Автор Тема: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле  (Прочетена 670791 пъти)

koko5

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #675 -: Декември 30, 2013, 11:21:05 am »
Питай тези с големите рейтинги и празните приказки. Аз съм прост, вече с -8 и отивам към - 100 както прогнозирах успешно сутринта  ;D
Успех в откриването на топлата вода.
Всъщност очаквах компетентен отговор от теб или от някои от другите напреднали форумци.

Относно рейтинга - няма да ти помогна да стигнеш -100, даже напротив току що ти чукнах "+"(от -9 на -8).

Сега по темата...
(само да вметна че съм прочел около 50% от страниците преди да пиша).

Знам че феритния магнит е по-слаб от неодимовия, също знам че по-малко се влияе от топлината(-0,2%/ градус срещу -0,55%/градус при неодимовите). Но отваряйки вратичката на шкафа ми е необходима доста по-голяма сила(от тези 2.7 кг за които се говори в темата) когато към магнита са поставени двете пластинки...

И за финал...аз нямам за цел да постигам твоите резултати, най-малкото защото НЕ МОГА да работя с радиестезично махало, а както знаеш то е ключов елемент за постигане на успех - на моя език(електроинженер съм) все едно да се опитвам да поправя нещо без да имам мултицет и с налучкване да подменям частите една по една... 5-7% за мен са достатъчни като отправна точка евентуално за бъдещи експерименти или просто да се кефя на резултата.

Бъди жив и здрав и се надявам следващия път преди да пишеш да преброиш до 10  8)

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #676 -: Декември 30, 2013, 11:57:53 am »
Чудех се дали въобще и заслужава да отговарям на горните глупости, но може някой да няма цялата информация и да се заблуди. Затова като за последно /няма да пиша повече тук/ нека уточним:
1. Уважаеми Електрос. Ти си ми колега, направил си прибор на ток с цел икономия на гориво, който се опитваш да пуснеш на пазара. От тази гледна точка е съвсем разбираема агресията, с която ме нападаш. Само че: твоето изделие работи с ток и подлежи на повреди, ремонт и настройка от специалист - моето не; твоето за камиони струва 1500 лв без ДДС, моето в момента е 580 лв с ДДС и цената му вече отива още надолу поради усъвършенстване. Т.е. с цена над три пъти и недоказано в практиката изделие си извън пазара, затова подскачаш и ме обиждаш. Не се прави на психолог, това не ти отива - гледай си колите в автосервиза и работи над егото си - има нужда. Всеки е ценен с това което прави в ежедневието и не е нужно да се изхвърля с неща, от които няма понятие. Това е проклятието на българина - че е вечно най-осведомения и капацитет по всичко, а другите пасат трева. Не е така  :)
2. Ако не беше толкова подвластен на българския синдром да плюем по това което не разбираме, щях дори да ти помогна да си усъвършенстваш продукта, защото е като моите - за общото благо. Изяде си хляба. Не разбирате процеса с колегата ти, напипали ст нещо което работи - но като не знаете защо, затова не можете да го докарате до максимума. Така че - продължавайте да копаете златото с кирката - аз имам сателитни снимки на находището, георадар и минни машини  :). Да видим кое е по-добро. Пазарът не лъже.
3. Дал съм за свободно ползване, на всички желаещи, максимум информация от това до което съм достигнал по темата. Инвестирал съм време, пари и нерви за това - но го дадох, за да може всеки който малко от малко схване нещата, да си направи за колата си и да кара с оптимизиран двигател. Ти какво си дал??? Написал ли си нещо друго освен хвалби и колко добре ти работи прибора? Схема, доказан с лабораторни тестове принцип и т.н.? Не. Тогава не се обаждай и преписвай каквото можеш, защото ямата свърши. Повече няма да има.
4. Относно колегата с 4-те магнитчета за мебели. Тук нещата са типично български - дай да сложим на трабанта стикери от 1 лев, купени от панаира и той ще стане като Мерцедес  :) Ами няма как. Не става с два лева за ферити от мебелния магазин. И пак да обяснявам кое и как - все едно няма тема по въпроса, дето стана прекалено дълга вече за четене и трябва да се чисти. Който чел - чел, който разбрал - разбрал. За мързеливци и оставачи има специална паралелка, но аз не съм даскал там.
5. Уважаеми админи и модератори, моля да изтриете всичките ми близо 800 поста от форума. Ако не ви се занимава, аз ще си ги изтрия лично един по един. Явно информацията която давам с чисто и отворено сърце, не е ценна и никой няма нужда от нея. Благодаря на Майстора52 за доброто отношение и му желая успех. Може би, ако някой ден се видим на живо, ще помогна да направи работещ генератор с магнити, защото знам това -онова което явно му убягва. Другия вариант е да го направя сам или с помощта на колегите от моя форум, с които имаме вече няколко общи уникални продукта. Ще видим, работи се и по още два, немагнитни варианта. Като бонус - виж генератора на Уанг. Ако разбереш защо работи, ще тръгне и твоят.
6. Желая здраве и успехи на всички колеги, с които сме си писали в този форум или имат мои продукти. Можете да селедите развитието на това което правя с работещите практически колеги във форума ми www.garaja.net Ще видите интересни неща - сега е актуална камината с водно захранване, от която има няколко работещи варианта и колегите си топлят къщите с два-три пъти по-малко дърва. Разработката се базира на руската мембрана - чудо за печки, но е усъвършенствана с постоянн приток на вода и приборна регулация на процеса. Това е само едно от нещата, последното  :) 
7. Ако на някой все пак му трябвам лично, тел. ми е 0885 781469, пощата caduceus_bg@abv.bg , сайта  www.caduceusbg.com
Желая ви весело посрещане на Нова година.   

gguest

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #677 -: Декември 30, 2013, 01:39:54 pm »
Аз все пак се надявам някой да даде научно обяснение или поне достоверна хипотеза, че въздействието с магнитно поле има ефект върху въглеводороди. Оргони в науката НЯМА.
Една теория става научна, когато:
1.Може точно да опише ефектите, предмет на теорията;
2.Може да даде приемлива хипотеза, обясняваща ефектите;
3.ИМА МАТЕМАТИЧЕСКО ОПИСАНИЕ.
Обърнете внимание на това- третото. Без него всичко остава на ниво ХИПОТЕЗА. И не, че не може хипотезата да бъде вярна, но НЕ Е НАУЧНА.

Весело посрещане на Новата 2014-та година на всички.

п.с. Ако някой си мисли, че рейтинговите минуси или плюсове ми правят впечатление - лъже се.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 233
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #678 -: Декември 30, 2013, 02:24:56 pm »
Не е точно така. Свидетели сме на не един и два случая, когато се измисля формула, опитваща се да обясни нещо наблюдавано при опит.

elektros

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #679 -: Декември 30, 2013, 04:08:59 pm »
Значи потвърждаваме диагнозата, че егото е над всичко.....Аз не коментирам факти относно моето устройство, нито цени, защото темата не в раздел Купува-продава, не съм те обидил с НИЩО, което съм написал, напротив, обиждаш ти всички във форума  ( върни се и си прочети постовете)
Не може ти да ни учиш кое как става и защо става, не си толкова велик, за колкото те превъзнася твоя кръг.
За нашето устройство има протоколи от замерванията, всички резултати са налични и са в положителна посока, има заявка за патент, има и полезен модел, че можем да го произвеждаме.  Пазар има,  ако си мислиш, че цената е висока, значи стандарта ти е нисък...И последно, не че те интересува, само в САЩ в момента се тестват 12 устройства, резултатите са такива, че американския партньор вече е подал документи за регистрация и узаконяване....  И всичко това без ОРГОН........ Слънцето и без петлю изгрява.... ;D Хайде сега се разсърди на форума и си пиши в твоя! ;)

koko5

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #680 -: Декември 30, 2013, 05:15:40 pm »
gguest,

Аз онзи ден чух тази дума (оргон) за пръв път и то беше спомената в темата в която пиша за предварението при ДВГ. Почнах да се чудя какво е тва животно и какво общо има това с предварението. Е порових в гугъл и слава богу оказа се че нямам големи пропуски в познанията си по физика :)

Тъй като всички знаем за КПД на коляно мотовилковия механизъм и в частност на 4-тактовия бензинов двигател, 40+ % икономия ми дойде в повече(на места се говореше за 70%), което означава че двигателя практически би имал КПД 100% ако наистина не съществува енергията оргон.

Та така... реших и аз да сложа няколко магнита ей така за спорта. За съжаление се получи така, че ми се нахвърлиха... е няма значение... ще си остана непросветен  8)

електрос,
Наистина е редно да дадеш малко инфо за това устройство, което си направил - нямам предвид схеми или принципи, а просто някаква обобщена информация(ако я има публикувана, извинявам се). Така представено, твоето устройство изглежда в очите на останалите като Fuelshark и аналозите му.

elektros

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #681 -: Декември 30, 2013, 05:50:54 pm »
Колега коко5. ще ти обясня принципа на работа ;)
В нормалното си състояние  дизеловото гориво е изградено от различни видове въглеводороди, като в зависимост от местонахождението на добива, обработката и съхранението те са в различни пропорции.  Тези, които са с къси структури, при температурите и наляганият в ДВГ изгарят по-добре, защото  до по-голяма част от структурите достига кислород, а където има кислород, има горене.  В процентно отношение това гориво изгаря на 70- 75%, останалите въглеводороди не изгарят, защото са били като връзки на дълги въглеводородни вериги и също така в големи струпвания, подобно на гроздове.   Какво се случва при обработка с мощно импулсно поле? Въпреки, че горивото НЕ Е ЕЛЕКТРОПРОВОДИМО,  силата, която държи молекулите, е електрическа.  Когато мощен импулс  с определена честота премине през горивото (през горивопровода),  се получава същия ефект, както когато удариш с черната топка първия си удар на билярд...Заредените въглеводороди вече са самостоятелни, много по-добре се окисляват и изгарят. Ефекта не е дълготраен, някои от структирите се съединяват до няколко минути, а окончателния ефект изчезва напълно до 14 дена... Така или иначе секунди, след като е обработено, горивото вече е  в помпата и от там в дюзите.  Теоретично при перфектна обработка, ако горивото е изгаряло на 70%, може вече да изгори на 100%. На практика това никога не може да се получи, но ефективност до 90% е напълно постижима. Като краен ефект- намаляване на  параметъра димност от 400 до 800%, рязко  подобряване на динамиката в ниските обороти,  сваляне да долната граница на въртящия момент, т,е. възможност за движение при по-ниски обороти  на по-висока предавка, и последно икономия от средно 20% при равни условия на натоварване и управление.  Има замервания и спектрофотометрия, където ясно си личи физическа промяна на състава на горивото след обработка. 
При обработка с постоянни магнити има подреждане на въглеводородите според посоката на полето. Ефектите са същите, само че в пъти по-слаби.  Единствено субективно като малко по-слаб се усеща ефекта на динамика, икономията  е в рамките на измервателната грешка максимум 7%, димността е по-малко с 50-70%. При постоянни магнити има различни версии, с привличане или с отблъскване на магнитното поле.... И двете работят с почти еднакъв ефект.  Всичко е физика, електротехника и химия, няма шаманство.... ;)
« Последна редакция: Декември 30, 2013, 06:46:08 pm от elektros »

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 233
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #682 -: Декември 30, 2013, 10:41:47 pm »
...Какво се случва при обработка с мощно импулсно поле? Въпреки, че горивото НЕ Е ЕЛЕКТРОПРОВОДИМО,  силата, която държи молекулите, е електрическа.  Когато мощен импулс  с определена честота премине през горивото (през горивопровода),  се получава същия ефект, както когато удариш с черната топка първия си удар на билярд...Заредените въглеводороди вече са самостоятелни, много по-добре се окисляват и изгарят.
...
Задавам простия въпрос: Имам бидон с мазут (тежки въглеводороди), загрят до температура да може да циркулира. Пускам го да циркулира през някаква кутийка, където го удрят разни електромагнитни импулси. Наблягам на БЕЗ ДА ДОПУСКАМ ДА СЕ ЗАГРЯВА над това което съм го загрял. Ако трябва - ще го охлаждам допълнително.
Означава ли че след няколко минути "бомбардировки" мазута ще почне да се превръща в нафта, бензин, и други леки фракции?

Неактивен piton2012

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 274
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #683 -: Декември 31, 2013, 01:19:40 am »
Въпросът сигурно е към  elektros, но отговора би трябвало да е НЕ. Въпреки, че  elektros казва, че
  Всичко е физика, електротехника и химия, няма шаманство.... ;)
химия май няма. Поне в смисъл превръщане на вещества.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 233
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #684 -: Декември 31, 2013, 01:47:06 am »
И още един въпрос: Някой знае ли какви са ограниченията в стандартa Euro 2 примерно (което би трябвало да го покриват коли под 15 години)?
Въглероден оксид: 2.3 грама/км
Въглеводороди: 0.20 грама/км
Приемаме че една кола има разход 10л/100 км (или около 70-80 грама на 1 км).
Аз така го разбирам: колата гори 70 грама гориво за 1 км. По норми през ауспуха могат да излезат максимално 2.3 грама недоизгорели въглеводороди (във вид на въглероден оксид) и 0.2 грама ептен незапалени въглеводороди. Общо ... 2.5 грама. Около 1/30 от изконсумиранто гориво. Както и да го смятам, това са ... 3%.
И у мен се заражда въпроса "Колко може да се оптимизира процеса на горене?" при условие че в момента е 97%?
Да, в катализатора има известна преработка, самото горене всъщност завършва отчасти в изпускателния колектор... така е съм склонен да отстъпя малко от тия 3%. Но ... до 30% загуби ... няма да се съглася.
Та... вероятно може да се дигне ефективността на самото горене, но ... не и със 30%. Ако ще на ръка да редиш молекулите една по една в колонка, и на всяка ръчно да й намираш "другарче" кислородна молекула. Според мен 10% е някаква реална граница за икономията от самия процес на горене.
« Последна редакция: Декември 31, 2013, 01:48:59 am от juliang »

elektros

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #685 -: Декември 31, 2013, 10:36:44 am »
Здравейм, колега juliang!  Интересно е, че на теория си прав, наистина е така, само че на практика резултатите са по-добри. Конкретно най-добри  средни резултати има при Мерцедес Спринтер, където средната икономия при засичане на над 4000 км каране в страни в Европа, натоварен с максималния си капацитет, но не повече, в 90% от времето, е твърдо над 20%. Кара си го собственика, лично той, има си си GPS  с данни за скоростта, моментен разход, среден разход. Преди слагане на устройството разхода е бил 12.5/100км натоварен, след поставянето е 9.8/100км. Няма процес на горене с ефективност 97% в реални условия на експлоатация,  това може да се получи при точно определени лабораторни условия- обороти, при които въртящия момент е максимален, оптимална температура и номинално натоварване.....Иначе казано абсолютно равен път, никакъв страничен вятър,  постоянна скорост, никакво изпреварване....
За разграждането на горивото все пак говорим за допълнително обработка, след като то вече е структурирано...  Това с бидона мазут няма как да стане... ;D Факт е, че е има промяна, ако не беше така, този разговор нямаше да го водим...

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 233
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #686 -: Декември 31, 2013, 12:57:34 pm »
Няколко пъти вече пиша, че съм повече теоретик, отколкото практик.
Да поразсъждаваме малко:
Имаме материали в които молекулите са свързани здраво една към друга - твърдите тела. Там силите на привличане между отделните молекули са толкова силни, че не им позволяват да си променят местата, а само да трептят. Приемете ги като ... да речем като палет с тухли, където тухлите са плътно подредени една до друга. После идват течностите. Молекулите им се привличат до някаква степен, но не толкова че да могат да се разпръснат. Визуализирам си го като ... примерно като контейнер, пълен с футболни топки. И накрая са газовете. При тях връзките между молекулите хич ги няма - примерно зала, в която са пуснати няколко десетки балона.
Горивото което постъпва в цилиндрите, е в газообразна форма, или поне това е целта при нормална работа на двигателя. Дюзата впръсква горивото във вид на мъгла, която се завихря и разбърква със въздуха докато постъпва в камерата и после докато следва такта на сгъстяване (там и температурата се покачва което допълнително спомага за доизпаряването на евентуално останалите капчици). Влагат се големи средства за изследване на размера и най-вече формата на камерата на цилиндъра, на точното място на инжектора, впръскващ горивото, на точното време в което горивото да се подаде. Всичкото това се прави за да може сместа да се забърка по идеален начин.
И сега тук ми се обяснява (доколкото схващам) че горивото още в течната си фаза се обработва така, че .... тука малко ми се губи теорията. Вариант 1 е че молекулите си остават същите, просто се "намагнетизират" и почват да се отблъскват една от друга. С извинение, ма това е няк'ъв булшит. Няма униполярни магнити, поне не и на ниво молекула. Ако една молекула се "намагнитва", то тя ще има положителен и отрицателен край - като всеки магнит. И тогава вместо да се разбягат една от друга, молекулите ще се налепят като гердан за нула време и нещата ще станат още по-зле.
Вариант 2 е ... да се променя валентността на молекулата. Но това значи разбиване на молекули, промяна на химичния състав на горивото. Което само с магнити ... звучи доста авангардно.
Само не ми казвайте, че горивото има магнитни свойства. Щото ако има - закачам 2-3 яки магнита под колата и почвам да събирам това дето е "изпаднало" недоизгоряло от другите коли докато карам по магистралата.
Дори и в адронния колайдер под Женева магнитното поле не е инструмента за разбиване на молекулите и атомите. То е само средството с което те се ускоряват, а самото разбиване се получава при сблъскването. А там говорим за енергии в толкова порядъци по-големи от това което имате в колата... все едно да сравнявате светодиодче и мълния.
И защо по дяволите намагнитените молекули на горивото не залепват по всмукателния клапан и по стените на цилиндъра?
« Последна редакция: Декември 31, 2013, 01:00:36 pm от juliang »

Неактивен MrDeath

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 44
  • Пол: Мъж
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #687 -: Декември 31, 2013, 03:49:55 pm »
juliang, никой не говори за намагнитване на горивото. Това е отхвърлено като вариант още в началото на обсъжданията. Разбира се няма и промяна на химичният състав. Това отхвърля и двата варианта, които си описал. Ако търсиш научното обяснение на процеса - няма да го намериш. Това също е писано по-горе. Въобще ми се струва, че повечето хора четат между редовете. elektros и caduceus (двамата спорещи) са постигнали някакви резултати в икономията на гориво. И на двамата доказателствата са мнения на клиенти. Единият вкарва импулси, другият използва магнити, но не заради магнитните им свойства. elektros  си пази тайните, caduceus сподели в тази тема всичко както го смята, вижда и направил. Първият смята вторият за шарлатанин, а обратно - за неук човек. И двамата са крайни в изказванията си. В крайна сметка "технологията" на caduceus не е за всеки и от там мнението за шарлатанин (което не мога да видя и пипна...). Това само по себе си е обидно, но не значи, че начинът е погрешен, или го няма! caduceus  може би се дразни допълнително и от това, че всичко е писано по 10 пъти, при това само в тази тема, а въпросите пак са едни и същи - явно не се чете, а се разчита на още едно обяснение.

Аз лично ползвам магнитите на caduceus и съм доволен. Даде, пробвах, работи, платил съм си. Развитието на продукта му е в тази тема и протече с доста отзиви от форумци. Просто четете темата от началото. Знам че е досадно, но пък едни и същи въпроси също са досадни за тези, които следят. Моля с новата година да проявяваме повече уважение към разработките си и най-вече един към друг. Това стои в същността на нещата.

Бъдете весели, обичайте се и щастливо посрещане и изкарване на новата година  ;D

Неактивен fade

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 103
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #688 -: Декември 31, 2013, 05:58:38 pm »
Колега juliang понеже, сте нов във форума по темата за механизма вече сме писали но в друга нишка
ето четете тук:
http://mazeto.net/index.php/topic,8675.0.html

А иначе за евро 2... Показатели които сте привели трябва да бъдат след катализатора!
В това устройство се случат едни много интересни процеси които са описани навсякъде в нета.
Аз съм любопитен сега след като махнах моя (понеже се разпадна) да видм какви ще бъдат показанията. ;)
Само знам, че започна да мирише на одонатор (миризмата на газ) преди премахването на катализатора го нямаше това нещо.
Иначе газовата ми уредба е настроена много добре, имам и аванс процесор. За съжаление го сложих много късно и може би затова си повредих катализатора. Дано не съм повредил и други  работи, като примерно седла на клапани и т.н. Като пример за добра настройка давам следните показатели:
при движение със 130-140 разход 10.2 l/100 ако карам по котко, падам и под 8.5 l/100. Смятам, че за автомобил 150 к.с. , според скромните ми познания на автомобилен инженер е сравнително добро постижение! ;)

elektros

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #689 -: Декември 31, 2013, 07:17:45 pm »
Здравейте, колеги!
Няколко уточнения...Първо, форума си има правила, които трябва да се спазват. В почти всички постова Кадуцеус си рекламира продукта, което дразни потребителите, защото тук не е търговски форум. На мен ми бе направена забележка и аз затова почти не коментирам, докато той пренебрегва правилата...Второ- нищо не крия, всичко е въпрос на схемно решение, електроника, импулси с честота между 100 и 300 херца, които се усилват от крайни транзистори, форма на импулса тип акула...Самата схема се променя почти всеки път, за да се постигне оптимизация, защото почти винаги може да се направи по-добре... Самия импулс минава през бобина с отворен магнитопровод, а там минават маркучите с горивото, като според вариациите са или 2, или 4 горивопроводни пластмасови маркучи, същите, които се използват при камионите-12 по1.5мм.   Дължината на работния орган е 150мм, като физически горивото се прекъсва и се прекарва през системата от маркучи. Силата на импулса е между 40  и 100 ампера, а напрежението е от 500  до 800 волта, като дължинат на импулса е 3-7милисекунди. Горивото няма пряк физически контакт с устройството. Конфигурацията е от две части, външна част с работно тяло, и вътрешна част с електроника. Консумацията на цялата система е от 50 до 120вата. Магнитопровода е пристига от чужбина, тук не може да се намери подходящ. Реално има обработка с мощно променливо магнитно поле. Максималната ИМПУЛСНА мощност може сами да я сметнете....Лично аз не бих искал да си сложа пръста там, откъдето минава горивото, ако и да е от немагнитен материал....Не мога да ви дам схемно решение, защото е в процес на проверка и има излязъл входящ номер на патентна заявка. До тук инвестицията е над 20 000лв. Така че няма какво да се крие... Продължават експериментите с камиони, има модификации, където ефекта е по-слаб, това е при Скания.
Пак повтарям, уважавам постиженията на Кадуцеус, но неговото поведение е недопустимо... Многократно е обиждал всички съфорумци, като има постове, които са си чиста проба цинизъм....Нямам нито едно отрицателно изказване за неговите продукти, докато той плюе по моите, без дори да знае за какво става въпрос, само защото били и по-скъпи и непродаваеми според него.. Пазара е огромен, 100% от транспортните фирми са на дизел, така че хляб има за всички....Да, в Ловеч не съм продал нито едно, факт е... Аз мога точно да обясня как работи нашия продукт, а при него всичко се обяснява с понятието ОРГОН... Так че не си мерим п........е с него, ако такава е представата, нито може да става въпрос за конкуренция...  Неговия продукт не коментирам, защото не съм го пробвал, инересно е само, че се появава  малко след излизане на пазара на едно унгарско устройство на подобен принцип..... http://www.eco-tak.com/ru/  Или унгарците  са го гепили от него? :D  Май накрая китайците ще спечелят, техните продукти са тук на цена от 50лв...Не знам колко работят, ама ходи се оплаквай за 50 лв в Китай...
« Последна редакция: Декември 31, 2013, 07:37:04 pm от elektros »