърната фуния отдолу,и да подаваш гравитачно. Излизащия газ ще завърти водата. Допълнителния резервоар е някаква яка пластмасова туба,от дъното маркуч до дъното на електролизера,а от изхода на електролизера-до средата на тубата,малко под нивото на електролита. На входа,и на изхода-магнити. Казват 20 пъти над Фарадей....

Извинявай за глупавия въпрос, но ще трябва малко да ме светнеш точно за тази циркулация.. :(

Ще видя и за магнити близките дни...

disela

  • Гост
Re: Моите резултати (електролиза) - I етап
« Отговор #20 -: Юли 28, 2008, 07:43:45 pm »
Да те попитам, сега в момента какво количество газ произвеждаш за минута?


Много ми е интересно, би ли могъл произвежданият газ да се използва за домашно отопление ?

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Моите резултати (електролиза) - I етап
« Отговор #21 -: Юли 29, 2008, 12:59:30 pm »
Да те попитам, сега в момента какво количество газ произвеждаш за минута?


Много ми е интересно, би ли могъл произвежданият газ да се използва за домашно отопление ?

Здрасти!

В момента не знам, защото не съм го мерил и не съм правил никакви модификации по клетката.

За отопление- определено това е една от основните цели- пламъкът на водородната горелка е доста силен и концентриран в много тясна точка. Ако има някой тук от форума да се занимава с топлофикация ще е полезно да чуем какво мисли по въпроса.

При 200 вата мощност и 70% ефективност нямам представа колко ще е отдадената топлина.

disela

  • Гост
Re: Моите резултати (електролиза) - I етап
« Отговор #22 -: Август 04, 2008, 12:20:46 am »
Да те попитам, сега в момента какво количество газ произвеждаш за минута?


Много ми е интересно, би ли могъл произвежданият газ да се използва за домашно отопление ?

Здрасти!

В момента не знам, защото не съм го мерил и не съм правил никакви модификации по клетката.

За отопление- определено това е една от основните цели- пламъкът на водородната горелка е доста силен и концентриран в много тясна точка. Ако има някой тук от форума да се занимава с топлофикация ще е полезно да чуем какво мисли по въпроса.

При 200 вата мощност и 70% ефективност нямам представа колко ще е отдадената топлина.

Да те попитам, сега примерно зареждаш клетката и ако запалиш горелка колко време ще гори със едно зареждане ?
Не съм много запознат със химията за което се извинявам, ако напиша някоя глупост :D
Повече ме бива по конструкцийте, та за отопление имам две идей - една лесно изпълнима и една по-трудно изпълнима

Лесно изпълнимата е - може да си виждал има едни газови печки за отопление (пропан бутан), който представляват цилиндър,  във който има в предната част дюзи, а във задната вентилатор, пуска се газа, запалват се дюзите и вентилатора духа към тях и изкарва топъл въздух, абе нещо като голям сешуар, само че на газ - много топлят тези печки идеята ми е вместо пропан бутана, да вкараме газта от електролизера

По тръудно изпълнимата е - парно - изгражда си се както подобава - водна риза, помпа която да върти водата, разширителен съд, и радиатори - в този вариянт със получения газ, ще загряваме водната риза примерно от тези домашните газови котлони се взимат телата и да се захранват с получения газ,

абе моеже да се измисли по доста начини, стига да можеш да докараш достатъчно количество газ, а и също така незнам как стой въпроса с налягането

А доколкото знам водорода неможе да го съхраняваме, примерно от устройството към някъкъв по-голям съд и оттам да го нагнетяваме към разните горелки ?

и последен въпрос какво ще стане ако се смеси с кислород ?
« Последна редакция: Октомври 03, 2008, 10:39:01 am от altium »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Моите резултати (електролиза) - I етап
« Отговор #23 -: Август 04, 2008, 10:55:17 am »
Ще започна с количеството газ и изразходваната вода.

От 1 грам вода можеш да получиш 1,23 литра водород и около 0.68 (може да греша) кислород. Т.е. около 2 литра газ. Т.е. при моя случай - 1 литър в минута (което е малко) имаме изразходени около 0,5 грама вода.

При 60 литра (1 час при тези условия) се получават 30 грама. Сам можеш да сметнеш колко ще изразходи за 1 денонощие.

Не трябва да се притесняваш от разхода на водата, защото лесно ще се добави разширителен съд, който да долива свежа вода (когато тя се преобразува на водород и кислород се долива само дестилирана вода).

--------

Сега за отоплението- лично аз доста трудно бих се навил да пусна открит водороден пламък директно в стаята си. Т.е. мислил съм за горелка за котле, или евентуално водородът като обогатител за печка на дърва например. Имай предвид, че дори 2-3 кубически сантиметра водород гърмят със сила колкото пиратка. Не искам да си представям какво ще се получи ако гръмне повече.

Затова замерванията се правят с 0.5 л шишенце, за безопасност. Въпреки че и то бая ще те проглуши.

---

Според мен е най- удачно да се използва 1 или повече дюзи със стандартното налягане от електролизера (без вакуум помпи или други подобни). Газта се извежда към горелките където се разрежда пламъкът по някакъв начин така че да не ти продупчи котлето.

Друг човек от форума предложи система с бърза циркулация на въздух по тръби или вода също, просто да има скорост на водата, която да охлажда нагряваното място.

Всичко това си има добри и лоши страни.

Моят съвет е въобще да не се занимаваш да гориш водород в помещението което си освен в някакъв частен случай където винаги можеш да имаш пилотен пламък и комин.

Ако искаш да използваш само водород за отопление, тогава най- удачният вариант е с котле или някакво помещение отделено само за тази цел. Като трябва да уточним, че е хубаво да има комин и също така някакви датчици които да следят за наличието на пламък например, ако изгасне да гасят тока...

Идеята ми харесва иначе. Ако ми пуснеш мухата за нещо което да мога да експериментирам с водород за отопление бих пробвал. И аз съм на такъв чалъм, че зимата ще си подсмърчам на вилата  ;)

Лично аз съм се замислял за печка на дърва с добавка на вода или водна пара. За съжаление дървата също ги купуваш, но имам едно циганско чудо, което мога да пожертвам. ВЪобще печка с водна риза и различни добавки- вода, водород, масло ако щеш или добавка от трите има някакви перспективи.

ПС: от София ли си?

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Re: Моите резултати (електролиза) - I етап
« Отговор #24 -: Август 04, 2008, 06:35:32 pm »
Според мен,ако се подава постоянно чист електролит,ефективността ще се повиши доста. С твоята конструкция трябва да измислиш нещо като обърната фуния отдолу,и да подаваш гравитачно. Излизащия газ ще завърти водата. Допълнителния резервоар е някаква яка пластмасова туба,от дъното маркуч до дъното на електролизера,а от изхода на електролизера-до средата на тубата,малко под нивото на електролита. На входа,и на изхода-магнити. Казват 20 пъти над Фарадей....

Извинявай за глупавия въпрос, но ще трябва малко да ме светнеш точно за тази циркулация.. :(

Ще видя и за магнити близките дни...        ето какво имам предвид,идеята ми е подобна....                                                                                                                                                                                               

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Re: Моите резултати (електролиза) - I етап
« Отговор #25 -: Август 04, 2008, 07:00:18 pm »
Нещо на този принцип,разликата е в използването на 6 или 7 последователно захранени клетки,изходящите отвори се обединяват в 1 тръба(маркуч),както и захранващите. Магнитите са на обединените вход и изход,където минава електролита. Помпата спомага за бързото отделяне на HHO от електролита,и от тръбите... Идеята е постоянно да има чист електролит,който минава през магнитно поле и електрическо поле. В нета гледах клип на същия принцип,с една клетка,която беше със 6 тръби като на Джо. С 6 единични клетки ще е по-добър резултата

disela

  • Гост
Re: Моите резултати (електролиза) - I етап
« Отговор #26 -: Август 04, 2008, 07:26:34 pm »
Ще започна с количеството газ и изразходваната вода.

От 1 грам вода можеш да получиш 1,23 литра водород и около 0.68 (може да греша) кислород. Т.е. около 2 литра газ. Т.е. при моя случай - 1 литър в минута (което е малко) имаме изразходени около 0,5 грама вода.

При 60 литра (1 час при тези условия) се получават 30 грама. Сам можеш да сметнеш колко ще изразходи за 1 денонощие.

Не трябва да се притесняваш от разхода на водата, защото лесно ще се добави разширителен съд, който да долива свежа вода (когато тя се преобразува на водород и кислород се долива само дестилирана вода).

--------

Сега за отоплението- лично аз доста трудно бих се навил да пусна открит водороден пламък директно в стаята си. Т.е. мислил съм за горелка за котле, или евентуално водородът като обогатител за печка на дърва например. Имай предвид, че дори 2-3 кубически сантиметра водород гърмят със сила колкото пиратка. Не искам да си представям какво ще се получи ако гръмне повече.

Затова замерванията се правят с 0.5 л шишенце, за безопасност. Въпреки че и то бая ще те проглуши.

---

Според мен е най- удачно да се използва 1 или повече дюзи със стандартното налягане от електролизера (без вакуум помпи или други подобни). Газта се извежда към горелките където се разрежда пламъкът по някакъв начин така че да не ти продупчи котлето.

Друг човек от форума предложи система с бърза циркулация на въздух по тръби или вода също, просто да има скорост на водата, която да охлажда нагряваното място.

Всичко това си има добри и лоши страни.

Моят съвет е въобще да не се занимаваш да гориш водород в помещението което си освен в някакъв частен случай където винаги можеш да имаш пилотен пламък и комин.

Ако искаш да използваш само водород за отопление, тогава най- удачният вариант е с котле или някакво помещение отделено само за тази цел. Като трябва да уточним, че е хубаво да има комин и също така някакви датчици които да следят за наличието на пламък например, ако изгасне да гасят тока...

Идеята ми харесва иначе. Ако ми пуснеш мухата за нещо което да мога да експериментирам с водород за отопление бих пробвал. И аз съм на такъв чалъм, че зимата ще си подсмърчам на вилата  ;)

Лично аз съм се замислял за печка на дърва с добавка на вода или водна пара. За съжаление дървата също ги купуваш, но имам едно циганско чудо, което мога да пожертвам. ВЪобще печка с водна риза и различни добавки- вода, водород, масло ако щеш или добавка от трите има някакви перспективи.

ПС: от София ли си?

От Ботевград съм

Знаеш че, в печките има огнеупорни плочи - те са с тази цел, да не изгаря ламарината  и също така като се нагреят достатъчно държът топлина, та идеята е водната риза там където ще я нагряваме да се поставят такива плочи и дюзите примерно нагряват плочите, а плочите ризата. И тук си го има риска както и при "духалката", ако изгасне пламъкът, за това може да се сложи някъкъв терморегулатор - и ако падне под еди колко си градуси, както казваш ти - да гаси тока, или направо може, да гаси тока и в същото време да активира клапан който е преди дюзите, за да сведем до минимум изтичането на газа от системата.

Да те попитам ти пробвал ли си да запалиш горелка от твоят електролизер, ако да, как е, гори ли равномерно, гасне ли ? Също така как стой въпросът с консумацията на ток ? Примерно за 24 часа ?
1 литър газ на минута - казваш малко, не съм запознат газовите котлони (Пропан Бутан) колко изгарят за минута (но е по малко от литър 100 %), но ми се струва че 4 тела от газов котлон както и да го гледаме, може и по бавно но ще загреят една водна риза 15 литра, която пък е достатъчна за два радиатора (за пример давам тела от газов котлон), може и дюзи да се използват и пак си мисля че неможе да изгорят литър газ за 1 минута. Трябва и да се помисли за оставъщия газ, ако примерно имаме електролизер който произвежда 1 литър газ за минута, а дюзите изгарят 900 милилитра за минута, остават 100 милилитра - 1, 2 ,3 ,4 ,5 , 10 , 20 минути и БУММММ :D


sheki

  • Гост
Re: Моите резултати (електролиза) - I етап
« Отговор #27 -: Август 04, 2008, 08:25:21 pm »
за отопление по - добре се насочи към кавитационните топлогенератори или към изобретението на Питър Дейви

disela

  • Гост
Re: Моите резултати (електролиза) - I етап
« Отговор #28 -: Август 04, 2008, 08:58:33 pm »
Сегашният вариянт с електролизер по ми харесва  ;) ;) :D ;D

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Моите резултати (електролиза) - I етап
« Отговор #29 -: Август 04, 2008, 10:40:42 pm »
Като че ли водород + водна пара в печка за дърва- самостоятелно или като добавка за дърветата...

Разходът- той зависи от волтажа най- вече и електролита и температурата на електролита...

Преди пробвах да ползвам една горелка.- Резултатът беше гръмнало пластмасово шише, 30 минути не чуваш с едното ухо, а иглата беше излетяла някъде из стаята ;) Тогавашния електролиер (ако може да се нарече така) правеше около 50 мл газ на минута ;)

С този още не съм пробвал.