Автор Тема: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле  (Прочетена 668083 пъти)

zxsec

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитн
« Отговор #90 -: Октомври 13, 2008, 10:31:57 am »
... преди вече доста време се каня да тествам "не фабричното" подреждане на магнитите (имам фабричен магнетизатор за който съм писал около 7 страница), та реших да пробвам и варианта, който се обсъжда тук, N на въздуха, S на горивото. При мен става въпрос за дизелов двигател. Подредих ги както съм показал на картинката долу ... резултата бе, че изчезна ефекта, който го имаше с фабричните, колкото и малък да беше той :-\ . Не съм засичал ... следях моментните стойности на дълъг прав участък на който знам как се държеше с "фабрично" подредените магнити ...

Нефабрична подредба (с лоши показатели):
« Последна редакция: Март 12, 2009, 07:10:48 pm от altium »

zxsec

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитн
« Отговор #91 -: Октомври 13, 2008, 12:23:35 pm »
Това е ценна информация,
би ли показал какво е разположението на фабричните и полюсите им?

... по-горе бях написал страницата по инерция 4, но ставаше въпрос за това на страница 7. "Фабричното" подреждане, което установих чрез компас  - показвам на картинката долу ..., е такова, че магнитите, които се монтират на тръбата за горивото не се отблъскват, а се привличат!

Фабрична подредба (с добри показатели):
« Последна редакция: Март 12, 2009, 07:13:10 pm от altium »

ceko26

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #92 -: Октомври 13, 2008, 01:52:05 pm »
И при мен икономия никаква сложих по 4 магнита на тръба, като 2 от тях са един срещу друг. Даже и вървенето е било в главата ми.Сега ще експериментирам други варианти

trax

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитн
« Отговор #93 -: Октомври 13, 2008, 08:27:03 pm »
Първият лош резултат. :)
Имаш ли ламбда сонда и компютърно управление на подаването на гориво?
Усещаш ли разлика в динамиката на автомобила?

Да имам ламбда сонда и според нея компютъра дозира горивото, както и според:
- температурата на входящия въздух
- температурата на антифриза
- колко съм натиснал педала на газта (колко е отворена дроселовата клапа)
Никаква разлика в динамиката (така или иначе колата си върви доволно добре).
Преди теста на извънградско имам навъртяни 1-2 седмици в София градско с магнитите.

kiliev

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #94 -: Октомври 13, 2008, 09:04:43 pm »
До trax:
Може ли да кажеш с какъв материал си ги закрепил, защото аз до скоро бях ги стегнал на въздуха с метална скоба, която онзи ден смених с две по-дълги "свински опашки" и ми се струва, че дръпна осеаемо в мошността?
Някъде от Август съм с магнити от "Прамиз" и се стремя да правя точни замервания с пълен до горе резервоар с курсове 100% градско или 100% извънградско. Просто изчаквам да направя още няколко курса така и ще постна и моите резултати + 1-2 снимки. За сега мога само да вметна, че при мен икономичността е от порядъка на 5-10%.

trax

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #95 -: Октомври 14, 2008, 08:08:22 am »
До trax:
Може ли да кажеш с какъв материал си ги закрепил...
Изолирбанд

zxsec

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #96 -: Октомври 14, 2008, 09:48:23 am »
Може ли да кажеш с какъв материал си ги закрепил ...

... при мен фабричните са монтирани на метални пластини с отвори в краищата, през които се закрепват със "свински опашки" ... другите съм ги хванал с хартиено тиксо за тръбата  ;) ...

sheki

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #97 -: Октомври 15, 2008, 12:49:21 am »
Това е ценна информация,
би ли показал какво е разположението на фабричните и полюсите им?

... по-горе бях написал страницата по инерция 4, но ставаше въпрос за това на страница 7. "Фабричното" подреждане, което установих чрез компас  на "фабричните" - показвам на картинката долу ..., то се различава от това на тази картинка при горивото, определено магнитите които се монтират на тръбата за горивото не се отблъскват а се привличат !

ами ако се погледне малко логично на нещата разхлабването на връзките между молекулите може да става само когато са налични два полюса на магнит, и гого беше писал при неговата автотермия,че магнитите са разположени много близо един до друг така, че да се привличат, и въздуга минава направо между тях, така е подложен на много по - силно магнитно поле. Отделно вече го прекарва и през оловен катализатор.

zxsec

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #98 -: Октомври 15, 2008, 09:41:57 am »
ами ако се погледне малко логично на нещата разхлабването на връзките между молекулите може да става само когато са налични два полюса на магнит, и гого беше писал при неговата автотермия,че магнитите са разположени много близо един до друг така, че да се привличат, и въздуга минава направо между тях, така е подложен на много по - силно магнитно поле. Отделно вече го прекарва и през оловен катализатор.

... това добре, но ми е интересно защо на въздуха "фабрично" са сложени "обратно" - да се отблъскват като са с N към тръбата ...  ???

trax

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #99 -: Октомври 15, 2008, 11:43:04 am »
Sheki, прав си! И аз си мислех постоянно за написаното от Гого обаче защо ли се захванах по друг начин....
Това е следващото нещо, което ще пробвам - срещуположно от двете страни на горивопровода, така че да се привличат. Междо другото в ловно-рибарските магазини се продават оловни съчми и не са скъпи, така че ако постигна ефект може и някакъв катализатор да се пробвам да направя.

gomi

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #100 -: Декември 16, 2008, 04:05:41 pm »
Да раздвижим малко темата  ;)
Колегите от Русия са измислили   друга конструкция - със магнити и високо напрежение от свещите. :
  http://www.energy21.ru/index.php?option=com_content&task=view&id=344&Itemid=163

  http://www.energy21.ru/index.php?option=com_content&task=view&id=351&Itemid=163

 

trax

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #101 -: Декември 18, 2008, 12:34:31 pm »
Само да допълня, че от одавна карам със срещуположно подредени (на привличане) магнити на горивопровода и ефекта е нулев. Разхода не е мръднал. Никакви други настройки не съм правил на автомобила (то и не може - моноинжекцион)...

zxsec

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #102 -: Декември 18, 2008, 02:04:54 pm »
Само да допълня, че от одавна карам със срещуположно подредени (на привличане) магнити на горивопровода и ефекта е нулев. Разхода не е мръднал. Никакви други настройки не съм правил на автомобила (то и не може - моноинжекцион)...

... ако не ти представлява проблем пробвай конфигурацията, която съм описал тук :
http://forum.mazeto.net/index.php?topic=351.msg3783#msg3783
и кажи има ли ефект ...

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #103 -: Декември 18, 2008, 04:00:13 pm »
Нещо си объркал май,след поста на Алтиум обърнах магнитите на газта,и ефекта се подобри с още малко,значи на горивото са на привличане,а на въздуха са както бяха.Разхода е 10,5 на 100 градско с яко газ.На магистралата от Дианабад до Пазарджик-110 км 9 литра при 130-160 км/ч,при 90-100 км/ч разхода е 7 литра на 100.Само на пропан-бутан карам.
« Последна редакция: Декември 18, 2008, 05:24:30 pm от gotiniq7 »

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #104 -: Януари 10, 2009, 07:56:58 pm »
Днес и аз си сложих магнити. Първото което забелязвам е че оборотите на празен ход малко се вдигнаха. Преди имаше едно  треперене на двигателя след като се затвори смукача (сякаш не му стига сместа и прекъсва), вече го няма. Не съм засичал разход до сега но градско е около 6л/100км някъде.
Ползвал съм кръгли магнити от говорители, като са S един срещу друг от двете страни на на бензина, а N на въздуха, като съм вързал с тел два кръгли магнита от вътрешната страна на фунията с клапана за топъл въздух преди филтъра. Единственото което ме притеснява че фунията е от ламарина и като цяло е намагнитена S. Но просто нямах никакъв избор къде да сложа магнитите на въздуха.
Ето малко снимки:
цък, цък, цък

Това за сега от мен. Попринцип мразя ДВГ зщото са сложни, неефективни и цапат, като заработи тетраедърното TPU ще карам електромобил :P.