Алтернативни енергоизточници > Вашите експерименти

Теория и експерименти на mi68

<< < (27/36) > >>

mi68:
Някой теоретични бележки:
Ако едно тяло с маса m се движи постъпателно и кръгообразно, то пълната енергия е сума от постъпателното и въртеливодвижение:
Екин=0,5.m.v2+0,5.I.w2
I-инерчен момент - I=m.r2
m-маса
v-скорост
r- радиус
w-ъглова скорост

Затова на снаряда се дава въртеливо движение - за да има по-голяма пробивна сила т.е. сумарна  кинетична енергия. I играе роля на маса при аналогия с постъпателно движение.
При  намаляване на инерчния момент с n пъти то кинетичната енергия се увеличава n пъти.
Екин2=n.Екин1
Това се вижда от формулата като се намали радиуса квадратично т.е. центростремително движение в часност спираловидно. Тази енергия не е даром, а е за сметка на преодоляване на центробежните сили.

При електрическа верига с теслова бифилярка се получава резонанс, при увеличаване на амлитудата (енергията), от формулата се вижда увеличение на ъгловата честота.  Тази увеличена честота в допълнителна бобина ще предизвика увеличено напрежение (закон за електромагнитна индукция), при серийно свързване получава самовъзбуждане (положителна обратна връзка). Работата се свежда до пратическа настройка на ситемата и намиране на стационарен режим.

vitan:

--- Цитат на: mi68 в Април 11, 2010, 07:51:59 pm ---Затова на снаряда се дава въртеливо движение - за да има по-голяма пробивна сила ....
--- Край на цитат ---

Ако снаряда или куршума не придобие И въртеливо движение, той няма да стигне до никъде - ще се "мята" хаотично по пътя си. Няма ИДЕАЛНО симетрични боеприпаси. Нито пък цеви.

mi68:
Проведох практични експерименти с теслова бифилярка и обикновенна индуктивност. При правилно включване (синфазно) имаме допълнително усилване, което подвърждава виждането ми за клетачна (квантова) структура на полето. Като резултат стигнах до извода ,че трябва по висока индуктивност (бобиното ми е само с  три навивки и с нищожна индуктивност- мерена е индуктивността по резонансен път на 2мХц). Продължавам с проблема да го изследвам. Имам виждането, че центробежните сили се преобразуват в качество т.е. честота. Това качество трябва да се превърне в количество (свободна енергия) чрез обикновенна бобина.

mi68:
Проведох някой елементарни опити със самовъзбуждане но за сега резултата е нулев. От опита се установи много малък коефициент на усилване и генератора не тръгва. Трябва да се увеличи индуктивността за по високо напрежение, като решение ще ползвам стомамен проводник, опитно ще видя дали преложението работи. Въз основа на опита стигнах до следните теоритични размишления. Имаме две скорости тангенциална и радиална.
-радиалната скорост  отговаря за заряда или за масата - цетрална сила
-тангенциална скорост  отговаря на индуктивността или масата - не централна (полюсна) сила
трите величини индукнивност, заряд и маса са взаимно свързани и ги разглеждам като правоъгълна кординатна система.
 
Ако ротираме твърдо тяло то се изменя тангенциалната скорост, а радиалната е нула (тялото не се разпада) , тази скорост се явява като цетробежна сила и наелектрезирва тялото. Обратно при цетростремително (радиално) движение се повишава тангенциалната скорост, при ток се увеличава скоростта на тока, това е адекватно на повишено напрежение.
Като резултат двете скорости са еднакви и изменението на едната скорост води до изменение и на другата. Най-лесно е изменение на тангенциалната скорост при въртене, въпросът е на сполучливи решения.

mi68:
 Разгледам теоретични аспекти на явлението което се получава усилване впоследствие генератор. При механично движение имаме S=V.t  където: S e път; V e скорост; t e време; Ако една е константа то другите величини са променливи и имаме три случея:
-t-const   променливи S и V  нютонова механика
-V-const  променливи S и t  айщайнова механика
-S-const  променливи V и t  нова механика на, която се гради генератора
Последното схващане адаптирам към криволинейни движения (въртене)-пътя е константа; за бобина дължината на проводника е константа. Променливи са времето и скоростта на движение на тока. При променлив ток времето е еквивалентно на периода и по-лесно е да се ползва честотата. Най-голямо изменението на честотата е ако се движим противоположно, друг случей е ако имаме относителен покой спрямо явлението, естествено е при еднакви скорости честотата е 0.
Извесна е връзката между линейната (тангенциалната) и ъгловата (радиалната) скорост , а именно линейно зависи от радиуса. При центростремително движение имаме увеличение на тангенциалната скорост за сметка на цетробежните сили. Щом имаме усилване(преобразуване) може да се направи генератор. Стигнах до заключението, съотношението на вътрешния и външния диаметър (радиус) трябва да е минимум 9 за по-лесно смятане10 ,защото е квадратична зависимостта.
Сега по темата с честотата, тъй като при бифилярка тип Тесла имаме изменение на честотата то за сега експериментирам с индуктивност т.е.  относителен покой като варянт не съм пробвал две противоположни бифилярки.

 

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия