Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Разлагане на водата
Електроника за управление на електролизата
mzk:
Не трябва да отричам нищо, но според мен идета ти, доколкото разбирам, е да завъртиш молекулата така че да се саморазпадне от инерционния момент ::)
По- добре ми се струва да се приложи минимално напрежение, при което процесът едвам едвам се проявява, а с магнитно поле (намотка около електролизера) да се приложи честотен еднополярен ток върху намотката и да се получи допълнителната сила.
По подобие на магнитния електролизер, само че с електроди, които да напрегнат водната молекула първоначално.
В този вариант може да се използва и втора, и трета бобина по всичките оси, за да се зъздаде въртящо се магнитно поле.
Поздрави.
Risteto:
Да точно това искам да направя. Само дето съм го обяснил доста нескопосано.
Идеята ми е точно такава ако погледнете картинката която съм прикачил по долу, ще ви направи впечатление че молекулата на водата не е симетрична т.е. има някакъв ексцентицитет , така че би трябвало да се държи като не балансиран ротор. А всички знаем какво става с не балансираният ротор при определане гранична честота на въртене.
Ако наиситна се получи няма да са необходими кой знае какви мощности за да се стигне до разпадане молекулата. Просто трябва да се знае каква е граничната честота на разпадане.
По мои груби сметки би трябвало да е около 16 kHZ. Но все пак съм учил класическа механика,а не квантова и 100% има разлики в теориите. :)
Но въпреки това ми изглежда прекалено просто та никой да не се сетил за това. Затова и постнах интересно ми е някой дали е виждал подобна постановка и дали е експериментирал с подобно устройство. :)
mzk:
Не знам дали при твоя случай няма да се получи електролиза по подобие на променлив ток - т.е. загряване на електролита. Трябва да се пробва и да се прегледа дали има нещо подобно и така :)
момчо:
колега Risteto,
идеята ми се струва доста логична, но както казваш ти - на база на класическата механика. Аз от 3-4 дни се блеща пред AutoCAD- направих модел на водната молекула в пикометров мащаб....и това. останалото е 100% блещене пред екрана и мерене на ъгли и разстояния. 8) губя си времето за да отчитам дейност. ;D
но намерих следните данни, които са базирани на квантовата механика, използвайки Константата на Планк (h). можеш да направиш справка в Уикипедия (http://en.wikipedia.org/wiki/Plank_constant) ако си добре с инглиш-а.
ето и данните които намерих ( за точност на сметките не гарантирам. не са мои пресмятания):
1 Joule = 6.241506 x 1018 eV ( 1J * 1/e) (e - elementary charge)
1 eV = 1.60217733 x 10 -19 J ( 1eV * e)
1 Hz = 6.6260755 x 10 -34 J ( 1Hz * h)
1 J = 1.50918897 x 10 33 Hz ( 1J * 1/h)
1 eV = 2.41798836 x 10 14 Hz ( 1eV * e/h)
1 Hz = 4.1356692 x 10 -15 eV ( 1Hz * h/e)
ПС: колкото до честота и моите сметки ме водят все повече в КилоХерзовият обхват.
Поздрави.
Risteto:
--- Цитат на: mzk в Юли 03, 2009, 04:31:01 pm ---Не знам дали при твоя случай няма да се получи електролиза по подобие на променлив ток - т.е. загряване на електролита. Трябва да се пробва и да се прегледа дали има нещо подобно и така :)
--- Край на цитат ---
Всъщност точно променлив ток си е, само дето честотата е много по-висока от тази на стандартното межово електричество. Бях оставил малко на страна тази работа поради липса достатъчно време. Сега обаче продължавам, мисля наистина да пробвам идеята. За сега трябва да си направя генератор на правоъгълни импулси, мисля да е с Atmel микроконтролер. Ще пиша като имам някакави резултати.
Навигация
[0] Списък на темите
Премини на пълна версия