Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Ендотермичен реактор GEET на Paul Pantone

Принцип на действие на реактора

<< < (5/6) > >>

Hacko:
Здравейте, тук http://www.youtube.com/watch?v=cYjmJYI4aJI&feature=player_embedded#at=525
говорят , че няма нужда от магнитна пръчка. Малко развален английски говори, но до колкото го разбрах той каза, че "няма нужда от никакво магнитно поле" за да работи реактора.

mzk:
Точно така, разбрал си правилно.

Обяснението на този човек е много интересно и съм склонен да му вярвам, защото японци преди няколко години пуснаха прототип по същата технология.

Става въпрос за парен двигател. Нагряване на водните пари до 250-300 градуса, вкарването им в цилиндъра с малко количество гориво, което като се възпламени нагрява парата допълнително и вече нагрятата пара избутва буталото надолу.

http://www.youtube.com/watch?v=kV2M_1Ud188

При японците е малко странно обяснението - първо впръскват гориво, палят го и веднага след това инжектират вота. По тази логика е достатъчно да се впръска вода при висока компресия, и нометър пак трябва да стане. Холандецът, от друга страна обяснява, че ако е студена вода, тя отнема от температурата от металните части... Въобще има логика прегрятата пара да се разширява още повече. Ако това е правилно, тогава система с пропан-бутан/метан/водород ще работи още по-добре, защото течните горива обикновено са на малки капчици. Естествено, целият път от "изпарителя" (където горивото е смесено с водата), през реактора и т.н. би трябвало достатъчно добре да изпарява бензина.

Сега единствената подробност е, дали холандецът използва стандартен реактор geet или въобще е премахнал вътрешната пръчка. По неговата логика е достатъчно да пуснем една серпентина по изходящия колектор и тръбите на ауспуха, да захреем водата достатъчно и да я вкараме в мотора... :)

Seeker:
Температурата на парата не трябва да е под 330 Ц.  и налягане 60 атмосфери,  за да  влезе парата в цилиндър, където е започнало горенето на сместа.  Така може да се вдигне мощноста на двигателя близо два пъти. Метода е известен в авиацията, на някой самолети при включване на форсажа се впръсква вода в зоната след горивните камери и така тягата става два пъти по-голяма, за сметка на увеличената маса на работното тяло. Впръскването на вода задължително трябва да стане след като горивната смес е изгоряла. В противен случай ще се наруши режима на горене на сместа.

mzk:
Честно да си кажем, каква е файдата на един производител да прави нещо качествено и изгодно за пазара?! Всичко, което се прави ще е с цел да се обвържат хората за напред, след ГЕЕТ ще измислят нещо друго. Не искам да се впускам в спорове, но ако един автомобилен концерн се е замислил над тази технология, последното, което очаквам да направят е, да пуснат кола с 50% икономия (примерно). Просто не им е изгодно. Пазарните принципи не позволяват да се работи по този начин. Ако няма търсене, ако няма производство, тоя завод ще трябва да уволни половината персонал. По отношение на използването на вода в ДВГ - има си книга в библиотеката на форума по въпроса. Там всичко е описано доста точно и подробно - начални тестове, преглед на ДВГ след 500 часа работа, различни схеми и резултати от тестовете.

svetlio760:
Ониатам, аз също съм си го мислил това за магнита, но не става- магнитните свойства на материала при обикновените магнити се губят при 80 градуса целзий, а в реактора е доста повече- стоманата, от друга страна, има доста висока магнитна устойчивост на температура!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия