Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Разлагане на водата
Електролизер на Stanley Mayer
Grail:
:o
КПД -Коефициент на Полезно Действие
КНТ -Коефициент на Трансформация (и не е КОП a е COP на латиница -тоест "Цоп"- :D coefficient of performance)
Хайде които не е гледал този филм да си го свали.
ФИЛМ [ENG] Енергия от вакуума - Том Берден
http://forum.mazeto.net/index.php?topic=410.0
Там Том Берден ще ни го обясни кое какво е и защо :)
v_silianov:
Не мога да си обясня защо след като се получава импозия при горенето на оксиводорода има положителен резултат върху горенето в ДВГ. Защото там се изполва разширяването на газовете.
vlindos:
--- Цитат на: v_silianov в Юни 30, 2008, 12:43:27 pm ---Не мога да си обясня защо след като се получава импозия при горенето на оксиводорода има положителен резултат върху горенето в ДВГ. Защото там се изполва разширяването на газовете.
--- Край на цитат ---
Първо се случва експлозия. Тя отваря пътя към генерацията и от там (и от дюзите който не се затварят херметически - ???) имплозията е минимална .
mzk:
--- Цитат на: v_silianov в Юни 30, 2008, 12:43:27 pm ---Не мога да си обясня защо след като се получава импозия при горенето на оксиводорода има положителен резултат върху горенето в ДВГ. Защото там се изполва разширяването на газовете.
--- Край на цитат ---
Причините са много.
Лично според мен те са:
1. Оксиводородът гори по- бързо от бензина и преди всичко- имплозията се осъществява в затворен обем само от газа.
2. При бързината на горенето и движението на буталото в цилиндъра, след като газът е заел голямо пространство в горивната камера и действа като калаизатор на процеса, той се запалва, настъпва горивен процес на избутване на буталното към ДМТ. Според мен движението на буталото спрямо скоростта на горенето на оксиводородът *И* останалтата горивна смес е достатъчно бързо, така че в ДМТ да започне свиването на този газ.
Не виждам отрицателни страни в този процес. Положителната страна е, че след като е подействал като катализатор на горивния процес, газът се свива (т.е. той преминава в друго агрегатно състояние), от което се намаля усилието на буталото за издухване на изгорелите газове.
Готино, нали?
Да, ама не. Защото в почти всички случаи оксиводородът като горивен катализатор не е повече от 4% към горивната смес. Причините са две:
1. Ниска ефективност на клетките, Всъщност трудно ще си направиш евтина клетка с по- голямо газопроизводство от 4% към горивната смес.
2. Над 4% водородът може да се самовъзпламени, откъдето може да настъпи детонация вместо да подейства катокатализатор (което въпреки това не е толкова вероятно, но в дебелите книги така пише).
Надявам се да съм бил изчерпателен.
Много ще се радвам, ако ни представиш проектите, по които работиш ;)
mzk:
Забравих да добавя, че имплозия на оксиводородът по принцип трудно настъпва в топъл двигател.
Причината е, че агрегатното състояние (вода), в което преминава оксиводородът когато се окисли (запали) при температура от няколкостотин градуса в цилиндъра просто няма да има нужната степен на свиване, че да повлияе както и да е било.
Единствената благоприятна страна в случая виждам (както вече писах по- горе) в редуцирането на налягането за изхвърлените газове и евентуално някаква степен на охлаждане на цилиндъра, но то ще бъде незначително.
Навигация
[0] Списък на темите
Премини на пълна версия