Автор Тема: Анодно отопление  (Прочетена 318250 пъти)

donhuann

  • Гост
Re: Анодно отопление
« Отговор #285 -: Януари 04, 2013, 04:41:52 pm »
Интересно, аз се топля с един радиатор с аноден нагревател, към 10-ти ще дам инфо колко ми е изгорил за 30 дена, но до сега е глътнал към 320 кв.
« Последна редакция: Януари 04, 2013, 05:26:03 pm от Maistora52 »

N9301S

  • Гост
Re: Анодно отопление
« Отговор #286 -: Януари 05, 2013, 12:17:21 pm »
donhuann,

 Би ли споделил каква площ ( кубатура ) отопляваш?
  Моля!

Неактивен emm

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 299
Re: Анодно отопление
« Отговор #287 -: Януари 20, 2013, 05:47:27 pm »
Здравейте колеги, напреднах доста с парогенераторите и мисля да затворя цикъла на парогенератор в парно. НО ме притеснява факта, че радиаторите ще се нагреят на 100гр което не е добре за дъщеря ми.
Правих тестове с пара в радиатор и се получава доста добре, само да не го пипаш.
http://youtu.be/-5OyvxT6hOM
Това е аноден парогенератор със скачен съд и самоподдържане на налягането и тока според консумацията на пара. 
Блага работа само да пресметна добре плюсовете и минусите  м-у аноден нагревател за вода и аноден парогенератор. Интересното е че парно на пара може да работи и без налягане в системата за отопление.
Успех :)

Неактивен пламгаз

  • Експериментатор
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 103
  • Пол: Мъж
  • не взимай повече отколкото можеш да платиш!!!
    • plamgaz.com
Re: Анодно отопление
« Отговор #288 -: Януари 21, 2013, 07:28:55 am »
   Поздравления за ентусиазма на колегата "emm". Интересува ме. би ли споделил по подробно системата със скачения съд и мислил ли си за "сухо отопление" с парогенератор???

GTV

  • Гост
Re: Анодно отопление
« Отговор #289 -: Април 15, 2013, 09:21:47 pm »
Здравейте, мислил съм как да се оползотворява оксиводорода при анодния отоплител. Решението се оказа лесно.
 Ако единият електрод / нулата / е потопен в съд с проводима вода, а другия чрез поплавък едвам се допира до водната повърхност, се получава нещо като електродъгов разряд при което оксиводорода изгаря. Разстоянието между електродите определя и мощноста на отоплителя. Има вариант и двата електрода да контактуват с водната повърхност. :)

Неактивен emm

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 299
Re: Анодно отопление
« Отговор #290 -: Април 15, 2013, 10:53:55 pm »
Здравейте колеги, паро генератора има добри електрически параметри за отопление. Проблема е, че радиаторите ще се нагреят на 100гр. И с анодното парно ми е добре като работи на 35-40гр.
Що се отнася за КПД-то на анодните отоплители, идеята е не да са малки и на блиско разтояние на екектродите.
А на голямо разтояние и големи повърхности без добавки на електролит.
Електродите когато са големи, имат температурата на водата.  А не да има парна възглавница, като при голите реолтани които се нагряват на 500гр. и на горе покрай него няма вода а само пара, която топли водата:)
Успех:)

Неактивен emm

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 299
Re: Анодно отопление
« Отговор #291 -: Септември 07, 2013, 12:35:39 am »
Здравейте колеги, зимата идва и както всеки път ще се опита да ни завари по бели гащи, НО няма да се дадем така лесно.
Вече започнах тестовете на парно на пара и мога да кажа , че резултатите са впечатляващи.  Разработих нов тип радиатори така че да отговарят на изискванията ми. 
Успех.
« Последна редакция: Септември 07, 2013, 04:05:43 am от Maistora52 »

Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
Re: Анодно отопление
« Отговор #292 -: Септември 07, 2013, 01:20:05 am »
Аз се насочих към отоплението с котел на масло и пара. Ще използвам аноден парогенератор за запалване на котела и загряването му. След това той сам си прави парата. Скоро ще пусна снимки в другата тема. Все още не съм завършил инсталацията.
Моля те да дадеш малко повече инфо. Благодаря

Неактивен emm

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 299
Re: Анодно отопление
« Отговор #293 -: Септември 09, 2013, 12:12:06 am »
Ето малко материал за истинско ПАРНО  ;D

http://youtu.be/YkeMDWop2RQ

http://emm69.snimka.bg/experiment/parno-na-para.773813

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Анодно отопление
« Отговор #294 -: Септември 09, 2013, 08:12:54 am »
emm
Някъде има ли мощността на системата?

Неактивен emm

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 299
Re: Анодно отопление
« Отговор #295 -: Септември 10, 2013, 12:11:38 am »
Мощността се определя от консумацията на пара.

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Анодно отопление
« Отговор #296 -: Септември 10, 2013, 09:03:27 am »
Мощността която е в парата е количеството изразходвана вода за определено време по 90-100 градуса температура .
Въпроса ми е : това количество пара с колко kWh се изработва?
Проста сметка : входна и изходна мощност.

GTV

  • Гост
Re: Анодно отопление
« Отговор #297 -: Ноември 12, 2013, 08:08:08 pm »
http://mazeto.net/index.php/topic,8719.msg56723/topicseen.html#msg56723
 Специфичния топлинен капацитет на морската вода е под 4000 Джаула. Проводимостта не може да се измери с Ом-метър нито с капацитето-метър. Попада под дефиницията на проводниците, но се държи като полупроводник. Кондуктомера дава моментна снимка на проводимостта при определени условия. Същевременно според електродите Еr-а е различен, тоест източник на ЕДН. ВСЕ ВЪПРОСИ КОИТО ЧАКАТ ОТГОВОР. Но щом Закона на Ом, много-много не действа, то и Джаул-Ленц е на течение. :)
  Лично аз съм констатирал разлика между консумирана и отдадена енергия. Защо ли? ???
     
« Последна редакция: Ноември 13, 2013, 06:24:50 am от GTV »

Неактивен trunski

  • Неактивен
  • Публикации: 8
Re: Анодно отопление
« Отговор #298 -: Март 12, 2014, 12:58:39 pm »
Здравейте, нов съм във форума и съм голям фен на това което правите!
Бих желал да се консултирам с вас, относно обезопасяването на аноден нагревател.
Попадна ми комплект алуминиев радиатор с монтиран с тръби към него аноден нагревател /тип-диференциален/. Направи ми впечатление, че фазата минава през цк-ключе, термореле и отива в електрода. Нулата и заземяващия кабел са вързани за корпуса на отоплителя.
Живея в панелен блок и електроинсталацията е изпълнена по схема TN-C от наредба № 3 /при която функциите на защитния-PE и на неутралния-N проводник са обединени и се осъществяват от един проводник-PEN, от източника на захранване за цялата дължина на мрежата/.
Въпроса ми е, каква защита да сложа срещу евентуално възникване на ток на утечка.
Благодаря, предварително!

p.s. само да уточня, че снимките не са от моя нагревател /тези ги намерих в нета/, но моя е същия и е монтиран доста по-професионално. Просто в момента нямам възможност да го снимам.
« Последна редакция: Март 12, 2014, 01:03:21 pm от trunski »

Неактивен gvg

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 136
  • Пол: Мъж
  • Скайп: gogopopo5
Re: Анодно отопление
« Отговор #299 -: Март 12, 2014, 03:40:18 pm »
Ето това е точно за теб.Прочети внимателно и дерзай.Служи и за много други уреди в бита.Най вече за безопасност на хората.Между другото където има ел. уред с метален корпус почти задължително трябва да има тази защита.