Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Разлагане на водата

Кола на вода - обща теория, изчисления на дебитите на газовете

<< < (3/47) > >>

mzk:
Виж сега, не се заяждай, гори между 2,7 и 3,3 метра в секунда. Идета е че гори и в обеднени смеси.

АКО ИСКАШ ДА БЪДЕШ ПОЛЕЗЕН С НЕЩО НЕ СЕ ЗАЯЖДАЙ!

jantar:
Извинявай, но се препоръчва да се настрои предварението на 0 до +10 градуса, а това означава бърз процес на изгаряне.
Извинявай ако съм те засегнал mzk (просто стилът ми е такъв), но моляте обясни ни тоя парадокс.

jantar:
Невъзможно ми е да работя по електролизера сега през зимата (няма къде), а имам бебе което ми отнема много време, но смятам напролет да се захвана с електролизата.
:)
А по въпроса за скороста на горене си мисля( а и от колентарите на Стенли Майер) си мисля че може да регулираме тази скорост чрез пропорция с атмосферен въздух.
:)
При другите горива се използва атмосферен кислород за горенето, който е 21% и на практика се разширява азота в цилиндрите,който се подгрява от 21% горивна смес (може би затова и КПД на ДВГ е горе-долу толкова).
:)
При електролизата може да си позволим даже 100% горивна смес (стига да си набавяме достатъчно смес от електролизера), но и 50% да стигнем пак ще е много добре останалото в цилиндъра пак ще е атмосферен въздух, но какво от това :).

mzk:
Джантар- ето ти резюмето- водородът може да се използва в бедни смеси. Т.е. малко водород- или иначе казано може да се използва в дизелови двигатели без проблеми. Не е нужно точно отношение за оптимално изгаряне. Пълниш цилиндъра целия с въздух и после подаваш толкова водород, колкото ти трябва.

Това не съм го измислил аз, а го пише по сума ти книги, тук би трябвало да съм пуснал няколко материала по този въпрос, но ако не е така,

ИЗВИНЯВАМ СЕ- пуснал съм ги в международни форуми. (предимно oupower.com/phpBB2 - там пиша със същия прякор).


И така- що се отнася до стехиометричното отношение на водорода- то е 34:1, ако не ме лъже паметта- преди няколко седмици го четох.

Обаче цялата тема е в тотално грешна насока, защото ние още нямаме устройство, което да позволява на автомобила да работи изцяло и само с водород.

Първо трябва да установим някакво устройство, което да е използваемо в автомобила.

СЛед това трябва да се сметне как този водород може да се ползва със стандартната горивна смес, за да намали разхода, да увеличи мощността и т.н.


ПОследното е двързано с разбиране на сложна електроника при пълните и моно-инжекционните двигатели. Карбураторните ще са най- лесни за модифициране.

Карбураторните- по няколко причини-
1. Няма достатъчно голяма температура за предварително възпламеняване (което е добре и така трябва да бъде) - т.е. ако 585 градуса е температурата на самовъзпламеняване на водорода- при 10:1 с.г. няма да имаме увеличение на температурата на въздуха над тази за самовъзпламеняване на водорода.

Това естетсвено при най- прости сметки.

Предварението се наглася лесно, докато при другите има регулатори за по- добро утилизиране.

И сега- към твоя въпрос: 10 градуса след ГМТ се наглася за да не се натовават лагерите, коляновия вал и буталата и всичко около тях.

Вече написах скоростта на горене на водорода. А това че някъде съм написал "бавно"- е, грешката е моя.

Как точно ще регулираш времето на изгарянето на водорода- чрез сместа с въздух- грам не ми е ясно. По простата причина че в единия случай имаш пренасищане на въздуха с кислород- повече от необходимия за горивния процес- във идеалния случай имаш точно толкова, колкото ти трябва, а в третия случай имаш по- малко о съответно загуби.

Повече водород- повече мощност.

Отново повтарям- принципа на дизеловите двигатели- празни обороти- 1 количество нафта. ПОвече мощност и обороти- повече натиск на педала- повече нафта подавана от горивната помпа (ГНП).

ПО отношение на твоя стил- Джантар- не мисля за редно някой в този иначе беден, и като цяло единствен форум за свободна енергия да се хваща за отделни мои думи и да създава спорове.

При този дефицит на хора, при липсата на информация и преди всичко- поради теоретичната насоченост (за мое голямо съжаление)- последното нещо което трябва да правим е да развиваме теории и да спориме за неща, които са написани в интернет и са написани в книги.

jantar:
:)
Имам усещането че не говориме за едно и също нещо mzk. Май прекалено много четеш.
Направи разлика между изгаряне на водород като гориво с атмосферен въздух и изгаряне на водородо-кислородна смес получена при електролизата.
Като използвам електролизна газова смес за горене - мога да мина и без въздух и въобще не ми пука колко % кислород има в него защото аз си го доставям от електролизата,
а като добавям въздух към горивната водородо-кислородна смес мога да регулирам скростта на разширяване на газовете в цилиндъра ( обеднявам горината смес колкото си искам), за да не гръмне двигателя.В случая изгарянето винаги е пълно.
Даже може да се добави и друго гориво за изгаряне на тези 21% кослород във атмосферния въздух, но това значи пак вредни газове в атмосферата, макар и много по-малко( на този принцип действа реактора на Пантон).
И нямам намерение да горя водород в дизелов двигател, защото едва ли може да се реализира в домашни условия, а в карбураторен( наистина е най-лесно).
Даже смятам да използвам елементите от газовата уредба за това, защото тя работи по същия начин, само дето испарителя се заменя с електролизер.
Не съм специалист по ДВГ, но си мисля че дизелите работят с горива с много бавно изгаряне и ниска пламна температура.
А Стенли Майер е проектирал и  инжектор електролизер(доста по-сложен и изискващ доста опит за конструирането му) , който може да замени горивните и без други промени по двигателя (според мен).

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия