Автор Тема: Анодно отопление  (Прочетена 323192 пъти)

Неактивен пламгаз

  • Експериментатор
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 103
  • Пол: Мъж
  • не взимай повече отколкото можеш да платиш!!!
    • plamgaz.com
Re: Анодно отопление
« Отговор #240 -: Ноември 01, 2012, 08:29:45 am »
 Точна формула за изчисление не ми е позната, но за да ти се получат нещата трябва да наблегнеш на площта на топлотдаване. Направи "нагревателя" от черна дебелостенна безшевна тръба с ф 32мм. и дължина поне 1200мм.; електрод- 12мм. шпилка с дължина 400мм. водата вътре да покрива електрода не повече от 30мм. (30мм. над него и той е позициониран отдолу) площта можеш да вдигнеш като завариш по площта на нагревателя около 30 гайки- 8мм. С количеството вода гониш около 20 бара, не повече и този нагревател  вкарай в кожух с ф 63мм с дължина 1250мм. За добър ефект контролирай помпата (да включва на 60 градуса) ползвай термостат с малък D.t. Пожелавам ти Успех в начинанието!!! Не се притеснявай да питаш и споделяй резултати.

leon

  • Гост
Re: Анодно отопление
« Отговор #241 -: Ноември 01, 2012, 08:52:17 pm »
Пламгаз, благодаря ти за помоща. Започвам да търся новите материали. Аз използвам текстолит за изолация на електрода и се притеснявам дали ще издържи. Ти по какъв начин си го направил.

Неактивен пламгаз

  • Експериментатор
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 103
  • Пол: Мъж
  • не взимай повече отколкото можеш да платиш!!!
    • plamgaz.com
Re: Анодно отопление
« Отговор #242 -: Ноември 02, 2012, 03:12:18 am »
 Ползвам текстолит с дебелина- 10мм., като заварявам част от холендрова връзка.

Неактивен emm

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 299
Re: Анодно отопление
« Отговор #243 -: Ноември 02, 2012, 09:46:48 am »
За воден нагревател до 90гр горе долу става (текстолита) но за парогенератор в никакъв случаи. Текстолитът прегаря от високата температура и остава само въглен (въглерод или сажди), които окъсяват електрода. Използвайте пластмаси за изолации като полиамид, полипропилен или тефлон.
http://www.youtube.com/watch?v=LeJmpOwhXHo&feature=plcp
За температури над 250гр и 60атм се използват други изолатори.
Идеята на този вид нагреватели е, че те се нагряват на сравнително ниски температури 200гр. и голяма площ и за това са по икономични от познатите реотанови, които работят на 700гр.
« Последна редакция: Ноември 03, 2012, 09:17:43 am от Maistora52 »

Неактивен пламгаз

  • Експериментатор
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 103
  • Пол: Мъж
  • не взимай повече отколкото можеш да платиш!!!
    • plamgaz.com
Re: Анодно отопление
« Отговор #244 -: Ноември 02, 2012, 04:32:57 pm »
  Както винаги колегата "emm" е безумно прав, но по начина по който се заварява топлообменника за нагревателя в долната част, където е позициониран изолатора с анода температурата трудно ще надхвърли 90 градуса (Разбира се ако не подаваме към радиаторите повече от 80 гр., което според мен е неразумно). Все пак "leon" е в началото на експеримента и съм сигурен, че накрая нещата ще станат с някои корекции. Материалите, които съм му препоръчал са по-лесно достъпни и евтини, а и аз лично започвам да избягвам неръждавейката за аноди, защото ми прави разни номера, които не мога да си обясня. Може би трябва да пробвам с 316 вместо 304.
« Последна редакция: Ноември 03, 2012, 09:19:13 am от Maistora52 »

Неактивен пламгаз

  • Експериментатор
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 103
  • Пол: Мъж
  • не взимай повече отколкото можеш да платиш!!!
    • plamgaz.com
Re: Анодно отопление
« Отговор #245 -: Ноември 07, 2012, 08:03:53 pm »
  На вниманието на всички експериментиращи с ПАРОГЕНЕРАТОРИ, Моля не използвайте ЦОЛОВИ РЕЗБИ с каквито и да е уплътнения!!!
Рано или късно ще ви изненадат неприятно!

dekzz

  • Гост
Re: Анодно отопление
« Отговор #246 -: Ноември 11, 2012, 12:06:55 am »
  На вниманието на всички експериментиращи с ПАРОГЕНЕРАТОРИ, Моля не използвайте ЦОЛОВИ РЕЗБИ с каквито и да е уплътнения!!!
Рано или късно ще ви изненадат неприятно!

Това какво ли ще рече?!  :o :-X

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Анодно отопление
« Отговор #247 -: Ноември 11, 2012, 08:41:36 am »
Пламгаз не са ти виновни цоловите резби Американците използват само цолова резба включително и за хидравлика на 600 бара. просто китайските кранчета и водопроводните тръби са предназначени да работят до 10 атмосфери, Съдовете  от стари електрически бойлери също. Надявам се че си имал малко късмет и не пишеш сега от онзи свят  ;D
А и дано и къщата да ти е цяла.
Вземи думите ми на сериозно, както и всички останали експериментиращи по въпроса Това е опасен уред и трябва да се влагат надеждни материали "по възможност имащи сертификат"
Успех на всички и умната. 
« Последна редакция: Ноември 11, 2012, 11:10:56 am от Maistora52 »

Неактивен пламгаз

  • Експериментатор
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 103
  • Пол: Мъж
  • не взимай повече отколкото можеш да платиш!!!
    • plamgaz.com
Re: Анодно отопление
« Отговор #248 -: Ноември 13, 2012, 03:12:19 am »
 Драги ми Радико, не си спомням да съм ползвал каквито и да е кранчета (та камо ли китайски), както и стари бойлери при работата си с парогенератори. От снимките, които съм показал се вижда, че работя само с фитинги и тръби от неръждаема стомана закупена от оторизиран вносител, като навсякъде ползвам поне две защити- една по налягяне и една температурна. Що се отнася до резбите, не те а уплътненията ( кълчища, тефлон и т. н.) не издържат на тази температура и налягане.

Seeker

  • Гост
Re: Анодно отопление
« Отговор #249 -: Ноември 13, 2012, 10:06:34 am »
Да, наистина трябва много точно да се прецизират материалите  при работа на високи налягания и температури. Примерно аз ползвам задължително материал SS-321,  ситна резба (метрична, защото такава мога да си правя)  и медни дифтунги или шайби, за налягания 30-50 бара и температури около 500 гр.  Даже ако имам възможност правя точно пасване, за да избегна уплътненията. 

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Анодно отопление
« Отговор #250 -: Ноември 13, 2012, 04:48:20 pm »
Имам опит и наблюдения върху медните и алуминиевите дифтонги - издържат безотказно на налягане от 175 атмосфери при температура около 80 градуса. Важно е да са затегнати правилно, като притискащите ги повърхности да са абсолютно гладки.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Анодно отопление
« Отговор #251 -: Ноември 13, 2012, 08:40:22 pm »
Пламгаз
Извинявам се, снимката с китайското кранче беше публикувана от потребителя emm една страница с коментари по назад. Въпреки очевидната ми грешка, мисля че предупреждението ще е полезно за останалите потребители. все пак опасностите при тези експерименти на са за подценяване, а такова явно има.
Още веднъж успех на всички и умната.

N9301S

  • Гост
Re: Анодно отопление
« Отговор #252 -: Ноември 22, 2012, 08:09:35 pm »
Колеги,а как ще коментирате това?

N9301S

  • Гост
Re: Анодно отопление
« Отговор #253 -: Ноември 22, 2012, 08:27:42 pm »
След монтиране на аноден нагревател в радиатора се образува газ, който гори като метан, но съм склонен да мисля, че това е по-скоро Браун газ.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Анодно отопление
« Отговор #254 -: Ноември 22, 2012, 09:50:17 pm »
Определено е браунов газ
разликата между анодно отопление и ННО клетка е много тънка