Автор Тема: Жива вода  (Прочетена 196786 пъти)

angelmr

  • Гост
Re: Жива вода
« Отговор #135 -: Юни 17, 2013, 12:24:04 pm »
Кои точно показатели на водата се променят и как е извършен анализа доказващ тази промяна?
По желание бих повторил въпросните анализи, както и няколко други, напълно безплатно. Естествено без протокол от акредитирана лаборатория, за протокола трябва входящ номер, а след това няма как да минат безплатно нещата. Не само във нашата лаборатория, във всяка е така. Но ако аз ги направя, без да се минава по официалните канали, анализите ще са безплатни и резултатите ще бъдат публикувани тук във форума. А по въпроса, колко биха били достоверни резултатите без протокол от акредитирана лаборатория, специално при нас аз съм човека, който казва на нашите лаборанти какво да правят, когато имат проблем с някакъв анализ. Така че спокойно мога да предоставя резултати и извън обхвата на акредитация.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Жива вода
« Отговор #136 -: Юни 17, 2013, 07:29:50 pm »
Колега,
няма никакъв проблем да ти пратя по куриер и двете неща - оздравителната кутия "ОК" и активатора "Извор". Тествай колкото и по каквито показатели можеш - вярвам, че ще е от полза на всички. Тези които са дадени в таблиците на лабораторията ги изисках аз, понеже предварително знаех, че ще се променят. Бяхме проверили с наша аматьорска техника водни проби с най-различно време на престояване над двете кутийки и беше ясно как приблизително влияе полето. Много ми се искаше редокс потенциал /ORP/ както и генотоксичност, повърхностно напрежение и т.н. но в конкретната местна лаборатория не извършвали такива анализи поради липса на техника. Затова измериха само тези три показателя - РН, електропроводимост и твърдост.

Идеята ми поначало беше да се направи български продукт, лесен за пренасяне и употреба, по-евтин и същевременно с  по-добри качества от вносните такива - бутилка Флашка, турмалинови чаши и т.н. В тези сайтове пише доста глупости за квантовото поле и прочее, а става дума просто за структуриране на водата в процеса на насищането й с позитивна жизнена енергия. Линкове:
http://www.flashka.bg/
http://olele.bg/vmchk/%D1%82%D1%83%D1%80%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D1%87%D0%B0%D1%88%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%B6%D0%B8%D0%B2%D0%B0-%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%B0.html

Ако може да се направят някакви по-обстойни анализи, ще се радвам да разбера кое още може да се промени при активацията на водните проби чрез просто престояване над двете ми устройства. Вероятно ще е интересно да се наблюдават и физиономиите на стандартните химици при излизане на данните - поне аз се забавлявах искрено на тази на химичката в лабораторията  ;D

Поздрави

ПП
Колега, ако си съгласен да се заемеш с такива тестове - дай на лични имена, телефон и адрес на някой офис на Еконт да ти пратя двете ми изделия.
 
« Последна редакция: Юни 17, 2013, 07:54:43 pm от Maistora52 »

angelmr

  • Гост
Re: Жива вода
« Отговор #137 -: Юни 21, 2013, 10:01:27 am »
На ЛС пращам координатите, но две седмици няма да съм в института, така че след втората седмица на юли ще мога да направя нещо.
От няколко дни мисля какви анализи мога да направя с наличните ресурси. Най-голямата ни сила са спектралните измервания. Но това едва ли ще ти помогне, освен ако нямаш някакви идеи за детоксикация от тежки метали, но тогава ще трябва да седнем и да измислим по-сложна експериментална постановка (което обаче за мен лично би било по-интересно). Това което мога веднага да направя е да направя сравнителен анализ на абсорбционния спектър в ултравиолетовата и видимата област. Естествено и pH но това не виждам смисъл да се мери. Вискозитета е лесен за мерене, но повръхностно напрежение точно в момента не знам как да измеря с наличната апаратура. Редокс потенциал не използваме като показател, но мога да измеря радикалоулаваща способност, което е сходен параметър. Генотоксичност е показател извън обхвата на химията и макар да се сещам за едно или две неща, които мога да направя, тук ресурсите са в микробиологичната лаборатория, а и с микробиология съм се занимавал като ученик, след това минах към химия, така че не мога да помогна. Твърдост естествено мога да измеря (съдържание на калций и магнезий), та ако искаш това може да бъде повторено много лесно. Останалите подробности може да уточним на ЛС.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Жива вода
« Отговор #138 -: Юни 21, 2013, 09:29:57 pm »
ОК, почвам да мисля по детоксикацията чрез дистанционно въздействие от следващото поколение активатори. Имам идея как, остава малко да се поработи и съответно тества. До две седмици мисля да съм готов с новия вариант на изделието /активатора "Извор"/, което се надявам да е с по-големи възможности от сегашните. Кутията ОК ще претърпи минимални изменения, защото е по-маломощна и кумулативният ефект от нововъведенията там ще е по-слаб. Естествено, ще пратя и двете.
Поздрави!
« Последна редакция: Юни 21, 2013, 09:33:41 pm от caduceus »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Жива вода
« Отговор #139 -: Юни 12, 2015, 11:38:02 am »
Малко нова информация относно ефекта от изделието ми Оздравителна кутия - Магнум /ОК-М/. Как се прави "жива" вода /по-точно живителна/ и какви са лабораторните изследвания за нея. Постът ми от днес със снимките, в тази страница от форума ми:
http://www.garaja.net/viewtopic.php?f=4&t=54&start=110
На предната страница в същата тема от линка може да видите изследвания на вода, престояла върху кутията ОК-М, направени в акредитирана лаборатория "Евротест - контрол" - София. Също така и някои черно-бели снимки на това, как мощно се променя аурата на сниман с Кирлеан-методика показалец или всички пръсти на ръката, при държане на ОК-М в дланта.
Още инфо за изделието може да намерите в сайта ми тук
http://jiznenost.com/
Предстои новата информация от доклада и актуализираното лабораторно изследване да се качат там, засега в тази страница са още налични старите изследвания в другата лаборатория Диагностика 7". Да се надяваме, че търсещите обективни данни ще са доволни  :)

Поздрави
Асен Асенов

GMG

  • Гост
Re: Жива вода
« Отговор #140 -: Юни 12, 2015, 12:18:43 pm »
      Тук се искат конкретни опити и доказателства Асене!
Не е само до рекламата! Това, че си излекувал майка си е твое твърдение!
Покажи предната история, като лекарски заключения.... разбираш, нали?
 Покажи документи и експертиза! ..... преди и след....
    Не се заяждам, искам факти!
Ако ме 'отсвириш', какво да си мисля?  Не съм сам просто  ;)

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Жива вода
« Отговор #141 -: Юни 12, 2015, 01:38:19 pm »
Дори не си погледнал линковете, нали?  :) Кой ти говори за лечение сега - пуснал съм достатъчно лабораторни данни и доклад на световно светило в областта, със снимки.
ЧЕТИ И ТОГАВА ПИШИ! А АКО НЯМАШ КАКВО ДА КАЖЕШ - ПРОСТО МЛЪКНИ, ТРОЛЕ.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Жива вода
« Отговор #142 -: Юни 12, 2015, 03:19:07 pm »
Аз не знам какво представлява фразата: " Покажи документи и експертиза!" в контекста на пишещия и то непосредствено СЛЕД КАТО СА ПУБЛИКУВАНИ тези документи и въпросната експертиза?

Може ли пояснение?

Колко повече "експертиза" и колко повече "документи" трябват?
Освен ако някой не обвинява Асен във фалшификация? Ако е така - да го каже направо, като мъж!


Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Жива вода
« Отговор #143 -: Юни 12, 2015, 06:07:14 pm »
atos
Благодаря ти за намесата, май ако не си ти - тия тролове ще ви опропастят форума съвсем  :)

Фалшификации естествено няма, вчера съм изнесъл публичен доклад за водните ми активатори /ОК-М и проточния "Извор"/на конференцията за планинската вода в Тетевен. Имаше сериозен интерес, включително от представител на чуждестранна компания. Кратка справка за събитието:
http://bnr.bg/post/100567761
Това стана по лична покана на професора, след като излязоха резултатите от тестовете в лабораторията му. Професорът ми каза, че досега са изследвали какви ли не уреди в центъра по медицинска биофизика, но не е виждал толкова силен и еднозначно доказан ефект досега. Ползвал е три различни метода за оценка и всичко се потвърждава.
Това го давам като инфо и за колегата angelmir който се интересуваше навремето от лабораторни изследвания на моята ОК-М.
Продължавам с нов дизайн на изделието, който ми е поръчан от партньорите ми в Холандия. При интерес от колегите тук, ще покажа крайното изделие като стане готово след няколко дни.
Поздрави!

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: Жива вода
« Отговор #145 -: Юни 14, 2015, 01:26:34 pm »
Тоя линк  нещо не е как трябва. Цъкам отваря някаква снимка и изчезва.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Жива вода
« Отговор #146 -: Юни 14, 2015, 08:46:10 pm »
Имаше период в който се добавяха още снимки от журналиста, автор на статията и тогава ставаше така. Сега е ОК, може да видиш пак Статията далеч не е пълна, но не може всичко да се събере в кратък текст като този.
Поздрави

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Жива вода
« Отговор #147 -: Юни 15, 2015, 09:23:04 am »
ОК, няма да пиша по темата щом ви дразни. Щях да ви покажа още нещо, което след една-две години ще се вгражда вероятно във повечето филтърни кани за вода и проточни филтърни системи - но щом е популизъм... Статията я пуснах за да се види и нещо много важно - връзката между количеството изпита вода, степента на хидратиране на тялото и болката от повечето заболявания. Това е доказано с хиляди опити и пациенти от д-р Ф. Батманжелидж, но не се споменава качеството на водата. Защото когато е нискокачествена и лишена от жизненост - такава каквато тече от водопровода, тя просто не се усвоява правилно от организма и вместо да ви дава енергия, взема готова от него. Процесът е свързан с повърхностното напрежение и др фактори, изследвани и от Х. Коанда и особено от д-р Патрик Фланаган по повод водата от долината Хунза в днешен Пакистан, където няма починал човек под 100 години и живеят средно по 110-120 г.
Щом това не е важно за вас, желая ви успех с глупостите с които се занимавате.
Със здраве
 

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: Жива вода
« Отговор #148 -: Юни 15, 2015, 11:39:34 am »
Искаме повече информация-звучи много интересно! 8)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Жива вода
« Отговор #149 -: Юни 15, 2015, 11:40:58 am »
caduceus, не се засягай.
Много форумци се интересуват от изследванията в тази насока, както и от твоите разработки.
Който няма интереси в тази насока, да не влиза в темата и да не чете/пише.
За тези, които са по-наясно с нещата, стигат изложените от теб резултати и експертизи, вестникарските статии са за "другите", и от тях няма смисъл:)