Автор Тема: Stanley Meyer transformator  (Прочетена 33613 пъти)

Неактивен vlindos

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 192
  • In the chaos I order
Re: Stanley Meyer transformator
« Отговор #15 -: Юни 12, 2008, 06:57:38 pm »
Импусният не е променлив ток в нашия случай.

Не стават ясни няколко неща.

1. Каква вода използваш.
2. Има ли електролит във водата.
3. Какво е напрежението за 1 клетка (1 клетка е между 2 пластини, т.е. броя на плочите минус 1)

Ако ползваш само дестилирана вода без калиева основа за електролит няма да се получи..
Не се знае коя схема използваш.
1. Дестилирана - направо от бензиностанцията  ;D. С компютърно захранване под 250 W излиза  водород ...
2. ... без електролит
3. Ами 12 волта - не ми се отдава да го увелича :(

Да взема да сложа сол :) че ми се намира... Серизно... би трябвало да пуши без да му давам дрога бе ?
Ползвам схемата на Stanley Meyer ;) Която май не се различава много от Bob Boyce и тази na Altium (поне от това което си спомням).
« Последна редакция: Юни 12, 2008, 06:59:23 pm от vlindos »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Stanley Meyer transformator
« Отговор #16 -: Юни 12, 2008, 07:01:46 pm »
За силова електролиза подходящо напрежение е около 2 волта, но не повече от 2,5 волта, защото иначе загубите са под формата на топлина.

Сложи електролит- калиева или натриева основа - KaOH или NaOH - продават се във фирма Валерус (до ТУ). Струват 4 лв за кило.

Внимавай като смесваш водата със основата, защото реакцията е бурна. Не пипай основата и си пази очите.

12 волта са подходящи за 6 клетки- т.е. между 6 и 8 пластини максимум.

Успех!

Неактивен vlindos

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 192
  • In the chaos I order
Re: Stanley Meyer transformator
« Отговор #17 -: Юни 12, 2008, 07:50:42 pm »
За силова електролиза подходящо напрежение е около 2 волта, но не повече от 2,5 волта, защото иначе загубите са под формата на топлина.

Сложи електролит- калиева или натриева основа - KaOH или NaOH - продават се във фирма Валерус (до ТУ). Струват 4 лв за кило.

Внимавай като смесваш водата със основата, защото реакцията е бурна. Не пипай основата и си пази очите.

12 волта са подходящи за 6 клетки- т.е. между 6 и 8 пластини максимум.

Успех!
Чеки чеки малко.
Туй за правият ток сигурно си прав ама идеята ми е за ток-влак-експрес на Meyer. То там даже идеята е уж много много голямо напрежение >>800 Волта. А и не беше ли големия ток който топли водата вместо да я електолизира, за сметка на волтажа ?

Колкото за пластините при мене е с тръби, че по лесно... И е една - че нямам уплатнения...
Абе въобще манджа.
Но да се върнем на въпроса.
Как да го изправя тоя леко накривен ток (импулсите). С какво - че да му дойде акъл в главицата тъпа ?
Те (импулсите) нали са си прав ток, а според Тони от променлевия ток неще да става електролиза.
« Последна редакция: Юни 12, 2008, 08:29:25 pm от vlindos »

Тони

  • Гост
Re: Stanley Meyer transformator
« Отговор #18 -: Юни 13, 2008, 10:19:56 am »
 Задължително прав ток. Схемата с двата таймлера 555 също дава прав ток, пакети от инпулси. Пакетите служат при увеличаване на тока водата да не загрява. Тук проблема е при получаване на резонанс между клетката /електролитен кондензатор/ и дросела, като се варира в честотата или индуктивноста. Електролита си изменя параметрите и резонанса пропада. Не можах да накарам клетката стабино да работи и се отказах от тази схема. Вече
писах, пробвайте с трансформатор на Тесла газопроизводството е видимо поне 3 пъти по голямо. Ток с много висока честота и интересното е, водата не загрява. Не мога да си обесня за сега защо. И без никакъв електролит, дейонизирана вода само.

Неактивен vlindos

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 192
  • In the chaos I order
Re: Stanley Meyer transformator
« Отговор #19 -: Юни 13, 2008, 11:13:50 am »
Задължително прав ток. Схемата с двата таймлера 555 също дава прав ток, пакети от инпулси. Пакетите служат при увеличаване на тока водата да не загрява. Тук проблема е при получаване на резонанс между клетката /електролитен кондензатор/ и дросела, като се варира в честотата или индуктивноста. Електролита си изменя параметрите и резонанса пропада. Не можах да накарам клетката стабино да работи и се отказах от тази схема. Вече
писах, пробвайте с трансформатор на Тесла газопроизводството е видимо поне 3 пъти по голямо. Ток с много висока честота и интересното е, водата не загрява. Не мога да си обесня за сега защо. И без никакъв електролит, дейонизирана вода само.
Хубаво де - ама ми беше интерестно що при мене не тече ток въобще след транзистора... Можеш ли да приложиш снимки на осцилоскопа за изхода на твоята платка с 2х555 ? Използваш ли нещо въобще след платката или тя е вързана към клетката директно.

За трансформатора на Тесла - ОК, ама:
 1. според форумци от другите чужди форуми - самите те успяват да направят клетката със схемите на Stanley MEyer да произвежда 2х 3х пъти по Фарадей. А самия Meyer говори за 20х пъти повече газопроизводство.
 2. другото е че тоя траф е голям и труден за направа и употреба - все пак (поне моята) идея е да се употребява това в кола.
 3. Не съм запознат трансформатора на Тесла, но говориш за голяма честота - колко голяма ? За резонанс на водата мисля че говорим за честоти от около 2 - 50 Khz (линк: http://www.geocities.com/ResearchTriangle/2888/freq6.html). При Mayer обаче идеята не мисля, че е резонанс, по скоро стресиране на водните връзки с този влак, може би бъркам.
 4. Говориш за увеличаване на ток при 2х555. Колко ток ти хабеше клетката ?


Поздрави!
« Последна редакция: Юни 13, 2008, 12:15:37 pm от vlindos »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Stanley Meyer transformator
« Отговор #20 -: Юни 14, 2008, 04:09:18 am »
Здрасти!

Веднъж говорим за резонансна честота на LRC трептящ кръг и после за резонансна честота на водата между 40 и 45 килохерца. Схемата на altium е чудесна в случая.

Транзистора- ако след мосфета не тече ток (тези са Н-канални транзистори, т.е. връзват се на минуса и по този начин се осъществява честотата- прекъсва нулата) тогава помисли за изгорял мосфет (доколкото знам може лесно да се гръмне с поялника при запояването - gate-а е чувсвителен).

Коя схема ползваш?

Тони

  • Гост
Re: Stanley Meyer transformator
« Отговор #21 -: Юни 14, 2008, 10:23:17 am »
 Схемата с 555 работи. Тока при мен е 17-20А. На осцилоскопа се виждат почти правоъгални
пакети носеща честота и в тях високочестотни инпулси, примерно названи работна честота.
Но при прав ток и захранване от схемата не виждам някаква съществена разлика. При добавяне на дросел и проба за дполучаване на резонанс тока намалява а газопроизводството
е почти същото. При разлагане на водата се консумира енергия и тя е електичество. При променлив ток водните молейкули трептят и голяма част от приложената ел. енергия отива за загуби в топлинна. Същия ефект се получава и при подаване на голям ток, около електрода се получава бариера от молейкули с голяма плътност. Идеята на пулсиращото захранване е точно тази, да се разхлабва тази блокада около електрода. Трансформатора на Тесла не е сложен или голям, две намотки навити една върху друга без магнитопровод. С него могат да се генерират доста високи свръх високочестотни напрежения и токове. Тук има да се експериментира много, интересно ми е ако клетката се постави в такова високочестотно поле
с голям интензитет и се подаде захранване от схемата с 555. 

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Stanley Meyer transformator
« Отговор #22 -: Юни 14, 2008, 12:08:46 pm »
Но при прав ток и захранване от схемата не виждам някаква съществена разлика.

Хм, пуснал си прав ток и отделно пулсиращ? Това точно е идеята, еднакви напрежения ли използваш?

Интересно ще е да се пробва веднъж постоянен малък ток (1А например) и пулсиращо напрежение на киловолти (с автомобилна бобина).

Тони

  • Гост
Re: Stanley Meyer transformator
« Отговор #23 -: Юни 15, 2008, 07:08:22 am »
 Грешно съм разбран. Експеримент още не съм правил. А идеята ми беше, да се постави клетката в силно пулсиращо /високочестотно/ поле. А на пластините се подава право напрежени.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Stanley Meyer transformator
« Отговор #24 -: Юни 15, 2008, 11:00:16 am »
Грешно съм разбран. Експеримент още не съм правил. А идеята ми беше, да се постави клетката в силно пулсиращо /високочестотно/ поле. А на пластините се подава право напрежени.

Ясно. Помислих си, че вече си го пробвал и че не е имало ефект.

В един от разговорите ми с altium обсъждахме възможните ефекти от това нещо.

Правото напрежение с малък ток може да задържи водната молекула разкрачена, докато пулсиращото ударно да я разбива и от там повишение на ефективността. Ефектът ще се дължи на това, че няма да има пад до нулата така, както ако е само при пулсиращо напрежение. Другф е въпосът какви ще са характеристиките на двете електрически вериги и как точно ще се експериментира.

Неактивен vlindos

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 192
  • In the chaos I order
Re: Stanley Meyer transformator
« Отговор #25 -: Юни 16, 2008, 11:16:39 am »
vlindos, схемата ти Е ГРЕШНА.
Не знам за кой път вече ти го казвам. Защо се учудваш от лошия резултат?


А сега по темата:
При мен производството е пряко зависимо от наложения ток. Регулирам го с MARK-SPACE коефициента.
Дотук ясно ама друго е интерестното. Имам по-производство с чешмяна вода отколкото с дестилирана (предполагам защотоо е хлорирана). Няколко пъти слагах сол - производството расте до определена степен. Със солта излиза сума ти кафява слуз предполагам вътре солта и ток са реагирали с мръсотията. Слузта излиза до известно време след което намяла до изчезване. Друго интересно е че след 15 мин работа при ток над 15 Ам тръбите бяха абсолютно студени.

Кажете как мерите производството вие. Мислех си за някакъв дебитомер ама ако съдя по цените на дебитомер за колата ще е скъпа инвестиция, така че дайте някакви идеи.

За трафа: така и не успях да подкарам траф-а както трябва. Загравя загравя и консумира ток :)) явно не сам го направил как трябва. След него въпреки сложения диод обаче имаше обратен волтаж така и не разбрах защо става така.
За полевака (IRFP250N) мисля, че е наред защото след като го смених пак дава същите резултати на осцилоскопа, на симулацията обаче кривите са други и все още ме съмнява. Вие кажете как трябва да е. Приложил съм снимки за това което казвам.
« Последна редакция: Юни 17, 2008, 03:32:33 pm от altium »

Неактивен jantar

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 169
Re: Stanley Meyer transformator
« Отговор #26 -: Юни 16, 2008, 12:15:56 pm »
Смени диода 1N4007 с бърз, нещо от типа BYV27-200
 :)

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Stanley Meyer transformator
« Отговор #27 -: Юни 16, 2008, 12:52:40 pm »
Производството се мери в литри за минута.

Слагаш кофа, едно шише поапяш в нея и обръщаш с гърлото надолу. Повдигаш го плавно докаго във водата остане само гърлото му.

След това взимаш маркуча от електролизера и го слагаш в гърлото на шишето. Нахлулият газ ще измести водата. Сметни за колко време пълниш 0,5л шише. Недей да слагаш повече от 0,5 защото ако гръмне ще те стресне (най- малкото). Ти сам знаеш колко силно пукат дребните мехурчета, камо ли за 0,5 литра ;)

Неактивен vlindos

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 192
  • In the chaos I order
Re: Stanley Meyer transformator
« Отговор #28 -: Юни 16, 2008, 01:06:40 pm »
Смени диода 1N4007 с бърз, нещо от типа BYV27-200
 :)

пробвах с BYV26E... същите резултати

Производството се мери в литри за минута.

Слагаш кофа, едно шише поапяш в нея и обръщаш с гърлото надолу. Повдигаш го плавно докаго във водата остане само гърлото му.

След това взимаш маркуча от електролизера и го слагаш в гърлото на шишето. Нахлулият газ ще измести водата. Сметни за колко време пълниш 0,5л шише. Недей да слагаш повече от 0,5 защото ако гръмне ще те стресне (най- малкото). Ти сам знаеш колко силно пукат дребните мехурчета, камо ли за 0,5 литра ;)
Верно е. ;)
Благодаря за съвета.
« Последна редакция: Юни 16, 2008, 02:06:07 pm от vlindos »

Неактивен jantar

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 169
Re: Stanley Meyer transformator
« Отговор #29 -: Юни 17, 2008, 08:49:29 am »
А така наречения VIRTUAL_DIODE и той трябва да е същия.