Автор Тема: Анодно отопление  (Прочетена 324400 пъти)

Неактивен emm

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 299
Re: Анодно отопление
« Отговор #225 -: Юли 30, 2012, 05:08:46 pm »
Здравейте на всички, искам да подчертая с дебели букви       ВНИМАНИЕ ПАРА!!!!!!
ВНИМАВАЙТЕ МНОГО С ПАРАТА
Парата е по-опасна и от сгъстените газове. При високи налягания има и високи температури.
Аз вече пострадах, но ми се размина без фатален край с 60 атм.

http://www.youtube.com/watch?v=trqvIwYlB5g&feature=plcp
Тука се вижда злощасният паро генератор в работа.

След него направих три фазен и стигнах налягане до 120атм.
Всички матеряли и обслужващи системи трябва да са много качествени или специално за пара.
Паро генераторите са ужасни бомби, могат да стигнат невероятни налягания и да подложат на жесток тест матерялите от които са направени.
МОЛЯ НЕ ПРАВЕТЕ ТОВА БЕЗ ВЗЕТИ МЕРКИ И ЗНАНИЯ !!!!!



Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Анодно отопление
« Отговор #226 -: Юли 30, 2012, 11:03:34 pm »
   Интересно.
И при каква точно температура постигаш тези гигантски стойности ?

Неактивен Брадатия

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 111
  • Пол: Мъж
  • Мераклиите са повече от китайците!
Re: Анодно отопление
« Отговор #227 -: Юли 31, 2012, 07:05:30 pm »
Може ли снимка на манометъра при такова налягане, че имам съмнение в порядъка? Съдовете за високо налягане са с полусферични дъна и специални заварки, както и всички тръби са безшевни. Да не е запетайката един-два знака наляво?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Анодно отопление
« Отговор #228 -: Юли 31, 2012, 08:30:57 pm »
Мисля, че китайското кранче под манометъра на третата снимка дава ясна представа за възможните дименсий   

Неактивен emm

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 299
Re: Анодно отопление
« Отговор #229 -: Август 01, 2012, 08:31:48 am »
Ако има мераклии за един клип съм винаги готов.  Мераклията да носи часовник за високо налягане и памперс. Температурата е около 500градуса над 100атм. Тръбата е дебелостенна 15мм безшевна.  Първиат парогенератор на снимката.
Налягането се вдига много бързо и тръбата в началото почти не се нагрява.
Ама моляви се, какво се вайкате бе, колко било високо налягането. Ми че за дюзите на дизелите стенда е с часовник за 400атм. 
И все пак НЕ ПРАВЕТЕ ТОВА САМИ БЕЗ ДА РАЗБИРАТЕ КАКВО ПРАВИТЕ!!!!!
Успех... :D

Неактивен пламгаз

  • Експериментатор
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 103
  • Пол: Мъж
  • не взимай повече отколкото можеш да платиш!!!
    • plamgaz.com
Re: Анодно отопление
« Отговор #230 -: Август 01, 2012, 07:10:19 pm »
 Здрасти "emm"!!! Искрено се надявам пораженията на стената на първата снимка да не са от аварията. Не е лошо да изхвърлиш тези водопроводни кранчета и резби при опитите с високи налягания, защото дявола си нямя работа!!! Искам да попитам защо са ти толкова високи налягания? При мен всичко се нарежда чудесно и с 5-6 атмосвери, а и много по лесно и евтино се автоматизира. До двадесетина дни ще пусна снимки на завършен отоплителен котел за 200 кв. м. отопляема площ с консумирана ел. енергия около 4kw.

Неактивен emm

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 299
Re: Анодно отопление
« Отговор #231 -: Август 03, 2012, 09:24:14 am »
Не се притеснявайте за кранчетата, в този си вид не работи на 100атм,  а до 40атм без проблем.
КПД при високите налягания е много интересно, вложената ел. енергия  за загряване е много малка а отделяната топлина е голяма. Най-вероятно се получава загряване и от високото налягане.
Не е задължително да има пресостати....парогенератора трябва да е проектиран правилно. Количеството на водата определя температурата и налягането. ако е до 40атм. При високите налягания, въпреки че парата е много рехава все още има консумация.      Системата е следната..
Електрода трябва да е проектиран така , че когато водата се изпари да спре ел. консумациятя. НО налягането не трябва да е над 20атм.
Пример.
Парогенератора е с размер 700мм на 16мм  , електрод 8мм.  при студен  консумация 0,5кв. при 80гр, 2кв. при 140гр 16атм. консумация 0,05 до 0кв.    При леко охлаждане с гъбичка и вода консумацията се покачва спрямо охлаждането. Щом достигне регулираната температура или налягане консумацията спира.  Реглажа се прави с количеството вода и разтоянието на анода от стента.
Много елементарно и практично. Такъв прогенератор може да се използва за фиксиран температурно нагревател. ;) Правите нагревател за 120гр и това е.    А не нагреватела да се нагрява на 600гр а водата да е с температура 80гр.  От тук идва високото КПД на анодният нагревател.
Успех.

leon

  • Гост
Re: Анодно отопление
« Отговор #232 -: Октомври 09, 2012, 01:51:25 pm »
Здравейте екпериментатори, зимата чука на вратата, а вие нещо се умълчахте. Пламгаз, какво стана с котела за отопление с парогенератор. Аз започвам да си правя парогенератор, но ми трябва малко инфо за него и за котела.                                                                                                                                                                                           Поздрави.

Неактивен пламгаз

  • Експериментатор
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 103
  • Пол: Мъж
  • не взимай повече отколкото можеш да платиш!!!
    • plamgaz.com
Re: Анодно отопление
« Отговор #233 -: Октомври 10, 2012, 09:38:00 am »
  Здравейте!  Котела вече е факт, даже първия е монтиран. За съжаление времето никога не стига и не можах да го заснема стъпка по стъпка. Принципа е елементарен - компресира пара до 8 атм. и през подходящ топлообменник подгрява топлоносителя на отоплителната инсталация. За отопление на 200 кв. м. консумира максимум 4kw. Това са снимки на котела по време на монтажа.

leon

  • Гост
Re: Анодно отопление
« Отговор #234 -: Октомври 11, 2012, 07:45:47 pm »
Здравей Пламгаз, котела си го направил много професионално, за което те поздравявам и ти пожелавам успех с изобретенията и в бъдеще. Ако не е много нахално, ще те помоля за малко повече информация.Снимките в долната си част са малко размазани и не виждам къде е захванат парогенератора, каква роля изпълнява синята кутия и защо използваш две терморелета.Надявам се да не те затруднявам много.

Неактивен пламгаз

  • Експериментатор
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 103
  • Пол: Мъж
  • не взимай повече отколкото можеш да платиш!!!
    • plamgaz.com
Re: Анодно отопление
« Отговор #235 -: Октомври 12, 2012, 06:08:25 pm »
 Неприятното е, че на снимката се вижда цамо топлообменника и управлението. В долния край на топлообменника последователно са вързани пресостат, ел. вентил и баланс вентил, които управляват режима на работа на котела. Парогенератора е точно зад топлообменника. В понеделник ще му правя топлите проби и ще направя по детаилни снимки.

leon

  • Гост
Re: Анодно отопление
« Отговор #236 -: Октомври 31, 2012, 09:15:59 am »
Здравей Пламгаз, при мен нещата с парогенератора  не се получават. Направих го от неръждавейка ф24 и дължина на тръбата 900 мм, електрода е ф8. От долу му заварих чашка от ф63, като приближавах и отдалечавах електрода от дъното на чашката, но когато изпусна пара и го фиксирам на 8 бара не се включва повторно. Ще съм ти благодарен, ако споделиш как е направен твоят парогенератор, за да разбера къде греша.

Неактивен пламгаз

  • Експериментатор
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 103
  • Пол: Мъж
  • не взимай повече отколкото можеш да платиш!!!
    • plamgaz.com
Re: Анодно отопление
« Отговор #237 -: Октомври 31, 2012, 06:16:33 pm »
 Здравей leon ! Прочети внимателно отговори 231 и 233 ма колегата "emm" и ще разбераш, че габаритите на парогенератора ти са подходящи по скоро за нагревател отколкото за парогенератор. За него трябва повече обем за парата ( мойте са от тръба с ф 60) Мисля, че пресостата не ти е настроен, аз ги правя да изключват на 8 и да влючват на 6 бара. Сподели каква ти е идеята, която искаш да постигнеш и мисля, че ще ти помогна с идеи и опит. Що се отнася до котела, претърпя леки корекции по безцанните идеи на колегата emm (за които съм му безкрайно признателен) и сега работи перфектно.

leon

  • Гост
Re: Анодно отопление
« Отговор #238 -: Октомври 31, 2012, 07:20:09 pm »
Пламгаз, благодаря за бързия отговор. Искам да направя котел с парогенератор за отопление на къщата си, която е 140 кв.м. Имам локално парно на твърдо гориво и на ток, но хамалогията е голяма, а токът много поскъпна. В отговор 233 на emm пише че парогенератора му е 700 мм на 16 мм, затова го направих по този начин. Ще ми помогнеш много ако ми изчислиш с какви размери да бъде парогенератора и електрода.

leon

  • Гост
Re: Анодно отопление
« Отговор #239 -: Ноември 01, 2012, 02:24:03 am »
В предишния пост не уточних какво исках да направя. Идеята ми беше да направя от тръба ф24 фиксиран нагревател на пара който да вкарам в тръба ф63 която да използвам като топлообменник,но не се получават нещата.Ще чакам идеи и съвети от теб. Благодаря предварително.