Автор Тема: Жива вода  (Прочетена 196809 пъти)

krasinet

  • Гост
Re: Жива вода
« Отговор #120 -: Май 12, 2012, 08:09:32 am »
http://www.bio-produkti.com
Ето на тази кана попаднах аз преди два дена. :) Видяхме я с един приятел какво представлява, интересното е, че единият електрод (на мъртвата вода ) е стоманен, а другият е титанов. За пропусклива преграда се ползва негледжосана каолинова каничка, която за моя радост се продава и отделно за 10 лв.
Въпросът ми е дали наистина според вас при такава конструкция на активатора няма отделяне на метални йони в живата вода или ако има дали е пренебрежимо малко. На сайта естествено твърдят че именно чрез титановия електрод са решили проблема.
Докато умувахме с моя човек по темата той ми подхвърли и друга идея: Въгленови (коксови електроди).
Това пробвано ли е и има ли нежелателни ефекти при такова изпълнение? ( говорим за електроди от чист кокс за високи температури , без примеси от парафин например). До няколко дни са ми обешали електроди от дъгова лампа (старите театрални прожектори), те дали ще са подходящи?

Това е китайска пластмасова кана от 2-3 лева + адаптора и електродите , става кана за жива и мъртва вода .   :)

Неактивен sbk1

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 198
    • sgcar.hit.bg
Re: Жива вода
« Отговор #121 -: Май 12, 2012, 09:47:38 am »
http://www.youtube.com/watch?v=_Lf_ToE6L9Y
Титан и керамика, това използва в Русия. Ю. Рахманин.

Seeker

  • Гост
Re: Жива вода
« Отговор #122 -: Май 12, 2012, 10:22:08 am »
Аз ползвам графитни (коксови) електроди. Съществуват коксови Ф-та, използвани в леарството. От такъв материал се режат електроди с походяща форма. После се изваряват, за да се отмият прахоляците и изчистят порите. Първоначално водата е леко мътна в активатора, избистря се след 5-6 използване. За сепаратор ползвам торбичка от плътна памучна тъкан. 

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Жива вода
« Отговор #123 -: Май 12, 2012, 10:53:39 am »
krasinet
В банята оптимизаторът го слагам на гъвкавата връзка на душа, но махам няколко пръстенчета, за да е монтиран директно на вътрешното пластмасово маркуче. Така има по-пряк контакт. Вдига тонуса и има очевидна разлика във водата с която се къпеш, все едно пиеш ментов чай през кожата :) Това е мое лично усещане и не ангажирам никой. Ще цитирам и едно лично съобщение от клиент - колега с подобен опит, без да споменавам кой е /не съм го питал за разрешение все пак/:

Zaradi zimnite usloviq mi se naloji da svalq optimizatora. Ne iskah da go otka4a doakto iamshe kolovozi. Vmesto tova go izpolzvah v banqta na dush bateriqta. Naistina se useshtashe usezaem efekt. Kojata  q chustvah po meka, bqh po toniziran, unikalen efekt. Izpolzvah K1 po tozi na4in nqkolko meseca

Относно водата, не съм мерил алкална ли е след оптимизатора и т.н. За мен е важна степента на насищането и с оргон и на това се базират всички мои технологии. Имах и 1-2 оргонизиращи поставки за съд с вода навремето, но съм ги метнал някъде из гаража  :) Проточния метод е по-добър. Сега зареждам за пиене чрез други методи - Спърлинг рингове, Мировинг и др., а при водоактивиращите ми системи за напояване - чрез модифициран вариант на К1 и многоелементна решетка

Поздрави


Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Жива вода
« Отговор #124 -: Май 12, 2012, 11:52:55 am »
Не се заблуждавайте относно йоните. Винаги ще се отделят някакви йони. обикновено с вреден ефект Евентуално намален по един или друг начин. Не мога да не спомена обаче, е има лесен "не толкова ефтин обае" начин нещата да се обърнат в наша полза.
Ако поне единият електрод "или най добре и двата" се направи от сребро ефекта от водата е с пъти по силен.     

krasinet

  • Гост
Re: Жива вода
« Отговор #125 -: Май 14, 2012, 05:48:02 am »
Не се заблуждавайте относно йоните. Винаги ще се отделят някакви йони. обикновено с вреден ефект Евентуално намален по един или друг начин. Не мога да не спомена обаче, е има лесен "не толкова ефтин обае" начин нещата да се обърнат в наша полза.
Ако поне единият електрод "или най добре и двата" се направи от сребро ефекта от водата е с пъти по силен.     
:) Извинявай брат ама Ag+,H+ ще има в изобилие във мъртвата вода ама в живата това ще бъдат OH- .
Така че няма нужда от 2 сребърни електрода .

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Жива вода
« Отговор #126 -: Май 14, 2012, 10:48:10 am »
krasinet Напълно си прав принципно, но на практика поради неясни причини ефекта е по силен при два еднакви електрода. Иначе мъртвата вода получена по този начин се оказа изключително мощен антисептик и най безвредният познат консервант. Вече е изпробвано приложението му в козметични продукти

iavorski

  • Гост
Re: Жива вода
« Отговор #127 -: Юли 07, 2012, 10:16:04 am »
Здравейте, в търсенето на уред за жива вода попаднах на тази тема и исках да попитам защо ето този уред

http://www.samozdrav-bg.com/air_water.phtml

струва над 500 лева и има ли разлика между него и уредите ето тук:

http://www.bio-produkti.com/?gclid=COujmfzkhrECFUVc3wodwy_r_w

От коментарите ви разбирам че принципно устройството е просто като конструкция и ми се струва леко скъпичко предложението от първия линк.

Seeker

  • Гост
Re: Жива вода
« Отговор #128 -: Юли 07, 2012, 11:52:15 am »
Защо  цената е над  500лв? - Всеки влак си има пътници.
Принципна разлика в конструкциите няма. Може да има разлика само във вида на електродите, но за 500лв електродите сигурно са платинени.  Ако не те мързи можеш да редуцираш крайната сума на 20лв.

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Жива вода
« Отговор #129 -: Юли 07, 2012, 11:57:35 am »
Уреда на цена около 500лв. е руски и това е най-важната и приоритетна причина да е толкова скъп. Всички уреди на руснаците са изключително скъпи. Ремонтирал съм подобен уред преди няколко години.  Работи директно на 220  волта.  Водата се приготвя за около 7-10 минути. Има и сребърен електрод за приготвяне на сребърна вода, което също не е причина да е скъп защото наши активатори за сребърна вода струват от 59 до около 70 лв.  Разделителната преграда в руския активатор за жива и мъртва вода е от хартия която не се разпада (въпреки, че се деформира). 
   Българските кани за жива и мъртва вода  - нямат таймер за самоизключване след активиране но не е и необходим. Работят с адаптер така, че напрежението на изхода е безопасно в рамките на 25-40 волта. Произвежданите от мен кани са с адаптери на 9 волта или 12 волта а посредством умножител поставен в капака на каната напрежението се повишава съответно на 27 волта или 39-40волта. Времето на активирането на водата е 40-45 минути но не е проблем и с часове да се активира. Рн на водата стига един максимум от около РН-12 на живата вода и около 2,2 на мъртвата, който не може да се превиши а водата е идеална за каквото се употребява. Електродите са от неръждаема стомана 316L която е подходяща за електролизери и такива цели.

Руснаците предпочитат ако могат да продадат нещо на висока цена то да е висока а ние тук знаем за какво става дума, а при по -ниска цена клиентите са повече а също и печалбите защото се печели от оборота а не цената така, че всички да са доволни.  ;) 8)

Seeker

  • Гост
Re: Жива вода
« Отговор #130 -: Юли 08, 2012, 10:04:29 am »
Руснаците предпочитат ако могат да продадат нещо на висока цена то да е висока а ние тук знаем за какво става дума, а при по -ниска цена клиентите са повече а също и печалбите защото се печели от оборота а не цената така, че всички да са доволни. 
Такава е икономическата логика - Продавай на най-високата възможна цена. Това е търговска сделка, а не благотворителност или хоби. От оборот може да се печели само при  продажби над 100 000 бр. Но тук не е Китай. При общо население 7 милиона и потребители на изделието максимално 1000 бр.  едва ли може да се разчита на ниска  цена. А това всички да са доволни  е утопия от времето на Томас Мор. Има потребители които се нуждаят от нещо и търговци които продават нещо. При едните цената клони към 0, а при другите -> безкрайност.
Аз съм си направил активатор от буркан -3л с широко гърло, адаптор  220В/60В  , въгленови електроди и йоннопропускаща преграда от плътен памучен плат.  Обща цена на материалите 20-25лв. Оттам нагоре е труд и печалба.
 
« Последна редакция: Юли 08, 2012, 10:23:10 am от Seeker »

toto_nagamoto

  • Гост
Re: Жива вода
« Отговор #131 -: Юли 09, 2012, 07:46:06 pm »
Преди няколко дни ходихме на голям събор с жива музика на едно параклисче "свети Врач", колкото да запалим по една свещичка и да си налеем от извиращата в параклисчето естественна и уж чиста "жива вода" съвсем безплатно, та явно там поповете или ходжите не са чували, че могат да я продават тази "жива вода" за да печелят, как бихте коментирали това?

Неактивен Брадатия

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 111
  • Пол: Мъж
  • Мераклиите са повече от китайците!
Re: Жива вода
« Отговор #132 -: Юли 09, 2012, 07:53:06 pm »
Във връзка с горния пост да кажа, че и аз обичам да ходя по такива места и едното е Кръстова гора. Има един извор от камък - Извора на гълъбичката, та за тая вода казват, че е жива! Имам в къщи бидончета с вода от там, като едното е от преди 2 години. Няма дъх и утайки, както и вкусовите и качества са съвсем запазени. Според мен в този камък има някоя сребърна жилка и от там водата като минава се зарежда със сребърни йони. Именно това я запазва в добър вид. Не знам някой дали се е сещал да провери такива води, които са знаят от стари времена като жива вода, дали са заредени с някаква енергия или със някакви йони?

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Жива вода
« Отговор #133 -: Юли 09, 2012, 08:14:13 pm »

Не знам някой дали се е сещал да провери такива води, които са знаят от стари времена като жива вода, дали са заредени с някаква енергия или със някакви йони?
Аз съм проверявал. Работя с вода от много години, особено силна такава близо до мен съм установил, че има в Шипково. Само един от всички извори, по встрани от навалицата, не помня номера. Водата е близо до степен 10/10 и няма никакъв мирис както другите каптажи - на сяра и т.н., просто си е вкусна вода. Тръбите са доста къси /за съжаление стоманени/ и не се загубва зарядът и по пътя през тях.
Живата вода е просто силно наситена с позитивна од /оргонна/ енергия, а ако има както казваш и сребро в нея - съвсем добре.
Поздрави     

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Жива вода
« Отговор #134 -: Юни 15, 2013, 06:19:37 pm »
Колеги,
гледам, че темата не е активна отдавна. Реших да ви информирам за някои новости, за да ги чуете от мен, а не от някой който е изкривил информацията. Всичко естествено е практика, а не голи приказки и разсъждения  :)
Покрай естественото развитие на оптимизаторите ми във вече четири модела, разработих две изделия за получаване на жива вода по максимално лесен начин. Те бяха тествани в лаборатория за изследване на храни и води и съответно от няколко дни имам протоколи, показващи промяната на водата по три показателя. Основното обаче е, че 200 грамовите проби чешмяна вода в проста стъклена чаша променят драстично енергията си и оттам някои физикохимични показатели. По моята радиестезична скала за тези 35-40 минути обработка водата става със заряд 9,999.. /15 бр. деветки след запетаята/ от 10 възможни, подобна на току-що налята изворна по качествата си - видно и по вкуса и при просто пиене. Има и доста допълнителни положителни ефекти от пиенето и, както ще прочетете от темата във форума ми - естествено ако имате желание и търпение  :)
http://garaja.net/viewtopic.php?f=4&t=54&start=20

Поздрави