Автор Тема: Анодно отопление  (Прочетена 321609 пъти)

N9301S

  • Гост
Re: Анодно отопление
« Отговор #255 -: Ноември 22, 2012, 11:34:41 pm »
Вероятно тук някъде се крие и тайната на Стан Майер.......

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Анодно отопление
« Отговор #256 -: Ноември 23, 2012, 12:48:37 am »
Имам един аноден нагревател с неръждавейка и не съм забелязал да изпуска газ (мехури). Някакви особености по нагревателя? Вид неръждавейка?

Тези трябва да работят само с променлив ток, а не с прав. Но се съмнявам да си си играл да го захранваш с прав...  ::)

N9301S

  • Гост
Re: Анодно отопление
« Отговор #257 -: Ноември 23, 2012, 01:14:14 am »
304.Сърцевината е Ф10 , надупчена тръба ф22.Водата, която използвам е от собствен водоизточник и очаквам, че е доста кисела.  Относно идеята ти за прав ток-много ми допада.2 в 1-аноден нагревател и оксиводород  бонус ;D

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Анодно отопление
« Отговор #258 -: Ноември 23, 2012, 10:12:21 am »
Идеята е да няма отделяне на газ! Любопитно ми е защо се получава.

Ако си правиш оксиводородно котле, тогава загубите от електролизата (под формата на топлина) са ти печалба.

ПС: да няма някакви разлики на потенциала на радиатора спрямо мрежовото напрежение?
ПС2: най-добре извади "реотана" и виж как работи в малък съд с вода. Не трябва да се получава газоотделяне, но някой химик би казал повече, например PyroVeso...
ПС3: фазата вътре (на шпилката), нулата на външния електрод, нали?
« Последна редакция: Ноември 23, 2012, 10:15:40 am от mzk »

N9301S

  • Гост
Re: Анодно отопление
« Отговор #259 -: Ноември 23, 2012, 04:53:48 pm »
След проведените допълнителни тестове установих, че наистина водата е в основата на електролизата,която се получава при мен.                                                                                                                                                            Споделям всичко това за да се има впредвид от колегите,които мислят да реализират нещо подобно.  Газът,който се отделя събрах в една тръба запалих го и-Бум!                                                                                                                MZK , всичко по нагревателя е изпълнено както повелява настоящата тема.Няма грешка.Само че в кофа чешмяна вода-Софийска-при 25 см.дължина  на нагревателя-8А. ,а с кладенчова-70А. Да 70 няма грешка.В момента съм го скъсил на 80 мм. и работи с 20А. Отделянето на газ продължава. Водата се затопля сравнително бързо.Предстоят ми замервния.....Благодаря за интереса! Очаквай ЛС.                                                                                                                                                                 ПП. Натрупването на оксиводород в радиаторите може да доведе до неприятни изненади.Моля  внимавайте!!!!
« Последна редакция: Ноември 23, 2012, 05:03:12 pm от N9301S »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Анодно отопление
« Отговор #260 -: Ноември 23, 2012, 05:16:13 pm »
Здравей!

Пиши в темата. Информацията ще е полезна и за другите хора!

По принцип аз съм получавал отделяне на газ само по химичен път - в електролита потопих някаква пластмаса с покритие (приличащо на алуминиево, но нямам представа какво е). Но само с вода и променлив ток... Ако имаш възможност я пусни за анализ, стана ми интересно :)

N9301S

  • Гост
Re: Анодно отопление
« Отговор #261 -: Ноември 23, 2012, 10:23:40 pm »
Благодаря,altium!
Предполагам, че последият ти пост е специално за мен.
Много ми помогна!
Нямам за цел да затруднявам никого, но за свое оправдание ще кажа, че аз когато се учих на четмо и писмо инструмента за писане беше молив.После писалка,химикалка и тнт.
Поради тази и някои други причини недей да съдиш прекалено строго-все пак форумът Ти е за Алтернативна енергия,а не по литература и правопис.
Естествено ще си взема забележка и ще се старая да се ограмотявам все повече!

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Анодно отопление
« Отговор #262 -: Ноември 24, 2012, 12:45:51 am »
Аз очаквам някой химик да се включи по темата, защото утре някой може да пострада, ако не знае какво прави!!!

Неактивен oneman

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Направи го за да го разбереш
Re: Анодно отопление
« Отговор #263 -: Ноември 24, 2012, 01:52:08 am »
N9301S, ако не си давал тази вода за анализ, направи го, особена ако пиете от този кладенец.
Това, че водата е от кладенец на чисто място, не пречи подземната жила да промива някакъв минерал и да имаш доста силен електролит.
« Последна редакция: Ноември 24, 2012, 11:06:31 am от oneman »

Неактивен пламгаз

  • Експериментатор
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 103
  • Пол: Мъж
  • не взимай повече отколкото можеш да платиш!!!
    • plamgaz.com
Re: Анодно отопление
« Отговор #264 -: Ноември 24, 2012, 03:28:57 am »
   Здравейте!!! Принципа на АО и ННО клетката е еднакъв, само целите са различни. И в двата случая имаме електроди и ЕЛЕКТРОЛИТ.
От моя скромен опит съм стигнал до заключение, че за АО е най-добре да се ползва "чиста" (дестилирана или дейонизирана) вода и активността и да се вдига по хим. начин. За най-малко газоотделяне аз използвам сода бикарбонат. Изворните и кладенчови води имат различен химичен състав и са неустойчиви при използване в АО (при продължителна работа на уреда се наблюдава прогресивно намаляване на мощтността).

  МОЛЯ Администраторите да изтрият от темата постовете, които не са по нея!!!

Неактивен oneman

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Направи го за да го разбереш
Re: Анодно отопление
« Отговор #265 -: Ноември 24, 2012, 11:09:42 am »
пламгаз, срещал съм при описанието на електролити за HHO клетки, че не препоръчват
използването на сода бикарбоната заради образуването на опасния въглероден окис (СО).
Може ли да коментираш?

GTV

  • Гост
Re: Анодно отопление
« Отговор #266 -: Ноември 24, 2012, 11:53:43 am »
 Колегата Пламгаз беше предупреден че се отделя Браунгаз, още докато правеше първи стъпки в Анодното отопление.. Явно е забравил за това предупреждение, защото не виждам как отвежда Браун газа от Парогенератора. Иска или не иска в парогенератора се осъществява разпад на водата и се натрупва оксиводород или там както се нарича. Т.Е. заредили сте си бомби. Мисля че колегата ЕММ вече го изпита на гърба си. Май идва сезона на Курбаните.
 
  П.П. Доктор Тренчев елегантно е решил проблема, като изгаря Браун газа и добива допълнително енергия. Дали тази енергия е свободна, бъдещето ще покаже.
« Последна редакция: Ноември 24, 2012, 12:33:14 pm от GTV »

donhuann

  • Гост
Re: Анодно отопление
« Отговор #267 -: Ноември 26, 2012, 10:20:59 am »
Някой отоплява ли се с аноден нагревател? Имам следния проблем: Износва се шпилката към която е подадена фазата, за 20 дена работа без прекъсване почти цятата изчезна  :o  беше от неръждавейка 6мм. Дайте акъл как да реша проблема  :-[

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Анодно отопление
« Отговор #268 -: Ноември 26, 2012, 10:26:48 am »
Фазата трябва да е от неръждавейка 316L или по-добра от следващите типове неръждавейка. По ниските числа корозират и се разпадат постепенно.

leon

  • Гост
Re: Анодно отопление
« Отговор #269 -: Ноември 30, 2012, 05:53:47 pm »
Здравейте колеги, купих си стаен термостат ТА3 но няма схема за свързване, някой ако може да помогне.