Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Ендотермичен реактор GEET на Paul Pantone

Принцип на действие на реактора

<< < (4/6) > >>

FreekManiak:
Здравейте приятели!!! Нов съм в този форум и се интересувам също както вас от тази нова технология ГЕЕТ. Прочетох доста но не ми стана ясно едно нещо и ако вие го знаете и можете да ми отговорите на този въпрос ще съм много благодарен.И тъка:
Интересно ми е точно температурата която е необходими на водата за да се разпадне на Н2+О. Проветох ,че тази температура е около 2000 градуса. Значи ние заграваме водата от изходящите газове до около 500 градуса и вече е необходимо много малко количество гориво за да осигури необходимите калорий за да се разпадне водата. До тук добре. Знаем ,че температурата на горене в бензиновия двигател Тz=2300-2800 K (келвина което е в градуси -273.15) а при дизеловия Tz=1800-2200 K, вижда се ,че температурата е достатъчна за да осигури разпада на водата. До тук добре, но тези данни който се дават са при МАКСИМАЛНО НАТОВАРЕН ДВИГАТЕЛ, което означава и си е така на практика, че тази температура е по-ниска. Температурата на изходящите газове при двигател движещ се на 1500-2000 rpm е от около 200 градуса (значително по-малка).От там следва ,че и температурата на подгравяна не горивовъздушната смес при бензина или въздуха при дизела ще е по-малка, от където пък следва,че ще е необходимо по-голямо количество гориво за да осигури необходимата температура за да се разпадне водата.
Ето това нещо ми е интересно (специлно към към тези който вече са констроирали ГЕЕТ на своя двигател) да споделят какво наблюдават и дали имат мнение по този въпрос тъй, като смятам и аз да си монтирам но засега само разучавам конструкция и принзип на действие.
Мерси предварително.

Duke_BG:
Струва ми се че тук се крие ключа от палатката на успешната репликация
наречете го професионална деформация ако щете (занимавам се с търговия с метали) но някой може ли да каже марка стомана ?
и какво се разбира под средно твърда ?? в механично или магнитно отношение ??

Duke_BG:

--- Цитат на: Ariel в Май 01, 2009, 11:48:16 pm ---....

в механично се има в предвид Стоманите биват 3 вида вероятно ще е конструкцоинна стомана
Стомана 45 пак става не че някои тук е казал нещо за нея конкретно.
А бе вземи едно арматурно желязо и си готов

--- Край на цитат ---

стоманите биват и повечко видове, но зависи по какво ще ги класифицираш
катанка SAE 1008,или ст.08 кп... стомана 45 не е от най-меките стомани. 
тогава да обърна малко въпроса си порових се малко из нета за магнитните свойства на различните марки стомани и попаднах на това :
http://knivesbg.com/index.php?option=com_content&task=view&id=36&Itemid=29

и най-вече на това :

"Магнитни стомани. 

Най-често употребяваната стомана за постоянни магнити е марката ЕХ3 (1%С и 33%Cr)"

интересното е, че според определението за неръждаема стомана това си е точно такава - има повече от 18% Хром

та по -интерсното е кои са определящите химични елементи в състава не една стомана за да има по-добри магнитни характеристики а ако е и по-евтина, достъпна и не ръждясва ще е супер.

не знам колко най дълго сте ползвали парче катанка в ГЕЕТ но ми се струва, че няма да има дълъг живот в тази агресивна среда (освен ако почти не гасите мотора ) и при този малък луфт като "кипне ръждата няма да минават газовете а ако случайно "издухат" ръждата тогава ще се намали диаметъра на пръчката, респ. ще се увеличи разстоянието.
 

Orenda:
 
 Някой запознат ли е с този файл?

http://www.panaceauniversity.org/GEET%20fuel%20procesor.pdf
 
 По точно, страница 97-ма а именно
 WO8204096, A REACTOR FOR TRANSFORMING AND CARBURANTS FOR USE AS A FUEL
MIXTURE,

Publication date: 1982-11-25, Inventor: CHAMBRIN JEAN PIERRE MARIE (BR), -
international: F02B43/04; F02B43/00; (IPC1-7): F02B43/08, Also published as: EP0078799
(A1), FI821543 (A), EP0078799 (A0), BE893151 (A), PT74890 (B).

Description: An apparatus that enables the running of any engine, turbine, boiler,
heater, etc., regardless of the fuel used, due to its capacity of transmuting such
carburant, once they contain dihydrogen oxide or are associated to it, into a new fuel.

To start the transmutation process it is only necessary to reach the adequate temperature for the process, irrespective of the fuel used - gasoline, ammonia, kerosene, ethylic or methylic alcohol, or any carburant available (either in solid, liquid or gassy state) - combined with a hydric element Contrary to what one can imagine, this temperature does not reach extraordinary levels since, in this case, it is only one of
the necessary elements to the accomplishment of the phenomenon.

машинен превод
Описание: апарат, който позволява управлението на всеки двигател, турбина, бойлер,
нагревател и т.н., независимо от използваното гориво, поради качеството си на такива трансформира
carburant, след като те съдържат дихидроген оксид или са свързани с това, в ново гориво.

За да започнете процеса на преобразуване е необходимо само да се достигне достатъчна температура за процеса, независимо от използваното гориво - бензин, амоняк, керосин, ethylic или methylic алкохол, или carburant разположение (или в твърди, течни или газообразни състояние) - комбинирани с hydric елемент Противно на това, което можем да си представим, тази температура не достига извънредни нива, тъй като в този случай е само един от
елементите, необходими за изпълнението на този феномен.

kaneto:

--- Цитат на: FreekManiak в Април 29, 2008, 08:39:14 pm ---...... Значи ние заграваме водата от изходящите газове до около 500 градуса и вече е необходимо много малко количество гориво за да осигури необходимите калорий за да се разпадне водата. До тук добре. Знаем ,че температурата на горене в бензиновия двигател Тz=2300-2800 K (келвина което е в градуси -273.15) а при дизеловия Tz=1800-2200 K, вижда се ,че температурата е достатъчна за да осигури разпада на водата........

--- Край на цитат ---

В присъствие на желязо разпада на водата става при много по ниски температури. Всъщност това не е точно разпадане, тъй като се образуват железни оксиди и се отделя само водород. Не намерих данни за минималната температура.

t<570oC
3Fe + 4H2O = Fe3O4 + 4H2


t>570oC
Fe + H2O = FeO + H2

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия